دیدنی‌های آنکارا

دیدنی‌های آنکارا

قبل از سفر به آنکارا بهتر است با موارد مختلفی آشنایی داشته باشید تا بتوانید سفری بی دغدغه و بدون مشکل داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا سفری کوتاه به آنکارا داشته و جاهای دیدنی آنکارا را مورد بررسی قرار دهیم:
کد خبر: ۸۹۵۱۶
بازدید : ۷۴۱۵
۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

جاهای دیدنی آنکارا به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و می توانید گشت و گذاری لذت بخش در این شهر زیبا داشته باشید. بسیاری از مردم جهان استانبول را به عنوان پایتخت ترکیه می شناسند اما آنکارا است که پایتخت سیاسی و اقتصادی این کشور است که البته از نظر وسعت کوچک تر از استانبول است. تور آنکارا انتخاب مناسبی برای سفر شما خواهد بود و با شرکت کردن در آن می توانید از راهنمایی های تور لیدر نیز استفاده کرده و با کلیه جاهای دیدنی آنکارا به خوبی آشنا شوید.  انتخاب زمان مناسب برای سفر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و البته آنکارا آب و هوای مناسبی داشته و هر زمان از سال را می توانید برای سفر خود انتخاب کنید. قبل از سفر به آنکارا بهتر است با موارد مختلفی آشنایی داشته باشید تا بتوانید سفری بی دغدغه و بدون مشکل داشته باشید. در این مطلب قصد داریم تا سفری کوتاه به آنکارا داشته و جاهای دیدنی آنکارا را مورد بررسی قرار دهیم:

سفر به آنکار

جاهای دیدنی آنکارا

آنکارا از جنبه های تفریحی و تاریخی نیز حائز اهمیت است و هر ساله خیل عظیمی از مردم آن را به عنوان هدف گشت و گذار خود انتخاب می کنند. توجه داشته باشید که سفر به آنکارا سراسر دلخوشی خواهد بود چرا که مراکز خدماتی متعددی در این شهر فعالیت می کنند و می توانند بهترین لحظات را برایتان به ارمغان آورند. برای سفر به آنکارا نیاز به وقت زیادی نخواهد بود پرا که اغلب جاهای دیدنی آنکارا در نزدیکی یکدیگر قرار گرفته اند و به راحتی می توانید تمامی آنها را مورد بازدید قرار دهید. با رزرو هتل در نزدیکی مناطق دیدنی آنکارا هم در میزان هزینه های سفر صرفه جویی کرده و هم مشکلات کمتری خواهید داشت. جاهای دیدنی آنکارا تنوع بسیاری دارند و به همین دلیل هر فردی با هر نوع سلیقه ای که دارد می تواند از سفر به آنکارا لذت ببرد. 

 

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا به عنوان یکی از معروف ترین جاهای دیدنی آنکارا به شمار می رود که به صورت سالانه خیل عظیمی از گردشگران از آن دیدن می کنند. این قلعه در منطقه اولوس و در بالای یک تپه ساخته شده و قدمت آن به بیش از هزار سال قبل می رسد و به همین دلیل از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار است. قلعه آنکارا از بخش های متنوعی تشکیل شده و دارای اتاقک های متعددی است و امروزه رستوران ها و فروشگاه هایی در این بخش ها فعالیت می کنند که می توانند لذت گشت و گذار را افزایش دهند. برای رسیدن به قلعه آنکارا باید از پله های آن بالا رفته و از درب قلعه وارد شوید. از بالای قلعه می توانید یک دید کلی به کل شهر آنکارا داشته باشید و این چشم‌انداز به خودی خود بسیار لذت بخش خواهد بود.

سفر به آنکار

عبادتگاه آگوستوس آنکارا

عبادتگاه آگوستوس آنکارا به عنوان یکی از جاهای دیدنی آنکارا شناخته می شود که از اهمیت عرفانی بالایی برای مردم خود ترکیه برخوردار است. عبادتگاه آگوستوس در قرن یکم میلادی ساخته شده است و در نزدیکی مسجد حاج بایرام می توانید به آن دسترسی داشته باشید. در این عبادتگاه چندین سنگ نوشته برجای مانده است که بر روی سالم ترین آنها، امپراتور زمان یعنی آگوستوس که اولین امپراتور روم بوده است شرح حالی از زندگی و جنگ های خود را بیان کرده است.

 

موزه جنگ استقلال آنکارا

موزه ها نقش عمده ای در جذب گردشگران خارجی دارند و موزه استقلال آنکارا به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین موزه های ترکیه شناخته می شود که آثار متعددی را در خود جای داده است. موزه استقلال آنکارا به عنوان یکی از مهمترین جاهای دیدنی آنکارا شناخته شده و اصلی ترین اجناس و اسناد آن را، آثار باقی مانده از استقلال ترکیه تشکیل می دهند. در این موزه می توانید تمامی وقایع اتفاق افتاده بین سالهای ۱۹۲۱ تا ۱۹۲۲ را به صورت کامل لمس کنید. مجسمه های مومیایی پادشاهان ترکیه نیز در این موزه قرار گرفته اند و می توانید به ترتیب آنها را نیز مشاهده کنید.

سفر به آنکار

آکواریوم آکوا وگا آنکارا

یکی از جاهای دیدنی آنکارا که برای هیجان دوستان و تفریح مناسب است را می توان آکواریوم آکوا وگا دانست‌. این آکواریوم جانوران آبزی بسیاری را در خود جای داده است که با گشت و گذار در آن می توانید با نحوه زندگی این موجودات به خوبی آشنا شوید. فود کورت و مرکز خریدی نیز در این بخش فعالیت می کنند و می توانید گشت و گذاری لذت بخش در آن داشته باشید.

 

موزه تمدن آناتولی

موزه تمدن آناتولی آنکارا به عنوان یکی دیگر از جاهای دیدنی آنکارا به شمار می رود که آثار بسیار ارزشمندی را در خود جای داده است. این موزه آثار تمدن آناتولی را در خود جای داده و محل مناسبی برای گشت و گذار است. موزه تمدن از دو ساختمان مجزا تشکیل شده است که هر یک از ساختمان ها دوره ای خاص از عثمانی ها را شامل شده و آثار متفاوتی با یکدیگر دارند. موزه تمدن آناتولی به عنوان بزرگترین و مهمترین موزه ترکیه شناخته شده و در سال ۲۰۰۲ نیز به عنوان بهترین موزه اروپا منصوب شد.

 

موزه هوانوردی آنکارا

همانطور که از نام این موزه پیداست در ان می توانید آثار باقی مانده از حرکات هوایی را مورد مشاهده قرار دهید. اشیا مربوط به صنعت هواپیما و موشک ها بخش عمده آثار این موزه را تشکیل می دهند و تعدادی از هواپیما های میگ که مربوط به جنگ جهانی دوم هستند در موزه نگهداری می شوند و گشت و گذار در این موزه نیز از جمله بهترین انتخاب ها بوده و به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی آنکارا به شمار می رود.

سفر به آنکار

موزه هنر آنکارا

موزه هنر آنکارا انواع اقسام آثار مختلف را در خود جای داده و می تواند بهترین لحظات را برایتان به ارمغان آورد. موزه هنر که با نام موزه مجسمه سازی نیز شناخته می شود از دو بخش تشکیل شده است که یک بخش آن آثار هنری مهم از قرن ۱۸ را در خود جای داده و مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و بخش دیگر آن برای برگزاری نمایشگاه های مختلف در نظر گرفته شده است و به صورت سالانه نمایشگاه های مختلفی در آن برگزار می شود.

 

محله هامامونو آنکارا

محله هامامونو نامی آشنا برای اغلب مردم ترکیه است. هامامونو یکی از تاریخی ترین محله های آنکارا است که خانه هایی با معپاری عثمانی دارد. خانه های تاریخی این منطقه اغلب از چوب ساخته شده و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. البته امروزه خانه هایی که از گذشته برجای مانده اند به رستوران ها و کافه ها تبدیل شده اند. با گشت و گذار در محله هامامونو می توانید با نحوه زندگی قدیمیان آشنایی پیدا کنید. ۴ مسجد نیز در این محله قرار گرفته است که می توانید از آنها نیز دیدن کنید.

 

مسجد حاجی بایرام

مسجد حاجی بایرام یکی دیگر از جاهای دیدنی آنکارا است و همانطور که از نام آن پیداست فردی به نام بایرام که فردی شناخته شده در ترکیه بوده است که این مسجد به عنوان یکی از بهترین مساجد ترکیه شناخته می شود. مسجد حاجی بایرام در سال ۱۴۲۷ ساخته شده است که البته در قرن های ۱۷ و ۱۸ تغییراتی در آن انجام شد. با خرید بلیط هواپیما ترکیش می توانید خود را در مدت زمان کوتاهی به این شهر برسانید و روش هوایی مسافرت بهترین انتخاب برای سفر خواهد بود‌.

سفر به آنکار

مسجد کجاتپه آنکارا

مسجد کجاتپه به عنوان بزرگترین مسجد در آنکارا شناخته می شود که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و با سفر به آنکارا می توانید از آن دیدن کنید. این مسجد به سبک‌ معماری عثمانی در قرن ۲۰ ساخته شده است و چهار مناره آن باعث زیبایی بی نظیر آن شده است. موقعیت خاص مسجد کجاتپه باعث شده است که از هر نقطه شهر آنکارا قابل رویت باشد و با رفتن به این مسجد نیز می توانید اغلب نقاط آنکارا را مشاهده کنید.

 

برج آتاکوله آنکارا

برج آتاکوله آنکارا به عنوان یکی از محبوب ترین جاهای دیدنی آنکارا شناخته می شود. این برج بلندترین سازه در شهر آنکارا بوده و در منطقه کانکایا واقع شده است. برج آتاکوله علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که دارد یک مرکز خرید نیز در خود جای داده است و به همین دلیل  انتخابی مناسب برای تفریح و خوشگذرانی خواهد بود. یک‌عرشه بر روی برج برای مشاهده شهر طراحی شده است که از آن می توانید کل شهر را زیر پای خود ببینید. توجه داشته باشید که برج آتاکوله دارای رستوران گردان نیز بوده و می توانید به وسیله آسانسور شیشه ای خود را به طبقات بالا برسانید.

 

منطقه تاریخی اولوس آنکارا

منطقه اولوس یکی از زیباترین مناطق آنکارا است که بخش های تاریخی متعددی را در خود جای داده و می توانید بیشترین لذت را از گشت و گذار در آن ببرید. توجه داشته باشید که منطقه اولوس در تور ترکیه دلتابان بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت و تور لیدر ها بازدید از آن را در برنامه خود قرار خواهند داد. لازم به ذکر است که معماری خاص و بی نظیر اولوس شما را مجذوب خود ساخته و ممکن است ساعت ها در خیابان های آن مشغول گردش باشید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه