تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک

تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک

این پرتاب، تعداد کل ماهواره‌های استارلینک در مدار زمین را به حدود ۸۰۰ ماهواره خواهد رساند و قرار است هزاران ماهواره دیگر در سال ۲۰۲۱ ارسال شوند. ا
کد خبر: ۸۵۵۷۴
بازدید : ۷۹۴۹
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
تعویق دوباره پرتاب ماهواره استارلینک
ماهواره استارلینک در ایستگاه نیروی هوایی آمریکا، فلوریدا 

اسپیس‌اکس دوباره پرتاب آخرین ماهواره‌های استارلینک را به تعویق انداخت. این چهارمین اقدام برای ارسال ۶۰ ماهواره به مدار پایین زمین بود که بخشی از برنامه جنجال‌برانگیز ایلان ماسک برای ارائه اینترنت پر سرعت ماهواره‌ای به زمین است.

اسپیس‌اکس توییت کرد: «به خاطر شرایط بد آب‌وهوایی در منطقه پرتاب، ارسال ماهواره‌های استارلینک را امروز انجام نخواهیم داد. تیم ما مشغول آماده کردن فرصتی برای پرتاب ماهواره‌ها در ساعت ۷:۲۹ صبح به وقت ساحل شرقی آمریکا است؛ در حال حاضر پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا در آن زمان ۷۰ درصد برای پرتاب مناسب خواهد بود.»

این پرتاب، تعداد کل ماهواره‌های استارلینک در مدار زمین را به حدود ۸۰۰ ماهواره خواهد رساند و قرار است هزاران ماهواره دیگر در سال ۲۰۲۱ ارسال شوند. این مجموعه از ماهواره‌ها مورد انتقاد شدید جامعه فضاشناسی قرار گرفته که ادعا می‌کنند مشاهدات آنان را مختل خواهد کرد.

در ماه اوت، صد‌ها فضاشناس هشدار دادند شبکه استارلینک ممکن است «به شدت بر برنامه‌های دانشمندان تاثیری منفی» بگذارد و مانع پیشرفت‌های علمی شود.

منیع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین