بازتاب پیروزی ایران مقابل هند در رویترز

بازتاب پیروزی ایران مقابل هند در رویترز

تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران در مرحله گروهی راهیابی به جا‌م جها‌نی 2018 روسیه موفق شد در خاک هند با نتیجه‌ سه بر صفر مقابل تیم ‌ملی این کشور به برتری برسد.
کد خبر: ۳۶۹۱
بازدید : ۱۴۸۰
۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۸
تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران در مرحله گروهی راهیابی به جا‌م جها‌نی 2018 روسیه موفق شد در خاک هند با نتیجه‌ سه بر صفر مقابل تیم ‌ملی این کشور به برتری برسد.
 
به‌ گزارش ‌ایسنا‌، رویترز در گزارشی به پیروزی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل ایران مقابل هند پرداخت.
 
این سایت در این زمینه نوشت: «ایرانی‌ها سه بر صفر در راهیابی به جا‌م جها‌نی 2018 هند را با نتیجه‌ سه بر صفر شکست داده تا به خاطر تفاضل گل بهتر به صدر جدول رده‌بندی گروه D برسد.
 
سردار آزمون در دقیقه 28، کاپیتان آندرانیک تیموریان و مهدی طارمی بلافاصله پس از ورود دو تیم به زمین در نیمه دوم موفق شدند دو گل دیگر را به ثمر برسانند.
 
هندی‌ها بازی را با سرسختی بسیاری آغاز کردند و با تکل‌هایشان سعی کردن از کار انداختن بازی‌های ایرانی‌ها داشتند. کمی زمان برد تا ایرانی‌ها که 115 پله از هند در رده رنکینگ فیفا جلوتر هستند بتوانند خودشان را به برتری محسوسی مقابل میزبانشان برسانند و نمایش اصلی خودشان را ارائه کنند.
 
ایران که هفته‌ گذشته موفق شده بود با نتیجه‌ شش بر صفر گوام را شکست دهد، به سرعت کنترل بازی را در دست گرفت و تلاش کرد تا خودش را به قلب خط دفاعی هند نزدیک کند. آنها شروع به ارسال پاس‌های بلند کردند تا تیم تحت هدایت کا‌ر‌لوس کی‌روش را تیم برتر میدان نگه دارند.»
 
رویترز در ادامه آورده است: «کی‌روش، مربی پرتغالی ایران نسبت به بازی گوام دو تغییر در تیمش ایجاد کرده بود و خسرو حیدری را به جای وریا غفوری به میدان فرستاده بود و علیرضا حقیقی هم به جای علیرضا بیرانوند در چارچوب دروازه تیم ‌ملی ایران قرار داده بود.
 
ایگونسن لینگودا، هافبک هند روی احسان حاج صفی خطا کرد که داور مسابقه به سود ایران سوت زد. سانتر فوق‌العاده‌ای آندرانیک تیموریان به سمت دروازه هند، ضربه سر دقیق سردار آزمون را در پی داشت تا توپ به دور از دست‌های گورپریت سینگ وارد دروازه هند شود. گل‌های دوم و سوم ایران به فاصله کمی از آغاز نیمه دوم به ثمر رسید که دلیل این امر هم به خاطر در هم ریختگی خط دفاعی هند بود.
 
هندی‌ها زمانی که سردار آزمون و اشکان دژاگه به همراه آندرانیک تیموریان فر‌صت‌های خطرناکی را در روی دروازه‌شان ایجاد می‌کرد‌ند، به خوبی دفاع نمی‌کرد‌ند و نتوانستند توپ را به خوبی از دروازه‌شان دور نگه دارند. در واقع ایران پس از به ثمر رساندن گل سومش بازی را تمام کرد. این در حالی است که هندی‌ها هنوز در فکر دریافت گل دومشان بودند.
 
پرونای هالدر نتوانست پاس سردار آزمون را به خارج از محوطه جریمه هدایت کند تا این که امید ابراهیمی، طارمی را در سمت راست خود پیدا کرد و او هم توپ را به داخل دروازه سینگ وارد کرد تا هیجان ناشی از نخستین بازی ملی‌اش را فراموش کند.»
 
رویترز به نقل از سرمربی تیم ملی ایران پس از بازی نیز نوشت: «کی‌روش در مورد پیروزی تیمش اظهار داشت: تیمم کمی از نمایش هندی‌ها شگفت زده شد. انتظار نداشتیم آنها این طور روی د‌ر‌وازه‌مان حمله کنند. آنها در نیمه نخست دردسرهای زیادی را برای ما ایجاد کردند. فکر می‌کنم هندی ها این شایستگی را دارند که در این گروه رتبه بهتری داشته باشند.
 
ایران در حال‌ حاضر به خاطر تفاضل گل بهتر صدرنشین گروه D است اما با عمان و گوام در امتیاز هفت مشترک هستند.
 
هند هم تمام دیدارهای خانگی‌اش را تا به اینجا برگزار کرده است.
 
استفان کونستانتین، سرمربی تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل هند در مورد رویارویی با تیم ‌ملی ایران ، اظها‌ر کرد: مقابل تیم بزرگی همچون ایران قرار گرفته‌ایم. آنها بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و تیم ما عملکرد بدی داشت ، ولی نباید از نمایش خوب تیمم غافل ماند. بر این باور هستم که تیمم بسیار سخت تلاش کرد و جنگید. کار را برای آنها سخت کردیم. امیدوارم که از این بازی درس‌های زیادی گرفته باشیم و رو به جلو حرکت کنیم.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین