درمان طبیعی آکنه

درمان طبیعی آکنه

مطالعات اخیر نشان می‌دهند شیوع آکنه در بین زنان بالغ همچنان رو به افزایش است.
کد خبر: ۴۹۶۶۴
بازدید : ۱۵۵۵
۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۴
درمان طبیعی آکنه
 
فرادید| این بیماری معمولا همزمان با بلوغ شروع می‌شود. در تقسیم بندی بیماری‌های پوستی، آکنه به عنوان یکی از بیماری‌های زائده‌های پوستی شناخته می‌شود. ریشه مو در فضایی کانال مانندی به اسم فولیکول مو قرار گرفته و رشد می‌کند. از سوی دیگر، غدد چربی به عنوان یکی دیگر از زوائد پوستی، ترشحات خود را داخل فولیکول تخلیه می‌کنند که به سمت بالا حرکت کرده و بر روی سطح پوست پخش می‌شوند. امروزه، ده‌ها میلیون آمریکایی از آکنه رنج می‌برند. تقریبا حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد جوانان، زنان و مردان مبتلا به این عارضه پوستی هستند. مطالعات اخیر نشان می‌دهند شیوع آکنه در بین زنان بالغ همچنان رو به افزایش است.

به گزارش فرادید به نقل از دکتر اکس، بسیاری افراد نمی‌توانند درمان‌های مفیدی برای آکنه بیایند! اغلب افراد برای درمان بر روی دارو‌های تجویزی پزشکان و شیمیایی – سرمایه گذاری می‌کنند، در واقع این آخرین مرحله درمانی می‌باشد.

در حقیقت این محصولات حاوی مواد شیمیایی هستند که عوارض جانبی فراوانی دارند. به همین دلیل توصیه می‌کنم برای یکبار دارو‌های گیاهی و طب سنتی را امتحان کنید که برای هزاران سال مورد استفاده بوده است. این دارو‌های گیاهی شامل روغن‌های ضروری می‌شوند که مشکل را حل کرده و در نهایت پوستی زیبا و لطیف را برای شما به ارمغان می‌آورند.

۴ داروی گیاهی که در درمان آکنه به صورت طبیعی موجب درمان این عارضه می‌شوند و از آسیب رسانی به پوست جلوگیری می‌کنند عبارتند از:

۱ – روغن درخت چای
برخی از مزایای روغن درخت چای شامل خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچی می‌باشند. دارو‌های ضد آکنه حاوی روغن چای در حال حاضر به طور گسترده‌ای در دسترس هستند، شواهد نشان می‌دهند آن‌ها یکی از انتخاب‌های مرسوم برای درمان عارضه‌های پوستی مانند آکنه هستند.

بررسی علمی تاثیرات بالقوه روغن درخت چای به صورت موضعی باعث کاهش تعداد ضایعات در بیماران شده بود و خواص ضد عفونی کننده ضد التهابی نتایج مثبتی را به ارمغان آورده بود.

مطالعات سال ۲۰۰۷ نشان می‌دادند روغن درخت چای به عنوان یک درمانگر موثر برای آکنه‌های خفیف تا شدید است. در این بررسی ۶۰ بیمار شرکت داشتند و به دو گروه ۳۰ نفره تقسیم شدند، یک گروه روغن درخت چای و گروه دیگر دارو نما دریافت کردند. نتایج درمانی با بررسی شاخص شدت آکنه‌ها مورد ارزیابی قرار گرفتند.

تحقیقات نتایج متفاوتی را نشان می‌دادند، در حقیقت روغن درخت چای ۳.۶ برابر موثر‌تر عمل کرده بود. به طور کلی با در نظر گرفتن شدت آکنه، روغن درخت چای ۵.۶ برابر در درمان آکنه خفیف تا شدید بهتر عمل کرد.


برای استفاده از روغن درخت چای کافی است ۲- ۳ قطره را بر روی یک تکه پنبه بچکانید و به صورت موضعی بر روی پوست اعمال کنید. همچنین می‌توانید از روغن درخت چای به عنوان یک پاک کننده روزانه بهره ببرید.
 
درمان طبیعی آکنه

۲ – اسطوخودوس
روغن اسطوخودوس به دلیل دارا بودن ویژگی‌های آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدانی، دارای اثرات عمیقی بر روی پوست است. این روغن سبب آرام کردن اعصاب و ترمیم پوست‌های آسیب دیده می‌شود. درمان آکنه، مرطوب کردن پوست‌های خشک و کاهش تعداد لکه‌های سیاه از ویژگی‌های این روغن است. از آنجا که برخی از آکنه‌ها بدلیل استرس و تنش بر روی پوست ظاهر می‌شوند آرامش حاصل از عطر اسطوخودوس می‌تواند در کاهش آن‌ها موثر باشد. روغن اسطوخودوس به آسیب‌های پوستی ناشی از آکنه کمک می‌کند. برخی افراد بر این باورند که روغن این گیاه می‌تواند با سرعت بخشیدن به تشکیل بافت سالم در قسمت‌های زخمی و آسیب دیده بهبود بافت‌ها را به ارمغان بیاورد.

مطالعات نشان می‌دهند بین استرس و آکنه رابطه‌ای نزدیک وجود دارد. در حقیقت محققان بر این باورند که افزایش آکنه می‌تواند به دلیل افزایش سطح چربی‌ها در پوست بخصوص در زمان‌های پر استرس باشد. بنابر این اسانس اسطوخودوس به دلیل توانایی بالا در کاهش سطح استرس به عنوان یک ابزار قدرتمند عمل می‌کند.

برای استفاده از روغن اسطوخودوس کافی است تنها رایحه آن را استشمام کنید و یا بر روی مچ دست، پشت گردن و یا قسمت‌هایی از بدن اعمال کنید. اسانس روغن اسطوخودوس دارای خواص ضد عفونی کننده است که می‌تواند به صورت موضعی نیز بر پوست و آکنه اعمال شود.
 
درمان طبیعی آکنه

۳ – مریم گلی مرموک
روغن این گیاه التهابات پوستی را کاهش می‌دهد و به عنوان یک درمان طبیعی برای آکنه و عارضه‌های پوستی بسیار مفید است. مریم گلی مرموک همچنین مانع رشد و گسترش باکتری‌ها در سطح پوست می‌شود، اضطراب و استرس را کاهش می‌دهد و هورمون‌ها را در بدن به تعادل می‌رساند.

استرس علت اصلی آکنه در زنان بالغ است، زیرا این امر با افزایش سطح هورمون کورتیزول همراه است. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۴ نشان می‌داد، استنشاق روغن مریم کلی مرموک سبب کاهش ۳۶ درصدی کورتیزول می‌شود، محققان در نهایت نتیجه گرفتند که روغن این گیاه دارای خواص ضد افسردگی و اضطراب است و همچنین به بهبود خلق و خو کمک می‌کند.

برای استفاده از این روغن کافی است ۵ قطره بر روی تکه‌ای پنبه بچکانید و رایحه آن را استنشاق کنید. این روغن سبب بهبود کیفیت خواب و آکنه می‌شود. همچنین ترکیب ۲-– ۳ قطره از روغن مریم گلی مرموک با روغن نارگیل می‌تواند ترکبی مناسب برای اعمال بر روی پوست باشد.
 
درمان طبیعی آکنه

۴ – میوه ارس
اسانس میوه ارس دارای خواص فوق العاده ضد باکتری و میکروبی است و یکی از محبوب‌ترین دارو‌های طبیعی جهت مبارزه با عارضه‌های پوستی محسوب می‌شود. به عنوان یک درمان خانگی در مقابل آکنه به خوبی عمل می‌کند و از زیبایی پوست پشتیبانی می‌کند.

در سال ۲۰۰۵ در نشریه Pharmaceutical Development and Technology بیان شد این گیاه دارویی به عنوان یک ضد عفونی کننده و راه حل موضعی در مقابله با آکنه محسوب می‌شود.

برای استفاده از این روغن کافی است تنها ۲ – ۳ قطره از آن را بر روی محل دقیق عارضه به صورت موضعی اعمال کنید.
 
درمان طبیعی آکنه

منبع: دکتر اکس
ترجمه: وب‌سایت فرادید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین