درآمد ماهانه داعش از قاچاق انسان

درآمد ماهانه داعش از قاچاق انسان

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نوشت: گروه تروریستی تکفیری داعش از محل انتقال غیر قانونی مهاجران حدود 500 میلیون یورو در هفته درآمد دارد که به دیگر منابع درآمدی این گروه در عراق و سوریه افزوده می شود.
کد خبر: ۵۷۲۹
بازدید : ۹۹۶
۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳
پس از حدود پنج سال فعالیت سازمان های اطلاعاتی کشورهای اردوگاه ضدسوری در تقویت و گسترش قدرت گروه تروریستی داعش با هدف براندازی حکومت «بشار اسد»، این گروه اکنون به عنوان فعالترین باند قاچاق در منطقه فعالیت می کند و هر هفته 500 میلیون یورو درآمد به دست می آورد.
 
به گزارش ایرنا اسپوتنیک به نقل از خانم «حفصه قره مصطفی» مقاله نویس و کارشناس امور خاور نزدیک نوشت: عملیات ایالات متحده آمریکا هیچ تأثیری بر دامنه و شدت فعالیت های داعش در میزان استخراج نفت نگذاشته است.
 
قره مصطفی افزود: هنگامی که آمریکا باید به حمله به داعش و نابود کردن آن بپردازد، این گروه در حال شکوفایی و گشترش در سراسر منطقه است. در مدت کوتاه عملیات هوایی روسیه شاهد تضعیف چشمگیر امکانات و مواضع و توانایی داعش در تأمین نیاز مالی برای انجام عملیات تروریستی هستیم.
 
وی گفت: اکنون آشکار شده است روس ها حمله واقعی به داعش انجام می دهند و آمریکایی ها در طول تقریباً یک سال معلوم نیست چه کرده اند.
 
«لورتا ناپلئونی» مؤلف کتاب «فنیکس اسلام گرایی» گفته است: فروش نفت منبع اساسی درآمد داعش نیست. هر چند که چشمگیر است، ولی مهمترین منبع آنها گرفتن مالیات در سرزمین های اشغالی است که تا هشت میلیون نفر در آنها سکونت دارند.

ناپلئونی افزوده است: داعش از هر فردی که از مرز عبور می کند، پول می گیرد و بیشتر مهاجران افرادی هستند که به قاچاق انسان ها اشتغال دارند و درآمد آن برای داعش هفته ای 500 میلیون یورو است.
 
داعش که مانند دیگر گروه های تروریستی تکفیری در چارچوب حمایت های آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر، عربستان سعودی و همچنین رژیم صهیونیستی بر ضد حکومت سوریه شکل گرفت، اکنون با سلطه بر بخش های وسیعی از خاک این کشور و نیز عراق معادل کشور بریتانیا، هفت میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد و با فروش نفت به مشتریان خود که بیشتر از کشورهای اردوگاه ضد سوری هستند و همچنین مواد معدنی، ده ها میلیون دلار در آمد ارزی دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه