هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۱۵

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۱۵

طبق گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ برای بیشتر مناطق کشور افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۰۱۹۴
بازدید : ۵۵۰۵
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵

از امروز ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ بر اساس گزارش سازمان مرکزی هواشناسی ایران، تا پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما و همچنین افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوای شهر‌های صنعتی و پرجمعیت پیش بینی می‌شود.

از اواخر روز پنجشنبه با ورود سامانه بارشی، بارندگی همراه با کاهش نسبی دما در غرب و برخی نقاط شمال غرب شروع می‌شود. به این ترتیب، پنجشنبه در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه، شاهد بارش باران خواهیم بود.

این بارندگی روز جمعه در آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران ادامه خواهد داشت.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی، شنبه و یکشنبه بارش در این مناطق تشدید می‌شود، به طوری که روز شنبه در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان، گیلان، مازندران، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، نوار غربی اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام بارش شدید باران پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه نیز، این سامانه بارشی در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، تهران، البرز، همدان، مرکزی، قم، ایلام، لرستان، نیمه غربی اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و شمال استان‌های بوشهر و فارس به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

با توجه به شرایط پیش بینی شده احتمال ذوب برف در ارتفاعات و دامنه‌ها و افزایش حجم رواناب و آب گرفتگی معابر در مناطق کوهپایه‌ای، اختلال در سفر‌های برون شهری، کاهش دید در مناطق کوهستانی، تاخیر و احتمال لغو پروازها، احتمال ریزش بهمن در مناطق مستعد وجود دارد.

بنابراین احتیاط در سفر‌های برون شهری بویژه مناطق کوهستانی، پرهیز از سفر‌های غیر ضروری، احتیاط در صعود به ارتفاعات، آمادگی تجهیزات برف روبی و تجهیز خودرو‌ها به امکانات ایمنی و گرمایشی برای هم وطنان عزیز توصیه می‌شود.

قابل توجه است که دمای هوا از جمعه در شمال غرب و غرب بین ۵ تا ۸ درجه و از شنبه در سواحل دریای خزر بین ۶ تا ۱۰ درجه و از یکشنبه در شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق و مرکز کشور بین ۶ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین