نزدیک شدن یک ستاره دنباله‌دار به خورشید

نزدیک شدن یک ستاره دنباله‌دار به خورشید

به گفته اخترشناسان، دنباله دار نامبرده ممکن است به درخشان‌ترین مورد در در طول ۷ سال گذشته در آسمان تبدیل شود.
کد خبر: ۷۸۹۰۰
بازدید : ۹۴۶۸
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
نزدیک شدن یک ستاره دنباله دار به خورشید
 
ساکنان زمین قادر به دیدن نزدیک شدن یک دنباله دار سمی به خورشید خواهند بود. لیودمیلا کوشمان، اخترشناس و کارمند آسمان نمای مسکو در تاریخ ۴ آوریل گفت، ساکنان زمین قادر خواهند بود تا ستاره دنباله دار C. / ۲۰۱۹Y۴ اطلس را که به خورشید نزدیک می‌شود، مشاهده کنند. لازم به ذکر است که در هسته این ستاره دنباله دار ماده خطرناک سیان قرار دارد.

امکان مشاهده این ستاره دنباله دار با چشم غیر مسلح وجود دارد. به گفته اخترشناسان، دنباله دار نامبرده ممکن است به درخشان‌ترین مورد در در طول ۷ سال گذشته در آسمان تبدیل شود. کوشمان افزود: "به دلیل وزش باد خورشیدی، دنباله‌های آن شروع به شکل گیری می‌کند - یکی گاز و دیگری گرد و غبار، که جلوه خاصی به او می‌بخشد. "

C. / ۲۰۱۹Y۴ در ۲۴ ماه مه، در حداکثر فاصله (۱۱۷ میلیون کیلومتر) تا زمین، نزدیک می‌شود. تا انتهای ماه، فاصله این دنباله دار از خورشید نزدیکتر از عطارد به خورشید خواهد بود. اینکه بعد از آن چه خواهد شد، دانشمندان نمی‌توانند با اطمینان بگویند، با این حال احتمالاً با نزدیک شدن به خورشید، به سرعت تبخیر می‌شود.

این ستاره شناس خاطرنشان کرد: "این ستاره دنباله دار متعلق به دوره‌های زمانی بسیار قدیمی است و پیش از این می‌شد آن را در آغاز هزاره چهارم قبل از میلاد - در دوران ساخت اهرام مصر مشاهده کرد. این بار ستاره دنباله دار در آسمان پر ستاره و به رنگ سبز خواهد بود.

لازم به ذکر است که سیان یک گاز بی رنگ، بسیار سمی و قابل اشتعال است و بوی تندی دارد. در دنباله دار‌ها و همچنین در جو تایتان یافت می‌شود.
 
منبع: اسپوتنیک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین