ویدئو/ چگونه با آیفون X عکس Portrait Lighting بگیریم؟

ویدئو/ چگونه با آیفون X عکس Portrait Lighting بگیریم؟

قابلیت "Portrait Lighting" یکی از ویژگی‌های آیفون X است که در مقایسه با رقبای خود امکانات تازه‌تری ارائه می‌دهد.
کد خبر: ۵۲۱۸۲
بازدید : ۶۰۶
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹

یکی از ویژگی‌هایی که اپل به پرچمدار خود یعنی آیفون X اضافه کرده، ثبت تصاویر Portrait Lighting است که قبل از آن تنها استودیو‌های حرفه‌ای قادر به‌ گرفتن آن ها بودند.

قابلیت "Portrait Lighting" به کاربران این امکان را می دهد تا پرتره‌هایی با نوردهی متفاوت ثبت کنند.اپل به تازگی ویدئوی تبلیغاتی منتشر کرده است که نشان می دهد چگونه ثبت یک تصویر Portrait Lighting که در استودیو حرفه‌ای با امکانات بسیار انجام می شود با یک لمس در صفحه آیفون X برابری می کند.

در حالت قابلیت "Portrait Lighting" می توانید با 4 نوع نوردهی تصویر ثبت کنید:

حالت Studio Light: در این حالت علاوه بر اینکه پس زمینه عکس بلار می‌شود، مقداری نور اضافه هم به عکس و به ویژه بخش مرکزی سوژه موجود در عکس اضافه خواهد شد.

حالت Contour Light: در این حالت لبه‌های صورت هایلایت می‌شوند و عمق سایه‌ها افزایش می‌یابد. بنابراین عکس به گونه‌ای به نظر می‌رسد که فقط نوری بر بخش مرکزی و اصلی آن تابیده شده باشد. بنابراین کنتراست تصویر بالاتر می‌رود.

حالت Stage Light: در این حالت تمام اتفاقاتی که در حالت Contour Light شاهد آن بودیم رخ می‌دهد، البته با این تفاوت که پس زمینه عکس کاملا سیاه رنگ خواهد شد. این افکت به نحوی بر روی عکس ایجاد می‌شود که گویا سوژه اصلی عکس در محیطی کاملا تاریک قرار گرفته است.

حالت Stage Light Mono: در این حالت افکتی دقیقا مشابه با حالت Stage Light بر روی عکس اعمال می‌شود و سوژه اصلی عکس هم سیاه و سفید خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه