کلاهبرداران نذر اینترنتی دستگیر شدند

کلاهبرداران نذر اینترنتی دستگیر شدند

عده‌ای فرصت طلب در این گونه ایام با شگرد‌های خاص و ایجاد زمینه اعتمادسازی به خصوص در فضای مجازی به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند.
کد خبر: ۶۲۵۹۳
بازدید : ۱۰۸۹
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: چندین کلاهبردار که با جلب اعتماد مردم در فضای مجازی و تحریک احساسات کاربران اینترنت به دریافت مبالغی به عنوان نذری یا کمک به افراد نیازمند اقدام می‌کردند، دستگیر شدند.
 
کلاهبرداران نذر اینترنتی دستگیر شدند
سرهنگ رامین پاشایی گفت: عده‌ای فرصت طلب در این گونه ایام با شگرد‌های خاص و ایجاد زمینه اعتمادسازی به خصوص در فضای مجازی به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند. او گفت: این عده معمولا با ارائه پیام‌هایی به خصوص پیام‌های تصویری با استفاده از تصاویر کودکان و افراد مناطق محروم یا زلزله زده‌ای که از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و با تحریک احساسات مردم و جلب اعتماد به دریافت وجه از مردم مبادرت می‌کنند.
 
معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: برخی کلاهبرداران نیز با ارائه شماره‌های عابر بانک و جمع کردن حتی مبالغ اندک از تک تک مردم، سرمایه‌های مردم را به تاراج می‌برند. سرهنگ پاشایی تصریح کرد: در این خصوص تاکنون چندین کلاهبردار دستگیر و پس از طی مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل شده اند.

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: مردم می‌توانند در مواجه با این گونه پیام‌ها یا برخورد با این گونه افراد سودجو مراتب را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا که به صورت ۲۴ ساعته فعال است اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: آن دسته از مردم نیز که به اینترنت دسترسی ندارند می‌توانند از طریق تماس با پلیس ۱۱۰ در مورد افراد سوجو و فرصت طلب که در این گونه ایام با احساسات مردم و اعتقادات آنان برای مال اندوزی نامشروع سوء استفاده می‌کنند اطلاع رسانی کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: مردم اگر می‌خواهند در ایام محرم و صفر نذورات به خصوص وجه نقد خود را به افراد بی بضاعت هدیه کنند مراقب ترفند‌های افراد سودجو و کلاهبردار باشند و هدایای خود را به سامانه‌ها و اماکن معتبر هدیه کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه