قیمت آپارتمان‌های نوساز در پایتخت

قیمت آپارتمان‌های نوساز در پایتخت

یکی از مهم‌ترین دلایل کسری واحد‌های نوساز در میان آپارتمان‌های کوچک و میان متراژ، کمبود عرضه و تقاضای بیش از حد خریداران مسکن برای این گروه متراژی طی دوره رونق گذشته بوده است.
کد خبر: ۷۰۶۶۰
بازدید : ۶۳۵۳
۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
بررسی میدانی فایل‌های عرضه شده در بازار مسکن پایتخت طی یک هفته اخیر نشان می‌دهد: حجم فایل نوساز در میان گروه متراژی آپارتمان‌های کمتر از ۸۰ مترمربع به شدت کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که تقریبا حدود نیمی از واحد‌های با متراژ بیش از ۹۰ مترمربع، نوساز هستند.
 
مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران با تایید این موضوع عنوان می‌کنند: یکی از مهم‌ترین دلایل کسری واحد‌های نوساز در میان آپارتمان‌های کوچک و میان متراژ، کمبود عرضه و تقاضای بیش از حد خریداران مسکن برای این گروه متراژی طی دوره رونق گذشته بوده است.
 
به گفته آن‌ها افزایش دو برابری قیمت مسکن طی یکسال گذشته و عدم تناسب قدرت خرید متقاضیان مصرفی خرید مسکن با شرایط جدید بازار سبب می‌شود که بخش زیادی از این خریداران امکان خرید واحد‌های نوساز با متراژ بالا را نداشته باشند از این رو بخش زیادی از این آپارتمان‌ها چندین ماه بدون متقاضی باقی می‌مانند و فروش نمی‌روند.

به ویژه آنکه قیمت پیشنهادی ارائه شده برای این گروه از آپارتمان‌های مسکونی نیز در بسیاری مواقع بسیار بیش از قیمت میانگین منطقه تعیین می‌شود. مشاوران املاک عنوان می‌کنند در حال حاضر قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های نوساز در بسیاری از مناطق پایتخت به یکدیگر نزدیک شده‌اند و تفاوت اندکی با یکدیگر دارند این در حالی است که آپارتمان‌های هر منطقه با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی و. شرایط متفاوتی از یکدیگر دارند و از این رو باید قیمت‌گذاری آن‌ها متفاوت از یکدیگر باشد.

در جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی نوساز در متراژ‌ها و مناطق مختلف شهر ارائه شده است:
 
بازار آپارتمان‌های نوساز در پایتخت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین