ساعت مچی هوشمند یا مربی ورزش‌های سه گانه؟

ساعت مچی هوشمند یا مربی ورزش‌های سه گانه؟

این نخستین سامانه ردگیری تناسب اندام این شرکت است که نه تنها هنگام دویدن کاربر به گردآوری داده اقدام می‌کند بلکه با استفاده از همان اطلاعات به کاربر توصیه می‌کند ورزش را با چه شدتی انجام دهد.
کد خبر: ۸۴۹۵۸
بازدید : ۸۴۱۰
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
ساعت مچی هوشمند یا مربی ورزش‌های سه گانه؟
این ساعت می‌تواند مسیر ورزش را ردگیری کرده و داده‌های موقعیتی بهتری به دست آورد
 
شرکت گارمین ساعت مچی هوشمند جدیدی به نام فوررانر ۷۴۵ عرضه کرده است که می‌گوید چه زمانی وقت ورزش کردن است.  این نخستین سامانه ردگیری تناسب اندام این شرکت است که نه تنها هنگام دویدن کاربر به گردآوری داده اقدام می‌کند بلکه با استفاده از همان اطلاعات به کاربر توصیه می‌کند ورزش را با چه شدتی انجام دهد.

این ساعت علاوه بر چنین ابزار‌هایی دارای مجموعه‌ای از قابلیت‌ها شامل پایشگر اکسیژن خون هم هست که مشابه آن در بسیاری از ساعت‌های مچی گران‌قیمت شرکت گارمین عرضه شده بود و به تازگی در مجموعه جدید رده ۶ ساعت مچی اپل هم عرضه شده است.

حسگر اکسیژن خون که شرکت گارمین نام پالس اوکس را برای آن انتخاب کرده است به کاربر اطلاع می‌دهد که وضعیت خواب وی مطلوب است یا نه و آیا بدن وی خود را با تغییرات ارتفاع سازگار کرده است یا خیر.
 
این ساعت را باید در تمام اوقات به مچ بست تا چنین اطلاعاتی را گردآوری کند و قابلیت‌های دیگر را مثل قابلیت ابزار موسوم به «باتری بدن» اجرا کند. باتری بدن برآورد می‌کند که بدن کاربر تا چه اندازه افت کرده است.

فوررانر ۷۴۵ جانشین ساعت مچی سه‌گانه ورزشی (سه ورزش اصلی: دو، شنا و دوچرخه‌سواری) دیگر شرکت گارمین به نام ۷۳۵ایکس‌تی می‌شود که چهار سال است روزآوری نشده است. در این ساعت مچی انواع امکانات ساعت‌های مچی جدیدتر گارمین مثل ذخیره‌سازی موسیقی، پرداخت غیرلمسی و همچنین ابزار‌های جدید تناسب اندام را تعبیه کرده‌اند.

این ساعت مچی دارای امکاناتی هم هست که در دیگر ساعت‌های این شرکت وجود ندارد. برای مثال می‌تواند مسیر ورزش را ردگیری کند و داده‌های موقعیتی بهتری به دست آورد و همچنین به کاربر توصیه کند با چه شدتی ورزش انجام دهد یا یک روز استراحت کند.

مشابه این قابلیت در رایانه دوچرخه‌سواری شرکت گارمین به نام ادج ۱۰۳۰ پلاس هم وجود دارد که اوایل امسال آن را عرضه کردند و البته فقط راجع به تمرین‌های دوچرخه‌سواری توصیه ارائه می‌دهد. همین ابزار را به زودی در ساعت‌های جدید ممتاز شرکت گارمین شامل فوررانر ۲۴۵ و ۹۴۵ هم تعبیه خواهند کرد که در صدر و ذیل این مجموعه تولیدات قرار دارند.

شرکت گارمین علاوه بر آن که این ساعت مچی جدید را عرضه کرده است، سامانه جدید ردگیری ضربان قلب به نام اچ. آر. ام-پرو را نیز رونمایی کرده است که دور سینه بسته می‌شود. این سامانه نیز می‌تواند سنجه‌های دویدن مثل ضربان قلب، اطلاعات دوچرخه‌سواری مثل مدت ماندگاری را پایشگری کند و می‌توان آن را درون آب برای پایشگری شنا نیز به کار برد.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین