آغاز ماراتن ۲۰۲۲ با حمایت بانوان

آغاز ماراتن ۲۰۲۲ با حمایت بانوان

جالب اینکه طبق آماری که تا ظهر دیروز منتشر شده بود استقبال بانوان برای خرید بلیت این بازی از مردان بیشتر بود؛ درحالی‌که مردان تنها ۲۵۰۰ بلیت خریداری کردند این عدد برای بانوان به ۳۵۰۰ رسیده است.
کد خبر: ۷۳۳۹۹
بازدید : ۶۱۸۲
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
آغاز ماراتن ۲۰۲۲ با حمایت بانوان
 
امروز، اولین روز میزبانی تیم ملی فوتبال در مسیر راهیابی به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر است؛ روزی که به یک مبدا تاریخی در ورزش کشور تبدیل می‌شود. شاگردان ویلموتس اولین بازی‌شان را با برتری در زمین هنگ‌کنگ پشت سر گذاشتند؛ اما ویژگی مهم مسابقه امروز برابر کامبوج، حضور غیرگزینشی تماشاگران زن در ورزشگاه آزادی است.
 
پیش از این در چند نوبت شاهد حضور محدود و گزینشی بانوان در ورزشگاه بودیم؛ اما برای بازی امروز به‌طور آزادانه ۳۵۰۰ قطعه بلیت به زنان فروخته شده و حداقل تا غروب دیروز، تعداد آن‌ها هزار نفر بیشتر از تماشاگران مرد متقاضی حضور در استادیوم بوده است!

تیم ملی فوتبال ایران در دومین مسابقه خود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ امروز میزبان تیم کامبوج است. این بازی از ساعت ۱۷ در استادیوم آزادی آغاز خواهد شد. تیم ملی کشورمان که در اولین بازی خود در مسابقات گزینشی جام جهانی در کشور هنگ‌کنگ به مصاف این تیم رفته بود، با دو گل آزمون و انصاری فرد موفق شد این حریف خود را شکست دهد.
 
حالا فوتبال ملی ایران می‌خواهد دومین گام را نیز پرقدرت بردارد تا درمقابل دوحریف دیگر که قدرتمند‌ترهستند با آمادگی بیشتری ظاهر شود.
 
این سومین دیدار تاریخ دو تیم ایران و کامبوج است. در دیدار‌های قبلی، این ایران بوده که توانسته حریف شرق آسیایی خود را شکست دهد. کامبوج در رده‌بندی فیفا در رده ۱۶۹ است و به همین دلیل همه انتظار یک برد آسان برای تیم ملی در این مسابقه را دارند. در مقابل تیم کشورمان در آخرین رده‌بندی فیفا در جایگاه بیست و سوم جهان و اول آسیا قرارگرفته است.
 
قبل از این بازی مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در گفتگو با یک رسانه خارجی تاکید کرده که فلسفه هجومی بازی او در ایران با استقبال ایرانیان روبه‌رو شده و بازی‌های تیم ایران مقابل حریفان با همین سیستم انجام خواهد شد. ویلموتس البته هدف‌گذاری خود در تیم ملی ایران را رسیدن به جام جهانی قطر و عبور از مرحله مقدماتی جام جهانی عنوان کرده است.
 
سرمربی بلژیکی برای این بازی و البته بازی با بحرین که سه‌شنبه هفته آینده در این کشور برگزار خواهد شد لیست متفاوتی از بازیکنان مدنظر خود را اعلام کرد که غیبت برخی بازیکنان از جمله علیرضا جهانبخش، مهدی ترابی و وریا غفوری در آن باعث تعجب خیلی‌ها شده بود. در خط دفاعی نیز سیدمجید حسینی دچار مصدومیت شده و احتمالا به جای او مرتضی پورعلی گنجی در کنار حسین کنعانی زادگان در قلب دفاع قرار خواهد گرفت.
 
اما خبر خوب برای ویلموتس و تیم ملی آمادگی بالای سردار آزمون است که این روز‌ها در تیم باشگاهی خود گل‌های متعددی را به ثمر رسانده است. سردار می‌تواند با گلزنی در بازی‌های آسانی مثل کامبوج آمار گلزنی خود در تیم ملی را بهبود ببخشد.

آزادی در تسخیر بانوان
اما موضوعی که در هفته‌های اخیر این بازی را تحت‌الشعاع قرارداده، ورود آزاد و غیرگزینشی بانوان ایرانی برای تماشای این بازی است. تلاش‌های وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در کنار الزام و فشار فیفا سرانجام باعث شد تا پای بانوان به سکو‌های استادیوم آزادی باز شود. این اتفاق در روز‌های اخیر سوژه بسیاری از رسانه‌های داخلی و خارجی بوده است.
 
البته با هماهنگی‌هایی که فیفا انجام داده هیاتی عالی رتبه از این نهاد برای برقراری ارتباط و سهولت دسترسی زنان به ورزشگاه در ایران حاضر خواهند بود تا این جریان را نظاره و به فیفا گزارش کنند. جالب اینکه طبق آماری که تا ظهر دیروز منتشر شده بود استقبال بانوان برای خرید بلیت این بازی از مردان بیشتر بود؛ درحالی‌که مردان تنها ۲۵۰۰ بلیت خریداری کردند این عدد برای بانوان به ۳۵۰۰ رسیده است.
 
این موضوع نشان می‌دهد که بانوان قصد دارند سکو‌های بیشتری را در استادیوم آزادی پرکرده و به تشویق تیم ملی بپردازند. به این ترتیب بازیکنان تیم ملی مقابل شرایط و فضایی جدید و متفاوت بر روی سکوها، به‌دنبال افتخارآفرینی هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین