بازگشت چهره پرحاشیه اینستاگرام؛ ماجرای دستگیری وحید خزایی چیست؟
علت بازگشت وحید خزایی به ایران چه بود؟

بازگشت چهره پرحاشیه اینستاگرام؛ ماجرای دستگیری وحید خزایی چیست؟

کاربران شبکه‌های اجتماعی در مورد علت بازگشت این چهره پرحاشیه دلایل مختلفی را مطرح کرده اند. اما به عقیده اغلب کاربران، درآمد او در ترکیه کاهش یافته بود، هرچند خودش گفته بود برای تبلیغ در اینستاگرام هفته‌ای ۹۰۰ دلار درآمد دارد که برای او کافی است. از طرفی برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی بازگشت او را عجیب و مشکوک تلقی کرده اند. آن‌ها می‌گویند خزایی با وجود اینکه می‌دانسته در صورت بازگشت به ایران بازداشت می‌شود، پس چرا برگشت؟ در طرف مقابل عده‌ای از کاربران در جواب این پرسش گفته اند که وحید خزایی از چندی قبل شروع به ابراز پیشمانی کرده و گفته بود تحت تاثیر مواد مخدر حرف‌هایی زده که از آن پشیمان است.
کد خبر: ۸۱۸۱۰
بازدید : ۵۹۳۹
۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
بازگشت چهره پرحاشیه اینستاگرام؛ ماجرای دستگیری وحید خزایی چیست؟
 
فرادید| وحید خزایی چهره پرحاشیه اینستاگرام که در ترکیه سکونت داشت، روز چهارشنبه به ایران بازگشت. اما در فرودگاه امام خمینی (ره) توسط سازمان اطلاعات سپاه بازداشت شد. او در سال‌های اخیر یک پای ثابت جنجال‌های اینستاگرامی بوده است.

به گزارش فرادید، خزایی بامداد روز چهار شنبه با پرواز شماره ۱۱۵ ساعت ۱:۱۰ استانبول به تهران، هواپیمایی ماهان وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تهران شده بود.

بر اساس برخی گزارش‌های غیر رسمی او به دلیل اینکه از سال ۱۳۹۷ تحت تعقیب قضائی قرار داشته، بازداشت شده است. از جمله اتهامات وحید خزایی، ارتباط و سوءاستفاده از دختران و انتشار فیلم‌های آن‌ها در فضای مجازی، ترویج مصرف مشروبات الکلی، راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی، ترویج اقدامات خلاف عفت عمومی وخارج کردن ارز از کشور عنوان شده است.

وحید خزایی پبش از اینکه به ایران بازگردد، فیلمی از خود منتشر کرد که نشان در آن می‌داد به اداره پناهجویان در ترکیه رفته و برگه اجازه خروج گرفته است.

ویدیوی مراجعه وحید خزایی به اداره پناهجویان ترکیه 

او برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ پس از اینکه به همراه تعدادی از دختران در نقاط مختلف تهران اقدام به تهیه تصاویر نامناسب کرده بود، بعد از انتشار گسترده این عکس‌ها در فضای مجازی، توسط پلیس فتا بازداشت شد. اما  پس از تحمل یک دوره حبس کوتاه‌مدت، با رضایت برخی شاکیان، از زندان آزاد شد.

خزایی پس از آزاد شدن به ترکیه رفت و آنجا نیز به علت توهین به آتاتورک -دریکی از ویدیوهای اینستاگرامی اش- به مدت یک ماه توسط پلیس ترکیه زندانی شد.
 

علت بازگشت وحید خزایی به ایران چه بود؟

کاربران شبکه‌های اجتماعی در مورد علت بازگشت این چهره پرحاشیه دلایل مختلفی را مطرح کرده اند. اما به عقیده اغلب کاربران، درآمد او در ترکیه کاهش یافته بود، هرچند خودش گفته بود برای تبلیغ در اینستاگرام هفته‌ای ۹۰۰ دلار درآمد دارد که برای او کافی است.

البته خزایی قبل از بازگشت به ایران گفته بود به دلیل این‌که سایت‌های شرط‌بندی فوتبال "پول مردم را می‌خورند" دیگر از کارکردن با آن‌ها و درآمد بالای آن گذشته است. او از این شکوه داشت که، چون موضع سیاسی گرفته و حرف‌های سیاسی زده دیگران می‌ترسند و به او تبلیغ نمی‌دهند.

از طرفی برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی بازگشت او را عجیب و مشکوک تلقی کرده اند. آن‌ها می‌گویند خزایی با وجود اینکه می‌دانسته در صورت بازگشت به ایران بازداشت می‌شود، پس چرا برگشت؟ در طرف مقابل عده‌ای از کاربران در جواب این پرسش گفته اند که وحید خزایی از چندی قبل شروع به ابراز پیشمانی کرده و گفته بود تحت تاثیر مواد مخدر حرف‌هایی زده که از آن پشیمان است.

او بار‌ها در ویدیو‌های اینستاگرامی به مقامات کشور توهین کرده بود. اما خزایی پس از مدتی گفت که روشش را عوض کرده، کوکایین را ترک کرده و دیگر نمی‌خواهد به کسی بی‌احترامی کند. از این رو برخی از کاربران عقیده دارند که وحید خزایی به این دلیل که تصمیم قطعی برای بازگشت به ایران داشته شروع به ابراز پیشمانی و تغییر رفتار داده است. آن‌ها می‌گویند احتمالا او فکر می‌کرده که پس از تغییر رویکردش پیگرد قانونی قضائی برداشته شده و می‌تواند به ایران برگردد.بازگشت چهره پرحاشیه اینستاگرام؛ ماجرای دستگیری وحید خزایی چیست؟

وحید خزایی کیست؟

وحید قاریقی معروف به وحید خزایی متولد ۱۳۶۴ است. او گفته که تا دبیرستان بیشتر درس نخوانده است. خزایی در اینستاگرام ویدئوی رقص خود را منتشر می‌کرد و تعداد دنبال‌کننده‌های او (فالوئر) به بیش از یک میلیون رسیده بود.

خزایی سال ۹۴ پس از اینکه همراه تعدادی از دختران در نقاط مختلف تهران اقدام به تهیه تصاویر نامناسب کرده بود، بعد از انتشار گسترده این عکس‌ها در فضای مجازی، بازداشت شد.

پس از انتشار این تصاویر، در پیامی تصویری که خودش در فضای مجازی منتشر کرد، مدعی شد که دختران حاضر در این تصاویر از اقوام و خانواده وی هستند و این تصاویر بعد از سرقت تلفن همراه در فضای مجازی پخش شده است. اما مشخص شد ادعا‌های مطرح شده توسط وی درباره سرقت گوشی تلفن همراه وی در هیچ مرجع انتظامی و قضایی ثبت نشده است.

همچنین پیگیری‌های انجام‌شده نشان می‌داد خانه‌هایی که برخی از تصاویر در آن ثبت شده است، هیچ‌یک متعلق به او نبود و وی با نشان دادن این املاک اقدام به اغفال دختران جوان می‌کرده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، خزایی آن زمان کارگر یک بنگاه معاملات ملکی بود و با در اختیار داشتن کلید خانه‌های مشتریان بنگاه، اقدام به سوءاستفاده از این اماکن و اغفال دختران می‌کرده است.

پس از ثبت شکایت متعدد دختران اغفال‌شده، وحید خزایی که چند روزی متواری شده بود، دستگیر و پس از تحمل یک دوره حبس کوتاه‌مدت، با رضایت برخی شکات، از زندان آزاد شد.
 
سردار کمال هادیان‌فر، رییس پلیس فتا سال ۱۳۹۷ گفته بود که وحید خزایی تحت تعقیب است. او با انتقاد از فرار وحید خزایی گفت که "به قوه قضاییه پیشنهاد داده بودم برای او حکم سبک نبرند، اما متاسفانه برای او حکم سبک بریده شد. "

با این وجود خودش می‌گوید خرج زندگی لوکس خود را از طریق آگهی‌های اینستاگرام تامین می‌کرده است. می‌گوید پدر ندارد و هیچ وقت آقازاده و پولدار نبوده است.

عمده درآمد او تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی مانند سایت پوکر بود. خودش می‌گوید به خاطر تبلیغ بازی پوکر، از هر نفر که وارد این سایت می‌شد به اندازه ۲۰ درصد از شرکت صاحب سایت پول می‌گرفت. خزایی بعد‌ها وارد سایت‌های شرط‌بندی فوتبال شد.

بعد از ورود به ترکیه در طول چند سال که آنجا اقامت داشت با مالکان سایت‌های شرط‌بندی فوتبال دچار اختلاف شد و ادعا کرد که همه این سایت‌ها متعلق به یک نفر و آن فرد "کلاهبردار" است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین