پرستار خانگی، قاتل بود؟

پرستار خانگی، قاتل بود؟

من پولی سرقت نکرده‌ام. آن پول به‌عنوان تنخواه در اختیار من بود تا برای خانه خرید کنم و همه آن را دوباره برگرداندم. حتی گوشی و ساعت را هم برگرداندم. پس از پایان اظهارات متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.
کد خبر: ۷۰۵۴۹
بازدید : ۱۲۰۲۳
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
محاکمه پرستار خانگی به اتهام قتل
 
پرستار خانگی که به اتهام قتل بیمار سالخورده‌اش و سرقت پول‌های وی بازداشت شده بود صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. رسیدگی به این پرونده از نوزدهم بهمن سال ۹۲ به‌دنبال مرگ مشکوک مرد ۷۰ ساله‌ای در خانه‌اش در منطقه زعفرانیه تهران و شکایت فرزندانش آغاز شد.

آن‌ها مدعی شدند پدرشان به قتل رسیده و ۴۰۰ هزار تومان پول نقد به همراه گوشی تلفن همراه و ساعت مچی اش نیز سرقت شده است. شاکی‌ها در ادامه مرد ۴۰ ساله‌ای به‌نام هاشم را که پرستار خانگی پدراش بود به‌عنوان مظنون اصلی معرفی کردند.
 
بررسی‌های پلیس هم نشان می‌داد که در زمان قتل فقط پرستارش در خانه حضور داشته است از این‌رو بلافاصله هاشم دستگیر شد. او پس از دستگیری اموال سرقتی را به پلیس برگرداند، اما قتل صاحبخانه را نپذیرفت.

از سوی دیگر گواهی پزشکی قانونی نشان می‌داد که مقتول در اثر خفگی در آب جان باخته است. با وجود انکار متهم او به اتهام قتل عمد و سرقت بازداشت شد و صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی واعظی مستشار دادگاه پای میز محاکمه ایستاد. در آغاز جلسه وکیل اولیای دم در جایگاه ایستاد و با بیان اینکه متهم با ندادن داروی بیمار باعث مرگ وی شده است، به نمایندگی از موکلانش خواستار قصاص متهم شد.

سپس متهم در حالی که اتهام قتل و سرقت را قبول نداشت به قاضی گفت: من دو سه هفته قبل از فوت صاحبخانه به خاطر دستمزد و ساعت کاری‌ام با دختر مقتول اختلاف داشتم، به همین خاطر حدود دو هفته سرکار نرفتم. اما موضوع حل شد و دوباره کارم را ادامه دادم، در مدت غیبتم هم سرایدار از مرد صاحبخانه مراقبت می‌کرد.

روز حادثه متوجه شدم پیرمرد حال خوبی ندارد و داروهایش را مصرف نکرده، بلافاصله داروهایش را دادم، اما چون این دارو مزه تلخی دارد وی دچار حالت تهوع شد و به ناچار او را به حمام بردم حتی از سرایدار هم خواستم مرا کمک کند. پس از استحمام این پیرمرد وی بیهوش شد و سعی کردم تا با سیلی زدن هوشیارش کنم. اما حالش بدتر شد. حتی با پزشک اش هم تماس گرفتم و ایشان هم من را به اورژانس ارجاع داد که البته وقتی اورژانس آمد حدوداً ۲۰ دقیقه از فوت مرحوم گذشته بود.

در ادامه متهم در پاسخ به این سؤال قاضی که چرا مرحوم را کتک زده‌ای، گفت: کتکش نزدم فقط قصدم به هوش آوردن او بود.

هاشم در مورد علت سرقت اش هم عنوان کرد: من پولی سرقت نکرده‌ام. آن پول به‌عنوان تنخواه در اختیار من بود تا برای خانه خرید کنم و همه آن را دوباره برگرداندم. حتی گوشی و ساعت را هم برگرداندم. پس از پایان اظهارات متهم قضات برای صدور حکم وارد شور شدند.
 
منبع: روزنامه ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین