همه چیزهایی که باید درباره سریال " از سرنوشت" باید بدانید!

همه چیزهایی که باید درباره سریال " از سرنوشت" باید بدانید!

سریال "از سر نوشت" قصه‌ی دوران نوجوانی و جوانی دو کاراکتر اصلی، یعنی هاشم و سهراب و اتفاقات زندگی آن‌ها را روایت می‌کند که ایفای نقش آن‌ها را "دارا حیایی" و کیسان" دیباج بر عهده دارند. همه چیز از رفاقت هاش این دو پسربچه‌ی بی‌سرپرست شروع می‌شود. آن‌ها دوران کودکی و نوجوانی خود را در  خانه الیاسی به سر می‌برند.
کد خبر: ۸۶۹۰۰
بازدید : ۴۸۳۰
۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
همه چیزهایی که باید درباره سریال
 
فرادید| سریال "از سرنوشت" که این شب‌ها در حال پخش از شبکه دوم سیما است، از ۱۰ آبان سال جاری روی آنتن رسانه ملی رفته و جایگزین سریال "بوم و بانو" شده، از این مجموعه تلویزیونی تاکنون دو فصل دیگر نیز پخش شده و حالا نوبت به فصل سوم آن رسیده است.

به گزارش فرادید، مجموعه تلویزیونی "از سرنوشت" فصل سوم به کارگردانی "محمدرضا خردمندان" و تهیه کنندگی "اکبر تحویلیان" ساخته شده، فصل اول این سریال را "محمدرضا خردمندان" و فصل دوم را "علیرضا بذر افشان" کارگردانی کرده بودند. محوریت سریال "از سرنوشت" امید بخشی و تشویق برای تلاش جهت رسیدن به آرزوهاست.

فیلمنامه این سریال به قلم "سارا خسروی"، "محمد محمود سلطانی" و روح الله صدیقی" نگاشته شده است.

شبکه دو در طول سه دهه اخیر، همواره در حوزه کودک و نوجوانان فعال بوده و حالا با پخش سریالی با موضوع کودکان، دغده این گروه سنی و مسائلی که درگیر آن هستند را نشان می‌دهد. سریال "ازسرنوشت" که در قالب سه فصل ساخته شده و فصل سوم آن نیز هم اکنون هرشب روی آنتن شبکه دو می‌رود، گواه دغده مندی این شبکه است.

این سریال به موضوع کودکان بی سرپرست می‌پردازد، سریال "از سرنوشت" داستان دو کودک بی‌سرپرست در بستر زمان، نمایشی داده می‌شود و تعداد زیادی از بازیگر کارکشته و جوان هم در آن حضور دارند. درواقع بیننده این سریال، سرنوشت این دو کودک را از کودکی تا نوجوانی و جوانی به نظاره می‌نشیند.
 
همه چیزهایی که باید درباره سریال

مروری بر داستان سریال " از سرنوشت " از فصل اول تا فصل سوم

سریال "از سر نوشت" قصه‌ی دوران نوجوانی و جوانی دو کاراکتر اصلی، یعنی هاشم و سهراب و اتفاقات زندگی آن‌ها را روایت می‌کند که ایفای نقش آن‌ها را "دارا حیایی" و کیسان" دیباج بر عهده دارند. همه چیز از رفاقت هاش این دو پسربچه‌ی بی‌سرپرست شروع می‌شود. آن‌ها دوران کودکی و نوجوانی خود را در  خانه الیاسی به سر می‌برند.

رفاقت و دوستی آن‌ها به قدری منحصر به فرد است که برای کنار هم بودن حاضرند از یکی از آرزو‌های بزرگشان که داشتن خانواده است، چشم‌پوشی کنند. آن‌ها در این مسیر با ماجرا‌هایی رو به رو می‌شوند که مضمون اصلی داستان سریال را تشکیل می‌دهد.

با این حال، هاشم و سهراب که آرزو‌های بزرگی را در سر می‌پرورانند، فراز و نشیب‌های زندگی‌شان آینده‌ای متفاوت برای‌شان رقم می‌زند. با خواندن این خلاصه داستان از سریال ممکن است، ناخودآگاه مجموعه تلویزیونی "بچه‌مهندس" در ذهنتان پدیدار شود که داستانش شباهت بسیاری با این سریال داشت، اما تهیه‌کننده و کارگردانان سریال "از سرنوشت" تاکید کرده‌اند که به هیچ وجه این سریال به لحاظ قصه، داستانک‌ها، ساختار و... هیچ شباهتی به سریال بچه مهندس ندارد.

در فصل اول این سریال دیدیم که هاشک و سهراب زندگی خود را در مرکز نگهداری کودکان سپری کردند، در فصل دوم این دو زندگی مستقلی را شروع کرده و به یک کارگاه ریخته گری رفتند و در آنجا کار یاد گرفته و مشغول به کار می‌شوند، اما صاحب کارگاه حقوق آن‌ها را پرداخت نکرد.

در ادامه سریال، سهراب و هاشم با کمک یک کاخانه دار  نیکوکار کارگاه مستقلی را دایر کردند. با این حال، سهراب نیز به دانشگاه رفته ومهندس شد و هاشم که دلباخته‌ی دختری به نام نغمه بود، سرانجام با او نامزد شد. از سویی دیگر، سهراب نیز عاشق دختری به نام آرزو می‌شود که نقس او را "مونا کرمی" بازی می‌کند.

در فصل سوم سریال "از سرنوشت" هاشم و سهراب بزرگ‌تر شده و زندگی آن‌ها سرو سامان گرفته، اما با مشکلات جدی روبرو می‌شوند. هاشم در حال برگزاری مراسم عروسی خود با نغمه است، پلیس در حین مراسم او به سراغش می‌آید و به جرم حمل بار قاچاق او را دستگیر می‌کند و مراسم عروسی او بهم می‌خورد.

سهراب به دنبال آقای ساکت کسی که مسئول این کار است می‌گردد، اما نه تلفنش را جواب میدهد و نه کسی در کارخانه اش از او خبر دارد، هاشم به سراغ خانه مادرش می‌رود، اما مادر آقای ساکت آدرس خانه‌ی او را نمی‌دهد، حال هاشم باید خودش به دنبال آقای ساکت بگردد و او را پیدا کند، تا بتواند دوستش هاشم را از این مخمصه نجات دهد.
 
همه چیزهایی که باید درباره سریال

واکنش‌ها نسبت به مجموعه تلویزیونی " از سرنوشت "

کاربران شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های مثبتی نسبت به سریال "از سرنوشت" نشان داده و رفاقت هاشم و سهراب را تحسین کرده اند، کاربران بهترین سکانس‌ها را از خودگذشتی‌های این دو برای یکدیگر دانسته اند. آن‌ها محبت و رفاقت بین هاشم و سهراب را به پدری دلسوز و برادری فداکار تشبیه کرده اند.

محمدرضا خردمندان کارگردان سریال " از سرنوشت " در گفتگو با رسانه ها گفته بود " بین فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی در تلویزیون، خانواده‌گرایی و آثاری که سبب تقویت پیوند‌های اجتماعی می‌شوند، قطعا با اقبال بیشتری مواجه خواهند شد. "

با ان حال، خردمندان گفته "سریال "از سرنوشت" در شبکه‌های اجتماعی خصوصا کانال‌های یوتیوب، از بسیاری از سریال‌های تلویزیونی مخاطب بیشتری پیدا کرده. افرادی که این سریال را در درگاه فیلتر شده یوتیوب تماشا می‌کنند، اغلب مخاطبان ایرانی خارج از کشور هستند و نکته جالب این است بیش از ۲۸ شبکه فارسی زبان کشور به صورت همزمان در ساختاری غیرقانونی در حال پخش سریال "از سرنوشت" هستند. "

البته، او گفته بود "بازخورد‌ها بسیار خوب بوده و همانطور که پیش‌بینی می‌کردم، قصه‌ی سریال مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده. هر کسی که یک بار طعم رفاقت را چشیده باشد، یا رفیق ارزشمندی را از دست داده و یا در آستانه از دست دادنش باشد، مخاطب این قصه خواهد بود. خیلی از مخاطبان با فراز و نشیب‌های این قصه تا اینجا اشک ریختند، خندیدند و به فکر فرو رفتند."

همچنین، خردمندان گفته "به نظرم جامعه به شدت نیازمند دیدن و شنیدن روایت‌هایی واقعی و آگاهی بخش از زندگی چنین گروه‌هایی است. این بچه‌ها، یعنی بچه‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست که محور سریال "از سرنوشت" هستند فرزندان همین جامعه‌اند، بخواهیم یا نخواهیم دیر یا زود وارد جامعه می‌شوند و مستقیم با همه‌ی ما روبه‌رو خواهند شد. "
 
او تاکید کرده است: "امروز که این کودکان سن کمی دارند اگر به آن‌ها و مسائل و مشکلات‌شان توجه نکنیم، به زودی ممکن است آسیب‌هایی که متوجه‌شان هست به خود ما بازگردد. انواع بزه‌ها، خلافکاری‌ها و خطراتی که متوجه آن‌ها است مستقیما به زندگی ما بر خواهد گشت. "
 
در طرف مقابل اما برخی هم معتقدند که تمام سریال های صداوسیما شبیه به هم شده و انگار سناریوها را یک نفر می نویسد.
 
دسته دیگری از منتقدان این سریال هم می گویند که داستان سریال کشش سه فصل را ندارد و می شد در یک فصل کل داستان را تعریف کرد. 
همه چیزهایی که باید درباره سریال
عوامل و بازیگران سریال "از سرنوشت"
راستین عزیزپور، امیررضا فرامرزی، دو بازیگر نقش کودک در فصل اول این سریال هستند، دارا حیایی و کیسان دیباج ادامه نقش آن‌ها را در سنین جوانی بازی می‌کنند.

فاطیما بهارمست، مونا کرمی، مهدیس توکلی، میترا رفیع، علیرضا آرا، پوریا پورسرخ، مجید واشقانی، لیلا بلوکات، حبیب دهقان‌نسب، علیرضا استادی، حسین پاکدل، مریم کاظمی، فریبا نادری، مهدی صبایی، سید مهرداد ضیایی، مائده طهماسبی، شبنم فرشادجو، راستین عزیزپور، امیررضا فرامرزی و حسین شریفی دیگر بازیگران سریال " از سرنوشت" هستند.

کارگردان این مجموعه تلویزیونی "محمدرضا خردمندان" و "علیرضا بذرافشان"، تهیه‌کننده "علی اکبر تحویلیان"،  نویسنده "سارا خسرو آبادی"، "روح‌الله صدیقی" و "محمد محمود سلطانی"، فیلم‌بردار "آرش خلاق‌دوست" و "علیرضا ودادتقوی"، تدوین‌گر "شوکا زندباف" عوامل این سریال هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین