تندیس سردار سلیمانی در برج میلاد

تندیس سردار سلیمانی در برج میلاد

کنگرانی درباره دومین تندیسی که از شهید سلیمانی ساخته و اخیراً رونمایی شده است، گفت: از بنیاد شهید سلیمانی و خانواده معظم ایشان با بنده تماس گرفتند و موضوع ساخت تندیس را مطرح کردند و افتخار داشتم تندیس ایشان را در نخستین سالگرد شهادت بسازم.
کد خبر: ۸۹۳۹۴
بازدید : ۶۷۴۵
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
تندیس سردار سلیمانی
 
فراید| اخیرا تندیس سردار سلیمانی ساخته حمید کنگرانی فراهانی هنرمند مسجمه ساز در برج میلاد رو نمایی شد. مراسمی که با حضور خانواده شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون و همچنین نمایندگانی از اقوام مختلف با عنوان " مردمیدان" برگزار شد.

حمید کنگرانی به بهانه رونمایی از اثر جدید خود، درباره شروع فعالیت حرفه‌ای‌اش در حوزه ساخت مجسمه‌های مومی هایپررئال، گفت: فعالیت حرفه‌ای خودم را در زمینه مجسمه‌سازی از حدود سال ۱۳۷۶ آغاز کردم و تا امروز بیش از ۳۵۰ اثر هایپررئال، برنزی و فایبرگلاس برای فضا‌های مختلف و موزه‌های ایرانی و خارجی طراحی و خلق کرده‌ام.

و‌ی افزود: پس از اعلام شهادت سردار سلیمانی، بلافاصله به دکتر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیام دادم و برای ساخت تندیس شهید سلیمانی اعلام آمادگی کردم و ماحصل آن تندیسی از حاج قاسم شد که طی ۱۸ روز ساختم.کنگرانی درباره دومین تندیسی که از شهید سلیمانی ساخته و اخیراً رونمایی شده است، گفت: از بنیاد شهید سلیمانی و خانواده معظم ایشان با بنده تماس گرفتند و موضوع ساخت تندیس را مطرح کردند و افتخار داشتم تندیس ایشان را در نخستین سالگرد شهادت بسازم.
 
حمید کنگرانی مجسمه ساز
کنگرانی تأکید کرد: انگیزه اصلی من از ساخت مجسمه سردار، مجسمه‌های بسیار بدی بود که از ایشان در اقصی نقاط ایران ساخته و رونمایی شدند و قصد داشتم کاری در شأن و منزلت این شهید بزرگوار ساخته شود، کاری که قابل دفاع باشد.

حمید کنگرانی فراهانی متولد سال ۱۳۵۸ در تهران است و دانش آموخته کاردانی رشته دامپزشکی و لیسانس افتخاری مجسمه‌سازی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

او تاکنون موفق به دریافت لوح تقدیر از بنیاد کنراد آدناور برلین، انستیتو نوابغ برلین، ستاد چهره‌های ماندگار، موزه سینمای ایران، خانه هنرمندان ایران، لوح سپاس از اولین همایش مهندسان هنرمند و میراث فرهنگی و گردشگری ایران شده است.
 
بوسه داریوش ارجمند بر تندیس سردار سلیمانی
نمایشگاه‌های دائمی او را در موزه مجلس شورای اسلامی، موزه خانه مشروطه اصفهان، موزه عبرت ایران، موزه رئیس علی دلواری بوشهر، موزه سینمای ایران، موزه کاخ گلستان برپا است.

با همه این تفاسیر حمید کنگرانی عضو انجمن هنرمندان مسجمه ساز نیست و به گفته خود او دوبار درخواست رسمی برای عضویت داده است، اما انجمن درخواست وی را رد کرده است و به همین دلیل از آن‌ها دلگیر است. در حالی که آثار وی نه تنها در ایران که در کشور‌های آلمان، کانادا، بلاروس، ترکیه و عراق موجود است.
 
رونمایی از تندیس سردار سلیمانی در برج میلاد
برچسب ها: سردار سلیمانی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه