ایلان ماسک خالق بیت‌کوین است؟!

ایلان ماسک خالق بیت‌کوین است؟!

پیشتر نیز ادعا‌هایی در این‌باره که ایلان ماسک خالق بیت کوین است، مطرح شده بود، اما او تمامی این داعا‌ها را رد کرد.
کد خبر: ۹۰۴۷۶
بازدید : ۴۷۰۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۶
ایلان ماسک
 

یکی از بنیان گذاران رمزارز در جهان در ادعایی مطرح کرده است که "ایلان ماسک" خالق بیت کوین است. "جاستین سان"، بنیان گذار رمزارز "ترون" مدعی شده است که "ایلان ماسک"، مدیرعامل شرکت تسلا همان خالق رمزارز "بیت کوین" است؛ او در صفحه توئیتری خود نوشت: «ایلان ماسک همان ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) است.»

تاکنون ایلان ماسک درباره ادعای "سان" هیچ واکنشی نشان نداده، اما اقدامات اخیر او در حمایت از بیت کوین باعث شده تا احتمالات و شایعات زیادی مبنی بر خلق بیت کوین توسط "ماسک" مطرح شود.

طبق نوشته "نیویورک تایمز"، او تاکنون بار‌ها از رمزارز بیت کوین حمایت کرده است و اخیرا نیز در توضیحات توئیتر کاری خود از هشتگ "بیت کوین" استفاده کرده و افکار عمومی را به خود جلب کرده است؛ همچنین او با خرید ۱.۵ میلیارد بیت کوین باعث افزایش نرخ این رمزارز (بیش از ۴۰ هزار دلار) در جهان شده است.
 
توئیت جاستین سان
پیشتر نیز ادعا‌هایی در این‌باره که ایلان ماسک خالق بیت کوین است، مطرح شده بود، اما او تمامی این داعا‌ها را رد کرد. طبق نوشته "investopedia" ایلان ماسک که به عنوان مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس شناخته می‌شود در سال ۲۰۱۸ در توئیتی توضیح داده است که او فقط کسر کوچکی از یک رمز بیت کوین را در اختیار دارد.

"ماسک" نوشت: «من تنها صاحب رمزارز صفر هستم؛ به غیر از ".۲۵ BTC" که یکی از دوستانم سال‌ها پیش برای من ارسال کرده بود.» او این افشاگری را در پاسخ به سوالی درباره کلاهبرداری‌های آنلاین که در تلاش برای سرقت ارز‌های پایه هستند، انجام داده بود.

گفتنی است در دنیای ارز‌های دیجیتالی بسیاری "ساتوشی ناکاماتو" را بنیانگذار و سازنده ناشناس بیت کوین می‌دانند، اما تا به امروز هویت وی مشخص نشده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین