تصاویر/ میدان تاریخی حسن آباد پس از آتش سوزی

تصاویر/ میدان تاریخی حسن آباد پس از آتش سوزی

اکنون با گذشت بیش از یک سال از این حادثه، این بنای ارزشمند به حال خود رها شده و تنها به نصب داربست‌ها و بنا‌هایی در نمای آن اکتفا شده است.
کد خبر: ۸۹۲۵۸
بازدید : ۸۶۹۴
۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۹
این گزارش تصویری روایت کننده وضعیت فعلی بخش شمال غربی میدان تاریخی حسن آباد است که دچار حریق شد و در حال حاضر با رطوبت و رها شدگی دست و پنجه نرم می‌کند.

میدان تاریخی حسن آباد که در بافت تاریخی قاجاری شهر تهران واقع شده است یکی از میادین شاخص تاریخی شهر تهران است که با شماره ۱۹۷۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. میدان حسن آباد و ساختمان‌های پیرامونش در سال ۱۳۰۹ ساخته شد و به بهره برداری رسید.

در طول تاریخ این مجموعه تاریخی نیز از گزند حوادث به دور نبود و تخریب یک ضلع از آن برای احداث ساختمان بانک ملی از جمله تخریب‌های ناگواری بود که این میدان را تحت تأثیر قرار داد. در شامگاه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ نیز ضلع شمال غربی میدان حسن آباد دچار حریق شد و علی رغم همجواری با ایستگاه‌های آتش نشانی، آسیب‌های شدیدی را متحمل شد.
 
اکنون با گذشت بیش از یک سال از این حادثه، این بنای ارزشمند به حال خود رها شده و تنها به نصب داربست‌ها و بنا‌هایی در نمای آن اکتفا شده است. مالکین خصوصی، سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران از جمله عوامل مرمت این بنا و رسیدگی به وضعیت اسف بار آن می‌باشند.
 
 
عکاس: پانته آ نیکزاد چالش تری/ مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه