جریمه سنگین برای ضارب مأمور راهور
متهم بلافاصله پس از نامه وزیر کشور دستگیر شد

جریمه سنگین برای ضارب مأمور راهور

ماجرای این حادثه هم با انتشار یک فیلم کوتاه برملا شد. فیلمی که در آن یک مامور راهنمایی‌ورانندگی بشدت مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت. آن‌طور که در این تصاویر مشخص است، یک پراید خاکستری به صورت دوبله و مورب در خیابان توقف می‌کند. خیابانی که بشدت شلوغ و ترافیک سنگین آن در همین فیلم چند ثانیه‌ای مشخص است. بعد از توقف این پراید مامور راهنمایی‌ورانندگی به طرف خودرو رفته و از راننده می‌خواهد محل توقف خودرو را تغییر دهد.
کد خبر: ۶۶۲۰۰
بازدید : ۳۳۶
۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
 
باز هم انتشار یک فیلم کوتاه که نشان می‌دهد یک مامور راهنمایی‌ورانندگی از سوی یک شهروند خاطی مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته است. این حادثه آخرین جمعه آذرماه در یکی از محلات غرب استان تهران اتفاق افتاد.
 
آن‌طور که تصاویر نشان می‌دهد، افسر راهنمایی‌ورانندگی درحالی‌که از راننده می‌خواهد محل پارک خودرو را تغییر دهد، به‌طور ناگهانی با حمله راننده مواجه می‌شود. بعد از دقایقی مامور راهور به کمک مردم از دست ضارب خلاص می‌شود و این درگیری خاتمه پیدا می‌کند.
 
این فیلم کوتاه، اما خیلی زود با واکنش‌هایی همراه شد. رحمانی‌فضلی، وزیر کشور دستور رسیدگی فوری به این پرونده را صادر کرد و در نامه‌ای خطاب به فرمانده نیروی انتظامی خواستار شناسایی و دستگیری سریع ضارب و تحویل او به مراجع قضائی شد.
 
دستوری که البته خیلی زود رنگ واقعیت به خود گرفت و این راننده خاطی از سوی پلیس دستگیر و با قرار بازداشت روانه زندان شد. این برای چندمین بار در سال‌جاری است که ماموران پلیس راهنمایی‌ورانندگی مورد حمله قرار می‌گیرند.
 


 
نکته قابل تامل در همه این حوادث برخورد خشن و زننده رانندگان و سرنشینان خودرو‌هایی است که همه آن‌ها به نوعی مرتکب تخلف رانندگی شده‌اند، اما به جای تمکین به قانون و رعایت تذکرات ماموارن راهور به سوی آن‌ها حمله‌ور شده و این ماموران قانون را مورد ضرب‌وشتم قرار داده‌اند. به نظر می‌رسد رسیدگی سریع قضائی به این پرونده‌ها و حتی صدور احکام سنگین که حادثه دشت ارژن شیراز بارزترین آن‌ها بود، نتوانسته مانع از تکرار این حوادث شود.

اما ماجرای این حادثه هم با انتشار یک فیلم کوتاه برملا شد. فیلمی که در آن یک مامور راهنمایی‌ورانندگی بشدت مورد ضرب‌وشتم قرار گرفت. آن‌طور که در این تصاویر مشخص است، یک پراید خاکستری به صورت دوبله و مورب در خیابان توقف می‌کند. خیابانی که بشدت شلوغ و ترافیک سنگین آن در همین فیلم چند ثانیه‌ای مشخص است. بعد از توقف این پراید مامور راهنمایی‌ورانندگی به طرف خودرو رفته و از راننده می‌خواهد محل توقف خودرو را تغییر دهد.
 
اما در کمال ناباوری راننده به سرعت از خودرو پیاده شده و با مشت و لگد به جان راننده می‌افتد. افسر راهنمایی‌ورانندگی فقط قصد داشت خودش را از ضربات سنگین این راننده خلاص کند. اما ضارب ول‌کن ماجرا نبود و به دفعات ضربات متعددی به سر و صورت مامور راهور وارد کرد.
 
درنهایت هم این درگیری خشن با وساطت مردم خاتمه پیدا کرد. این فیلم کوتاه به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد. آن‌طور که تاریخ دوربین مداربسته نزدیک محل درگیری نشان می‌داد، این حادثه جمعه شب ٣٠ آذر ماه اتفاق افتاده و پس از چند روز این فیلم با واکنش وزیر کشور مواجه شد. رحمانی‌فضلی طی نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی کشور خواهان شناسایی و دستگیری سریع ضارب شد.
 
او در این نامه متذکر شد: «این اقدامات هنجارشکنانه نسبت به فرزندان وطن که وظیفه و رسالت اعمال قانون و ایجاد امنیت و آسایش مردم را دارند، ریشه در گستاخی متخلفان و قانون‌شکنانی دارد که ولنگاری اخلاقی خود را در توهین و اهانت به ارزش‌های اجتماعی دنبال می‌کنند و لازم است در اسرع وقت موضوع بررسی و پیگیری شده و فرد متخلف به مراجع قضائی تحویل داده شود. ان‌شاءالله مراجع ذیصلاح قضائی هم برخورد قانونی سریع و قاطع و علنی با افرادی که اقتدار و اعتبار پلیس را به‌عنوان نماد امنیت و آرامش به چالش می‌کشند، در دستور کار قرار دهند.»

به دنبال واکنش وزیر کشور و کمتر از چند ساعت پس از انتشار این نامه، ضارب مامور راهنمایی‌ورانندگی شناسایی و دستگیر شد. براساس اعلام مقامات پلیس متهم از سوی ماموران فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران شناسایی و دستگیر شده و پس از تشکیل پرونده به مقام قضائی معرفی شده و هم‌اکنون در زندان است.
 
این درحالی است که چند ماه قبل دادگاه، عامل حادثه جنجالی دشت ارژن استان فارس را که به یک مامور راهنمایی‌ورانندگی حمله‌ور شده بود و او را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به ١٦‌سال زندان، ١١١ ضربه شلاق و دو سال منع اقامت در استان در فارس محکوم کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین