تلگرام از اپل استور حذف می‌شود؟

تلگرام از اپل استور حذف می‌شود؟

پاول دوروف، موسس پیام رسان تلگرام، که مسدود شدن Parler را در اپل و گوگل دیده بود، گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق برای تلگرام رخ ندهد.
کد خبر: ۸۹۵۸۰
بازدید : ۹۵۷۸
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
تلگرام
 

یک سازمان خصوصی در زمینه اینترنت خواستار حذف پیام رسان تلگرام از فروشگاه اپل استور شد. سازمان غیرانتفاعی آمریکایی Coalition for a Safer Web (ائتلاف برای اینترنت امن تر) از شرکت اپل خواست که پیام رسان تلگرام را از اپل استور خود حذف کند.

به نوشته واشنگتن پست، این سازمان روز یکشنبه، ۱۷ ژانویه، این دادخواست را در دادگاه مطرح کرد. نمایندگان آن مدیریت این پیام رسان را به عدم تدابیر علیه کاربرانی که پیام‌هایی با محتوای افراطی منتشر می‌کنند، متهم کردند، از جمله پس از حمله ۶ ژانویه به کنگره آمریکا. شاکیان تأکید می‌کنند که چنین محتوایی شرایط استفاده از فروشگاه برنامه اپل را نقض می‌کند.

خاطرنشان می‌شود که پرونده مشابهی نیز علیه Google در نظر گرفته شده است. اپل و تلگرام تا کنون در مورد این موضوع توضیحاتی ارائه نداده اند.

در تاریخ ۱۲ ژانویه، تلگرام دومین برنامه پرطرفدار در ایالات متحده شد. رشد محبوبیت وی با مسدود شدن حساب‌های ترامپ در شبکه‌های اجتماعی و مسدود شدن شبکه اجتماعی Parler که در میان طرفداران رئیس جمهور آمریکا، محبوبیت داشت، همراه بود. دلیل دیگر تغییر سیاست حفظ حریم خصوصی، پیام رسان واتس آپ بود.

پاول دوروف، موسس پیام رسان تلگرام، که مسدود شدن Parler را در اپل و گوگل دیده بود، گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق برای تلگرام رخ ندهد. وی همچنین گفت که یک نسخه وب از تلگرام برای Safari در حال توسعه است که اگر اپل پیام رسان را از فروشگاه خود حذف کند، می‌توان از آن استفاده کرد.
 
منبع: اسپوتنیک
برچسب ها: اپل تلگرام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه