نگرانی عمومی برای سلامتی علی انصاریان؛ آخرین وضعیت شماره ۸

نگرانی عمومی برای سلامتی علی انصاریان؛ آخرین وضعیت شماره ۸

در حال حاضر وضعیت جسمی و سلامتی علی انصاریان لحظه به لحظه تغییر می‌کند. در آخرین خبر هم تیم پزشکی معالج او دقایق قبل اعلام کردند که اکسیژن خون علی انصاریان به ۴۰ درصد رسیده است. اما همچنان امیدواریم، چون نمونه‌های سخت‌تر از این را داشتیم که به زندگی برگشتند.
کد خبر: ۹۰۲۱۵
بازدید : ۶۱۳۴
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
شایعه درگذشت علی انصاریان
فرادید| علی انصاریان بازیکن سابق تیم ملی فوتبال و باشگاه پرسپولیس که از روز‌های ابتدایی بهمن ماه به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان فرهیختگان تهران بستری شده، همچنان درشرایط وخیم تنفسی قرار دارد. او که همزمان با مهرداد میناوند به این بیماری مبتلا شده بود، ابتدا در حال نرمال قرار داشت، اما رفته رفته اوضاع جسمی انصاریان رو به وخامت گذاشت. در این میان، اما مهرداد میناوند تسلیم کووید ۱۹ شد و غروب ۸ بهمن ماه درگذشت. همزمانی این دو اتفاق واکنش عمومی را به دنبال داشت و حالا بسیاری از مردم با حضور در بیمارستان فرهیختگان و شبکه‌های اجتماعی وضعیت سلامتی علی انصاریان را پیگیری می‌کنند.

به گزارش فرادید؛ دوم بهمن ماه بود که علی انصاریان به دلیل درگیری رویه با ویروس کرونا به بیمارستان فرهیختگان مراجعه کرد، اما حال عمومی او نشان از شدت بیماری نداشت. درست یک هفته بعد پزشک معالج علی انصاریان اطلاع داد که ریه‌های او ۸۰ درصد با کرونا درگیر شده است. عددی که نشان از وخیم شدن حال او می‌داد.وخیم شدن حال علی انصاریان درست در روزی اتفاق افتاد که مهرداد میناوند هم بازی او در تیم ملی و باشگاه پرسپولیس یک هفته در آی. سی. یو بیمارستان لاله بستری بود، اما در نهایت تسلیم ویروس کرونا شد.

میناوند در زمان فوت ۴۵ سال سن داشت.

فوت میناوند بر اثر کرونا باعث شد تا ورزش دوستان، بخش قابل توجهی از مردم و هنرمندان نسبت وضعیت سلامتی علی انصاریان ابراز نگرانی کنند.  

اما محمدرضا هاشمیان، پزشک معالج علی انصاریان در پاسخ به نگرانی مردم گفته بود که «ریه بازیکن اسبق سرخ‌آبی‌ها به شدت درگیر شده و ما همچنان بر روی درمان او مشغول هستیم. تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا درمان لازم انجام شود. شرایط علی انصاریان کاملا متفاوت با مرحوم میناوند است.»
وضعیت علی انصاریان

آخرین وضعیت سلامتی علی انصاریان 

در حال حاضر وضعیت جسمی و سلامتی علی انصاریان لحظه به لحظه تغییر می‌کند. در آخرین خبر هم تیم پزشکی معالج او دقایق قبل اعلام کردند که اکسیژن خون علی انصاریان به ۴۰ درصد رسیده است. اما همچنان امیدواریم، چون نمونه‌های سخت‌تر از این را داشتیم که به زندگی برگشتند.

اما آن‌ها می‌گویند که بامداد روز سه شنبه وضعیت علی انصاریان رو به وخامت گذاشته بود، اما پس از چند ساعت سخت و دلهره‌آور تا حدودی بهتر شد و خطر مرگ ساعات ابتدایی حمله جدید رفع شد. اما اوضاع جسمانی او همچنان بحرانی است.

محمدرضا هاشمیان پزشک معالج علی انصاریان پیشکسوت فوتبال در این رابطه گفته است که «همانند روز‌های قبل در حال دارو درمانی و استفاده از درمان‌های کلاسیک ریوی برای درمان این پیشکسوت فوتبال هستیم. انصاریان دچار زجر تنفسی شده و در حال‌ای آر دی اس هستیم.»

او می‌گوید: «در حال استفاده از تهویه غیر تهاجمی برای بهبود وضعیت علی انصاریان هستیم و به بهبود وضعیت او امیدواریم. هاشمیان همچنین درباره میزان درگیری ریه‌های انصاریان گفته که ۱۰۰ درصد ریه‌های انصاریان درگیر ویروس شده است.

پزشک معالج علی انصاریان همچنین می‌گوید: «سطح اکسیژن خون انصاریان مدام در حال تغییر است.».

اما نکته عجیب موضوعی است که نیما نکیسا دوست و همبازی سابق انصاریان درباره ویروس دیگر در بدن او مطرح کرده است.

او دراین رابطه گفته است که «علاوه بر کرونا یک ویروس دیگر هم در بدن علی انصاریان پیدا شده که خوشبختانه تیم پزشکی در حال ریشه کن کردن این ویروس هم هست. خدا را شکر حال علی انصاریان عزیز نسبت به دیروز صبح بهتر شده است. ضربان قلب علی ۱۲۰ تا ۱۲۵ است و اکسیژن خونش به ۷۵ و ۸۰ رسیده و امیدواریم شرایط بهتر شود.»
حال علی انصاریان

واکنش‌ها عمومی به وخامت وضعیت علی انصاریان

با حادتر شدن وضعیت عمومی علی انصاریان بسیاری از ورزرش دوستان با تجمع مقابل بیمارستان فرهیختگان جویای حال او شدند. در این میان بسیاری از مردم و هنرمندان نیز در شبکه‌های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان داده و ابراز نگرانی کردند.

در این رابطه علی دایی در صفحه اینستاگرامش از مردم خواست تا برای سلامتی علی انصاریان دعا کنند.

یحیی گل محمدی سرمربی تیم پرسپولیس هم در پیامی نوشت: «خدایا قسمت میدیم به دل شکسته مادرش علی رو بهمون برگردون»

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در پیامی، از مردم، جامعه ورزش و هواداران پرسپولیس درخواست کرد تا برای سلامتی علی انصاریان دعا کنند.

 در این میان، علی پروین، علی کریمی، بهنام ابوالقاسم پور، بهزاد غلامپور، مهدی امیرآبادی، ناصر محمد خانی، احمدرضا عابدزاده، نیما نکیسا، جعفر سمیعی، ابراهیم شکوری، بیتا سحرخیز، نسرین مقانلو، میرطاهر مظلومی و .. از جمله چهره‌هایی بودندکه که برای پیگیری وضعیت علی انصاریان در بیمارستان فرهیختگان حضور یافتند.

البته واکنش‌ها به جامعه ورزشی و سینمایی ختن نشد. در این رابطه بسیاری از رسانه ای‌ها هم برای وضعیت سلامتی علی انصاریان ابراز نگرانی کردند.

احسان محمدی خبرنگار عصر ایران در این باره در توئیترش نوشت: «سرش که می‌شکست، بدو بدو می‌رفت کنار خط، بخیه میزدن، بعد با یه باندپیچی برمی‌گشت و همونطور که باریکه خون از زیر باندپیچی می‌اومد روی صورتش، بازی می‌کرد و سر می‌زد!

آقای علی انصاریان! لطفاً همین‌طور هم مچ کرونا رو بخوابون. این چیز‌ها که می‌نویسیم برای قوت قلب دادن به خودمان است.»

در این میان فیروز مشعوف و محمدکاظم کاظمی شاعران مطرح افغانستانی هم در پیام‌هایی جداگانه برای علی انصاریان آرزوی سلامتی کردند.  
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین