کاربران دستبند‌های «فیت‌بیت» را تحریم کردند

کاربران دستبند‌های «فیت‌بیت» را تحریم کردند

برخی دیگر از کاربران این دستبند تهدید کرده‌اند از گجت‌های پوشیدنی دیگر مانند ساعت‌های هوشمند اپل و گارمین استفاده خواهند کرد.
کد خبر: ۷۴۱۶۵
بازدید : ۱۲۹۰۵
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
کاربران دستبند‌های «فیت‌بیت» را تحریم کردند
 
پس از آنکه گوگل شرکت فیت بیت را خرید، بسیاری از کاربــران دستبنــدهای سلامتی این شرکت به دلایل امنیتی و فاش شدن اطلاعات شخصی قصد دارند از گجت هایشان استفاده نکنند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی‌میل، چندی قبل گوگل اعلام کرد شرکت «فیت‌بیت» را خریده است.
 
پس از آن بسیاری از کاربران دستبند‌های سلامتی «فیت‌بیت»، تصمیم گرفته‌اند از گجت‌هایشان استفاده نکنند. این در حالی است که بسیاری از کاربران ناراضی فیت‌بیت در توییتر دلیل این اقدام را خرید شرکت تولیدکننده گجت توسط گوگل و دلایل امنیتی و حفظ نشدن حریم شخصی اعلام کرده‌اند.

برخی دیگر از کاربران این دستبند تهدید کرده‌اند از گجت‌های پوشیدنی دیگر مانند ساعت‌های هوشمند اپل و گارمین استفاده خواهند کرد. در همین راستا رابرت اپستین یکی از محققان انستیتو تحقیقات رفتارشناسی و فناوری آمریکا در توییتر نوشت: هرچند بعید به‌نظر می‌رسد، اما ظاهرا گوگل قصد دارد برنامه مبهم نظارتی خود را گسترش دهد.
 
این شرکت فیت‌بیت را خریده تا خواب، فعالیت‌ها، ورزش، ضربان قلب و اطلاعات دیگر را جمع‌آوری کند. فیت‌بیت مانند گوگل از این اطلاعات برای دخالت در امور ما استفاده نمی‌کند. در همین راستا فیت‌بیت و گوگل به سرعت نسبت به واکنش‌های منفی کاربران پاسخگو بودند.
 
جیمز پارک مدیر ارشد اجرایی فیت‌بیت در این باره گفت: دستورالعمل‌های امنیتی و حفظ حریم شخصی قدرتمند بخشی از سیاست‌های شرکت ما از روز نخست بوده و این امر تغییر نخواهد کرد.
 
این شرکت هیچ گاه اطلاعات شخصی کاربران را نمی‌فروشد و اطلاعات سلامتی فیت‌بیت هیچ گاه در تبلیغات گوگل استفاده نخواهد شد. در حال حاضر فیت‌بیت ۲۸ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و گوگل آن را به قیمت ۱/ ۲ میلیارد دلار خریده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه