تصاویر دیده‌نشده از ویرانه‌های یازدهِ سپتامبر

تصاویر دیده‌نشده از ویرانه‌های یازدهِ سپتامبر

این تصاویر از نیمه سپتامبر تا اکتبر ۲۰۰۱ و از زوایای مختلفی، از روی زمین و از بالا، ثبت شده‌اند و ماشین‌ها و افراد را در میان تلی از آهن‌های متلاشی‌شده و اسکلت ساختمان نشان می‌دهد.
کد خبر: ۷۱۱۱۶
بازدید : ۲۴۲۳۴
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
فرادید| نزدیک به ۲۴۰۰ تصویر دیده نشده از ویرانه‌های بعد از سانحۀ یازده سپتامبر به تازگی درمعرض دید عموم گذاشته شده است. این تصاویر را یکی از مأموران پاکسازیِ ویرانه‌های مرکز تجارت جهانی ثبت کرده بود. او به خاطر بیماری‌های ناشی از کار در این مکان جان خود را از دست داده اما هویت او هنوز فاش نشده است. 
 
این تصاویر از نیمه سپتامبر تا اکتبر ۲۰۰۱ و از زوایای مختلفی، از روی زمین و از بالا، ثبت شده‌اند و ماشین‌ها و افراد را در میان تلی از آهن‌های متلاشی‌شده و اسکلت ساختمان نشان می‌دهد. ادارات و دفاتر برج‌های دوقلو با میز‌های کار، وسائل اداری و پارکینگ در این تصاویر به چشم می‌خورند.

این تصاویر که در یک مجموعه سی دی نگهداری شده بودند، اخیرا توسط یک زن و شوهر در یک حراجی خریداری شدند.

جاناتان بِرگِس به سایت «پِتا پیکسل» گفت: «همسرم این سی‌دی‌ها را در یک حراجی املاک خریدار کرد؛ زیرا ما علاقه‌مندیم برای منفعت عمومی آرشیو رسانه‌ها را خریداری کنیم.»

آن‌ها سپس این سی دی‌ها را در اختیار جیسون اسکات قرار دادند تا آن‌ها را بازیابی کند. هرچند اغلب سی دی‌ها مخدوش بودند؛ اسکات توانست ۲۴۰۰ تصویر را بازیابی و در سایت فلیکر به اشتراک بگذارد.
 
تعدادی از این تصاویر را با هم می‌بینیم:
 
منبع: دیلی میل
ترجمه: سایت فرادید
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین