تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا

تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا

در حالی که برخی از کشور‌های اروپایی و آمریکا به دلیل کم کاری در زمینه مهار کرونا زیر انتقاد‌های شدید قرار گرفته اند در چین مردم و مسئولان در حال پیشرفت به مرز‌های پیروزی هستند.
کد خبر: ۷۸۳۳۶
بازدید : ۳۷۹۶
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶
تفاوت چین با اروپا و آمریکا در مهار کرونا
 
در حالی که به نظر می‌رسد چین در کنترل کرونا موفقیت‌هایی کسب کرده است انتقاد‌ها از اروپا و آمریکا برای کم کاری در این زمینه در حال افزایش است موضوعی که نشان می‌دهد راهکار‌های چین با آمریکا و اروپا در مهار کرونا متفاوت است.
 
در حالی که برخی از کشور‌های اروپایی و آمریکا به دلیل کم کاری در زمینه مهار کرونا زیر انتقاد‌های شدید قرار گرفته اند در چین مردم و مسئولان در حال پیشرفت به مرز‌های پیروزی هستند.

گزارش‌ها حاکی است در اروپا که مرکز فعلی شیوع بیماری است مشکلات جدی است در حالی که پکن تمرکز خود را بر پیشگیری از شیوع ویروس خارج از مرزهایش معطوف کرده است پیام بزرگ پکن این است که ما سهم و نقش خود را در مهار ویروس کرونا ادا کردیم، اما غربی‌ها در این زمینه بسیار کند عمل کرده اند.

سازمان بهداشت جهانی که زمانی چین را مرکز همه گیری معرفی می‌کرد از دستاورد‌های این کشور در مهار بیماری تقدیر کرده و اروپا را محور شیوع کرونا معرفی کرده است با این حال پکن هنوز نیز برای مهار بیماری تلاش می‌کند با این تفاوت که راهبرد جدید آن جلوگیری از ورود کرونا از طریق مسافران کشور‌های دیگر است برای همین تمام مسافرانی که از کشور‌های دیگر وارد چین بخصوص پایتخت این کشور شوند برای دو هفته قرنطینه می‌شوند و هزینه آن را نیز پرداخت خواهند کرد.

کارشناسان چینی معتقدند شماری از کشور‌های غربی موضوع همه گیری کرونا را آنچنان که باید و شاید جدی تلقی نکرده اند «چیو هایبو» متخصص بیمارستانی در شهر نن جینگ در جنوب شرق چین می‌گوید: ما نگرانیم که چرا برخی از کشور‌های غربی و اروپایی‌ها از چین درس نگرفته اند و بشدت با شیوع بیماری مقابله نمی‌کنند.

او می‌افزاید که انتقاد‌ها در چین از این سهل انگاری‌های غرب افزایش یافته است و نگرانی‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.

«هو شی جین» سردبیر روزنامه گلوبال تایمز چین هم می‌گوید: اینکه کشور‌هایی مانند سوئد و انگلستان با قدرت و اقتدار کافی با ویروس مقابله نمی‌کنند یک جرم محسوب می‌شود چنین اقدامی باعث خواهد شد تا جان مردم به مخاطره بیفتد و بموقع نتوان بیماری را کنترل کرد و دامنه آن روز به روز گسترده‌تر خواهد شد.

«جانگ ون هونگ» از بیمارستان هواشون شهر شانگ‌های در شرق چین هم گفت: ما نگران مسافران ورودی هستیم اینطور که پیش می‌رود غربی‌ها قادر به توقف کرونا تا تابستان نخواهند بود در چین، کره جنوبی، سنگاپور و ژاپن دولت‌ها و ملت‌ها سهم خود را بخوبی ادا کرده اند، اما در اروپا شاهد متغیر‌های زیاد و نامعلوم هستیم و این نگران کننده است.

این کارشناسان می‌افزایند سازمان بهداشت جهانی تاکید دارد که دولت‌ها مسئول جان مردم هستند آن‌ها باید همه بیماران و مبتلایان را شناسایی کنند تلاش‌ها نیز نباید باری به هر جهت باشد باید متمرکز و بموقع و دقیق باشد.

تلویزیون چین در گزارش خود آورده است نظام‌های غربی البته تفاوت‌هایی با چین دارند نمی‌توانند دقیقا مانند چین عمل کنند، اما استفاده از تجربیات پکن می‌تواند برای آن‌ها نیز مفید باشد باید دید تا چه اندازه این تجربه‌ها به کار بسته می‌شود غرب باید با قدرت مقابل کرونا بایستد.

رسانه‌های چین تیغه انتقاد‌های خود را متوجه آمریکا کرده اند و نوشته اند که این کشور از دیگران در مبارزه با کرونا انتقاد می‌کند و بخصوص چین را زیر نظر گرفته است، اما از خود غافل مانده و به طور جدی برای مهار کرونا دست بکار نشده است گزارش‌ها حاکی است اختصاص منابع و راهبرد‌های آمریکا برای مبارزه با کرونا و اطلاع رسانی‌ها درباره مبتلایان زوایای نامعلوم زیادی دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه