نامادری پسربچه ٦ساله را تا حد مرگ آزار داد
شکنجه کودکان پایانی ندارد

نامادری پسربچه ٦ساله را تا حد مرگ آزار داد

نیمه‌جان و رنجور به بیمارستان منتقل شد. درحالی ‌که حتی نمی‌توانست درست نفس بکشد. کتک خورده بود. به قدری که توان حرکت‌کردن هم نداشت. ژیوار تنها ٦سال داشت که زیربار شکنجه‌های نامادری‌اش تاب نیاورد و تسلیم مرگ شد پدر ژیوار با اهدای اعضای بدن پسر کوچکش موافقت کرده و قرار است که ژیوار با رفتنش به چندنفر زندگی دوباره ببخشد.
کد خبر: ۶۱۳۵۹
بازدید : ۲۲۸۹
۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
نیمه‌جان و رنجور به بیمارستان منتقل شد. درحالی ‌که حتی نمی‌توانست درست نفس بکشد. کتک خورده بود. به قدری که توان حرکت‌کردن هم نداشت. ژیوار تنها ٦سال داشت که زیربار شکنجه‌های نامادری‌اش تاب نیاورد و تسلیم مرگ شد پدر ژیوار با اهدای اعضای بدن پسر کوچکش موافقت کرده و قرار است که ژیوار با رفتنش به چندنفر زندگی دوباره ببخشد.
 
نامادری پسربچه ٦ساله را تا حد مرگ آزار داد
 
پسرکی بی‌دفاع که نتوانست از شکنجه‌گاه نامادری‌اش زنده بیرون بیاید. حالا زن بی‌رحم دستگیر شده و پدر ژیوار هم در شوکی بزرگ فرو رفته است. شوکی که توان صحبت‌کردن را هم از او گرفته است.
 
پنجشنبه گذشته بود که پسری ٦ساله را به بیمارستانی در بوکان منتقل کردند. پسری که دیگر جانی در بدن نداشت و به سختی نفس می‌کشید. زن و شوهری ناشناس وقتی این پسربچه را به بیمارستان منتقل کردند، مدعی شدند که او تشنج کرده است، اما پزشکان بعد از معاینه آثاری در بدن او مشاهده کردند که نشان از یک کودک‌آزاری تلخ می‌داد. آثاری از زخم، کبودی و گازگرفتگی در طرف چپ صورت و ساق راست، وجود داشت. ژیوار حتی به سختی نفس می‌کشید.
 

بخوانید: لایحه‌‌ حمایت از کودکان با ده سال تأخیر
بدنش نیمه‌جان بود و مشخص بود که کتک خورده است. این نشانه‌های مرموز باعث شد تا بلافاصله پزشکان و مسئولان بیمارستان موضوع را به پلیس گزارش دهند. ماموران این مسأله را در دستور کار خود قرار دادند و بلافاصله تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کردند. زن و شوهری که این کودک را با خود به بیمارستان منتقل کرده بودند، هیچ نشانی از خود به جای نگذاشته و تنها یک شماره تلفن دروغین به مسئولان بیمارستان داده بودند، اما اسم و مشخصات کامل پسربچه را به پزشکان داده بودند، برای همین ماموران توانستند پدر و مادر این بچه را شناسایی و آنها را دستگیر کنند.
 
در تحقیقات مشخص شد که پدر این پسربچه چند وقتی است با همسرش ازدواج کرده و در واقع این زن، نامادری ژیوار محسوب می‌شود. همچنین پیگیری‌های بعدی نیز نشان از شکنجه‌های این کودک از سوی نامادری‌اش داشت. برای همین پدر، آزاد شد و در مراحل بعدی نیز از همسرش به اتهام آزار و شکنجه کودکش شکایت کرد.

این درحالی بود که حال ژیوار هر روز بدتر و وخیم‌تر از گذشته می‌شد و به دلیل وخیم‌بودن وضع سلامتی‌اش به بیمارستان مهاباد منتقل شد تا اینکه به گفته پزشک معالج این کودک، وی دچار مرگ مغزی شد و دیگر امید به زنده‌ماندنش از بین رفت.
 
یکی از همسایه‌های این پسربچه در گفت‌وگو با «شهروند» می‌گوید: «این خانواده تازه چند وقتی بود که به این محله نقل‌مکان کرده بودند، ولی قبلا در یک محله دیگر در همین بوکان زندگی می‌کردند. پدر ژیوار راننده تاکسی بود و همیشه مرد محترمی به نظر می‌آمد. خیلی مودب بود و هیچ‌وقت رفتار بد و ناشایستی از او ندیده بودیم، ولی در عوض همسرش اصلا رفتار مناسبی با هیچ‌کس نداشت.
 
معلوم بود که با بچه‌ها هم رفتار بدی دارد. ما بارها دیده بودیم که ژیوار زخمی است و بدنش کبود؛ حتی چندین‌بار هم صدای فریادهای این زن و گریه ژیوار را می‌شنیدیم. دوماه پیش بود که پای ژیوار شکست و برایش پلاتین گذاشتند. بعدها مشخص شد که همین زن او را از پله‌ها هل داده و پای بچه شکسته است. روزی که حال ژیوار بد شد، صدای کتک‌کاری‌های شدید و بی‌رحمانه این نامادری را شنیدیم.
 
او در خانه این کودک را به باد کتک گرفته و دست‌وپای وی را شکست. بر اثر شدت جراحات وارده و ضربات سنگین بر جسم این پسربچه او به صورت نیمه‌جان و بی‌هوش به بیمارستان بوکان منتقل شد. حالش خیلی بد بود و مشخص بود که این زن بشدت او را شکنجه
کرده است.»
 
این درحالی بود که پدر این کودک بر اثر شوک این حادثه اصلا نمی‌توانست صحبت کند و در بیمارستان فقط سکوت کرده بود. تنها در ادامه، یک منبع خبری مطلع که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که پدر این کودک تصمیم دارد اعضای بدن فرزندش را اهدا کند.
 

بخوانید: دختر چهار ساله‌ای که اسیر شکنجه عمویش شد
ایوب آذین‌پور معاون سیاسی- اجتماعی فرمانداری بوکان نیز درباره این پرونده گفت: «براساس اعلام‌نظر پزشک معالج، این کودک مرگ مغزی شده است. پدر این کودک نیز از همسر خود که نامادری کودک مرگ مغزی است، شکایت کرده است و باید درخصوص جزییات بیشتر این پرونده منتظر اعلام‌نظر نهاد قضائی باشیم.
 
دادسرای مهاباد برای نامادری کودک بوکانی که دچار مرگ مغزی شده، قرار تأمین متناسب صادر کرده و وی بازداشت شده است. این نامادری به اتهام ضرب و شتم تفهیم اتهام شده است و از آن‌جا که محل وقوع این حادثه بوکان است، این پرونده به این شهرستان انتقال داده می‌شود.»
 
همچنین رئیس بهزیستی بوکان نیز ضمن تأیید کودک‌آزاری توسط نامادری سنگدل در یکی از مناطق بوکان، گفت: «این کودک درحال حاضر در بیمارستان مهاباد و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه