کشف "تک‌سنگ" ناپدید شده یوتا در "رومانی"

کشف "تک‌سنگ" ناپدید شده یوتا در "رومانی"

سازه فلزی کشف‌شده در رومانی ۴ متر ارتفاع دارد و سطح آن پوشیده از نقش و نگار‌های دایره‌وار است. این سازه را نزدیک یکی از آثار باستانی این ناحیه، قلعه پتروداوا داسیان پیدا کرده‌اند.
کد خبر: ۸۷۷۱۹
بازدید : ۸۶۲۵
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
کشف تک‌سنگ ناپدید شده یوتا در رومانی
 
فردای روزی که مجسمه بزرگ فلزی در صحرایی در یوتا ناپدید شد، مجسمه‌ای مشابه آن در دامنه تپه‌هایی در رومانی پدیدار شد و بدین ترتیب تازه‌ترین رویداد یک ماجرای اسرارآمیز به وقوع پیوست.  این تک‌سنگ نقره روز ۱۸ نوامبر در یوتا کشف شد و ۲۷ نوامبر ناپدید شد.

حالا شئ مشابهی در تپه‌های باتکا دوآمنی در شمال رومانی پیدا شده است و شهرداری ناحیه پیاترا نئم در این خصوص بیانیه‌ای صادر کرد.  آندریا کارابلیا در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «کسانی که گمان دارند هنوز موجودات زنده‌ای در کائنات وجود دارند، وحشت نکنند.

حدس می‌زنم عده‌ای نوجوان فضایی شیطان و بازیگوش بشقاب‌پرنده پدر و مادرشان را برداشته‌اند و آمده‌اند یک مشت تک‌سنگ فلزی در جا‌های مختلف زمین گذاشته‌اند. اول در یوتا و بعد در پیاترا نئم. مفتخرم که شهر ما را انتخاب کرده‌اند.

اما جدا از نظریه‌های توهم توطئه که آدم وسوسه می‌شود به آن‌ها فکر کند مایلم این تصادف‌ها را نشانه‌ای از این بگیرم که شهر ما خاص است، (شاید) نه فقط برای زمینی‌ها.»

خانم شهردار گفت خوب بود قبل از برپایی این سازه درخواست مجوز ساخت می‌دادند، اما گفت امیدوار است وجود این تک‌سنگ گردشگران بیشتری را به شهرشان بکشاند.

سازه فلزی کشف‌شده در رومانی ۴ متر ارتفاع دارد و سطح آن پوشیده از نقش و نگار‌های دایره‌وار است. این سازه را نزدیک یکی از آثار باستانی این ناحیه، قلعه پتروداوا داسیان پیدا کرده‌اند. تک‌سنگ یوتا را اوایل ماه جاری مقامات ایالتی در حالی پیدا کردند که داشتند سوار بر بالگرد، گوسفند می‌شمردند.

برخی مردم در مورد ارتباط این دو تک‌سنگ حدس‌هایی می‌زنند و می‌گویند ممکن است کار نیرو‌های فرازمینی و یا اشخاصی باشد که خواسته‌اند شوخی کنند.

خلبان بالگرد مذکور برت هاچینگز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی محلی کاس‌ال‌تی‌وی گفت: «شاید کار این هنرمند‌های موج نو باشد شاید هم یکی از هواداران فیلم ۲۰۰۱: ادیسه فضایی باشد.» او گفت سازه را در حالی دیده‌اند که محکم در زمین فرو رفته بود.

این مجسمه یادآور صحنه‌ای معروف از این فیلم ساخته ۱۹۶۸ استنلی کوبریک است که در آن دسته‌ای میمون با تک‌سنگ غول‌پیکری روبه‌رو می‌شوند.
 
منبع: ایندیپندنت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین