اثر سیلویا براون

پیشگویی؛ کتابی که سال‌ها قبل، کرونا را پیش‌بینی کرد

گهگاه کسانی پیدا می‌شوند که واقعا گویا خبر‌هایی از آینده دارند و کسی نمی‌تواند آن‌ها را انکار کند. یکی از این افراد سیلیوا براون بود که با کتابش به نام «پیشگویی» غوغایی در جهان برپا کرد
کد خبر: ۹۰۳۸۲
بازدید : ۱۶۴۲
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
کتاب پیشگویی
فرادید| پیشگویی یا آینده بینی شاید قدمتی به اندازه‌ی عمر بشر داشته باشد. آدمی همیشه تشنه‌ی دانستن درباره‌ی آینده بوده است و هرگز عطش او در این باره فروکش نکرده است. از رمال‌های دوران غارنشینی که با چند تکه استخوان حیوانات مختلف، اشکالی از ماه و ستاره‌ها، ورد‌های عجیب و غریب و دود گیاهان کمیاب ادعای آینده بینی و پیشگویی کرده‌اند تا فال‌های قهوه و تاروت در زمان مدرن، همواره میلیون‌ها انسان را جذب خود کرده‌اند.

بی‌شک این عطش انسان‌ها برای دانستن درباره‌ی آینده خود و دیگران، طمع بسیاری از شیادان را در دوره‌های مختلف تحریک کرده و افراد بسیاری بوده‌اند که با ادعا‌های دروغین، مردم را سرکیسه کرده‌اند. اما گهگاه کسانی پیدا می‌شوند که واقعا گویا خبر‌هایی از آینده دارند و کسی نمی‌تواند آن‌ها را انکار کند. در این مطلب میخواهیم به شما یکی از این افراد به نام سیلیوا براون را به شما معرفی کنیم که با کتابش به نام «پیشگویی» غوغایی در جهان برپا کرد.

به گزارش فرادید؛ کتاب پیشگویی (با عنوان انگلیسی End of Days) در سال ۲۰۰۸ توسط نویسنده‌ای به‌اسم سیلویا براون نوشته شده که تماما به پیش بینی آینده بشر می‌پردازد.

کتاب پیشگویی اثر سیلویا براون
در کتاب پیشگویی سیلویا براون ابتدا با پیش‌بینی‌هایی درباره‌ی پایان دنیا نوشته‌اش را شروع می‌کند که همگی غلط از آب درآمده‌اند. او به تقویم مایا‌ها اشاره می‌کند که در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ میلادی به‌پایان می‌رسد؛ موضوعی که باعث شده بود تا پیش‌گوی مشهوری به‌اسم نوسترادوموس به‌اشتباه این تاریخ را پایان دنیا قلمداد کند.
 
افزون‌بر این، او موارد دیگری را از سال ۱۳۰۰ میلادی تا همین اواخر نام می‌برد که همگی در پیش‌بینی پایان دنیا ناکام مانده‌اند. سیلویا براون برای عدم تحقق این موارد دلیلِ خاصِ خودش را نیز می‌آورد. او باور دارد که پایانی برای جهان درکار نیست؛ زیرا طبق باور وی، خداوند هرگز به‌دنبال محو‌کردنِ آثار مخلوقش نخواهد بود.

باوجود‌این، نویسنده‌ی کتاب پیشگویی معتقد است که حوادث همیشه در تاریخ بشر بوده‌اند و مرگ‌و‌میر بشر همواره پابرجا خواهد ماند؛ از‌این‌رو، طبق گفته‌ی خودش، نیروی ماورایی وی به او توانایی‌ای داده تا اتفاقات ۹۲ سال آینده (از سال ۲۰۰۸) را تا پایان قرن بیست‌و‌یکم میلادی پیش‌بینی کند.

پیش‌بینی کرونا

پیشگویی کرونا
در میان انبوهِ پیش‌بینی‌هایی که در این کتاب قرار دارد، یک پیش‌بینی بیش‌از همه توانسته توجهات را به‌خود جلب کند. در قسمتی از کتاب پیش‌گویی، سیلویا براون از شیوع بیماری‌ای در سال ۲۰۲۰ سخن می‌گوید که در سطح جهان پخش شده و بسیاری از کشور‌ها را درگیر و درمانده‌ی خود می‌کند. سیلویا براون اینگونه می‌نویسد:

«حول و حوش سال ۲۰۲۰ یک بیماری شبه ذات الریه شدید در سراسر دنیا منتشر خواهد شد که به ریه و لوله‌های برونش حمله کرده و در برابر همه روش‌های درمانی شناخته شده مقاومت نشان می‌دهد. این بیماری به همان سرعتی که از راه رسیده به خودی خود و ناگهان ناپدید می‌شود و ده سال پس از آن دوباره برمی گردد و به طور کامل ناپدید می‌شود.»

او در ادامه در این باره می‌افزاید:
«تا سال ۲۰۲۰، مردم بیش از هر زمان دیگری در اماکن عمومی، از ماسک‌های جراحی و دستکش‌های پلاستیک استفاده می‌کنند. علت این کار، شیوع یک بیماری شدید شبیه به ذات الریه است که به ریه‌ها و نای حمله می‌کند و به شدت در برابر درمان مقاوم است. این بیماری به طرز گیج کننده‌ای خواهد بود، زیرا بعد از آن که در یک زمستان، ترس و وحشت مطلق ایجاد می‌کند، تا ۱۰ سال به طور کامل ناپدید می‌شود و باعث می‌شود که هم منبع بیماری و هم درمان آن اسرارآمیز باشد.»

پیشبینی‌های اشتباه

معرفی کتاب «پیشگویی» اثر سیلویا براون / کتابی که سال‌ها قبل، کرونا را پیشبینی کرد
سیلویا براون، تعداد زیادی پیش گویی کرده بود که به شکل عمومی آن‌ها را اعلام کرد و پس از مدتی، اشتباه بودن این پیش‌بینی‌ها معلوم شد. چند مورد از مشهورترین پیش گویی‌های وی در زیر آمده‌است:

در سال ۲۰۰۲، براون به پدر و مادرِ «شاون هورنبِک» ۱۱ ساله که مدتی قبل ناپدید شده بود، اطلاع داد که فرزندشان توسطِ یک مردِ سیاه پوستِ اسپانیایی زبان، با مو‌هایی بافته شده، ربوده شده و در حال حاضر، فرزندشان مرده‌است. در سال ۲۰۰۷، هورنبک زنده پیدا شد و مشخص شد که فردی که او را ربوده بود، سفیدپوست بوده و دارای مو‌هایی کوتاه است.

در نوامبر ۲۰۰۴، براون به مادرِ «آماندا بِری»، که ۱۹ ماه قبل ناپدید شده بود، اطلاع داد که فرزندش مرده‌است. او همچنین مدعی شده بود که تصویرِ ژاکتِ آماندا در میان زباله‌ها با اثرِ دی‌ان‌ای بر روی آن به او الهام شده‌است. مادرِ بری دو سال بعد، با باور به این که دخترش مرده‌است، از دنیا رفت. آماندا در مه ۲۰۱۳ زنده پیدا شد.

وی در سال ۲۰۰۳، در گفتگویی که با لری کینگ داشت، پیش‌بینی کرد که در ۸۸ سالگی خواهد مرد؛ اما براون در سال ۲۰۱۳ و در ۷۷ سالگی فوت کرد.

درباره نویسنده

 سیلویا براون
سیلویا براون، نویسنده کتاب پیشگویی، (زاده‌ی ۲۷ مهرماه ۱۳۱۵ و درگذشته‌ی ۲۹ آبان‌ماه ۱۳۹۲ خورشیدی) نویسنده‌ای آمریکایی است که اغلب به‌واسطه‌ی ادعاهایش مبنی‌بر دسترسی به قدرت‌های ماورایی و توانایی پیشگویی آینده شناخته می‌شود. او بار‌ها در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی شرکت کرده بود.

سیلویا براون به‌دلیل پیش‌بینی‌های کم‌وبیش نادرستش همواره مورد تهاجم و هجمه‌ی منتقدین قرار داشت؛ از‌این‌رو چهره‌ی چندان محبوبی نبود. افزون‌بر این، او پیش‌تر در سال ۱۹۹۲ به‌دلیل ارتکاب جرمِ دزدی، دستگیر شد. باوجود‌این، برخلاف انتقاداتی که به‌سوی او هجوم می‌آورند، او تا پایان عمر خود در سن ۷۷ سالگی، کتاب‌ها و آثار بسیاری را از خود برجای گذاشت. برخی از افراد اعتقاد دارند که ۸۵ درصد از پیش‌بینی‌های او با واقعیت انطباق داشته‌اند و هجمه‌های وارده به این پیش‌گو تنها دشمنی‌هایی بوده که در پشتِ نقاب علم مخفی شده است.

جالب است بدانید که او در سال ۲۰۰۹ لیز خوردنِ استیون جرارد، ستاره و کاپیتان اسبق لیورپول را در طی یک بازی مهم پیش‌بینی کرده بود که منجر به شکست تیمش می‌شود. نکته‌ی مهم اینکه این اتفاق واقعاً رخ داد؛ از‌این‌رو این پیش‌بینی را یکی‌از دقیق‌ترین پیش‌بینی‌های سیلویا براون می‌دانند.

براون می‌گوید که او از پنج‌سالگی متوجه نیروی ماورایی خود شده؛ اینکه می‌تواند چیز‌هایی را ببند و حس کند که افراد عادی قادر به آن نیستند. نکته‌ی جالب اینکه او مادربزرگ و عمویش را نیز دارای چنین قدرتی معرفی می‌کند.

درنهایت او پس‌از ۷۷ سال زندگی، در ۲۹ آبان‌ماه ۱۳۹۲ در بیمارستانی در شهر سن‌دیگو دار فانی را وداع گفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه