تصاویر/ قبیله راباری
عکس‌هایی شگفت‌انگیز از اقوام مختلف جهان (۱۴)

تصاویر/ قبیله راباری

به مدت حدودا ۱۰۰۰ سال، قبیله راباری در دشت‌ها و صحراهایی که امروزه در غرب هند قرار دارند، سیر می‌کردند. حکایت‌ها بر این باور هستند که این قوم بومی هندوستان، بیش از هزار سال پیش از فلات ایران به هند مهاجرت کرده اند...
کد خبر: ۴۴۵۴۰
بازدید : ۸۸۱۲
۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
قبیله راباریفرادیدجیمی نلسون، عکاس انگلیسی و متولد ۱۹۶۷ است. در سال ۲۰۱۰، او یک پروژه مستند هنری نمادین را با عنوان "پیش از آنکه از دنیا بروند" آغاز نمود. او با سفر به نقاط مختلف دنیا، از ۳۵ قببله بومی عکس‌های شگفت انگیزی گرفت و در ابتدای سال ۲۰۱۴ آن‌ها را منتشر کرد. عکس هایی که تحسین جامعه جهانی عکاسان را در پی داشت و جوایز فراوانی را برای او به ارمغان آوردند.

به گزارش فرادید، از ابتدای سال ۲۰۱۶، او بار دیگر سفرهای خود به اقصی نقاط جهان را آغاز کرده است. این پروژه که او از آن با عنوان "پیش از آنکه از دنیا بروند، قسمت دوم" یاد می‌کند، باعث شده است که از آغاز پروژه تا به حال، او به ۷ نقطه مختلف در جهان سفر کند. برنامه او برای این پروژه، عکسبرداری از ۳۵ قبیله بومی است. او بنا دارد که عکس‌های حاصل از این پروژه را در کتاب جدیدش در پاییز سال ۲۰۱۸ منتشر نماید. در ادامه با یکی از سفر‌های او همراه می‌شوید.
 

در این زمینه می توانید دنبال کنید:

مردم ترسخلینگ


هندوستان، قبیله راباری: به مدت حدودا ۱۰۰۰ سال، قبیله راباری در دشت‌ها و صحراهایی که امروزه در غرب هند قرار دارند، سیر می‌کردند. حکایت‌ها بر این باور هستند که این قوم بومی هندوستان، بیش از هزار سال پیش از فلات ایران به هند مهاجرت کرده اند. راباری‌ها در حال حاضر به شکل گسترده در گجرات و راجستان حضور دارند.

زنان راباری ساعت‌های زیادی از وقت خود را به گل دوزی اختصاص می‌دهند، کاری که توسط آن می‌توانند هنر سنتی نساجی در این قبیله را حفظ نمایند. آن‌ها همچنین مسئول مدیریت روستا و همینطور امور مالی هستند، و این در حالی است که مردان راباری وظیفه به چرا بردن گله‌ها را بر عهده دارند. چارپایان اهلی، پشم، شیر، و چرم از منابع اصلی درآمد آن‌ها محسوب می‌شوند.

شعار آن‌ها چنین است:
"هر زمان که از خواب بیدار شوی، صبح است"
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه