هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۲۸

هواشناسی ایران، امروز ۹۹/۱۱/۲۸

طبق آخرین هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۲۸ بهمن ماه در غرب و جنوب غرب و چهارشنبه و پنج شنبه علاوه بر این مناطق در مرکز، شرق و شمال شرق وزش باد شدید با سرعت متوسط بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر برساعت پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۰۶۴۵
بازدید : ۴۵۳۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
فرادید| بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، سامانه بارشی از مرز‌های غربی وارد کشور شده و برخی از مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، ارتفاعات تهران، کرمانشاه، همدان، کردستان، شمال مرکزی، ایلام و ارتفاعات خوزستان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

چهارشنبه با تقویت و گسترش سامانه بارشی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، چهار محال و بختیاری، ایلام، خوزستان و برخی مناطق کهکیلویه و بویر احمد بارش رخ خواهد داد.

پنجشنبه گستره فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، شمال شرق، جنوب غرب، جنوب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات کرمان می‌باشد.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران جمعه در برخی مناطق نوار شمالی کشور، شمال شرق، دامنه‌های زاگرس جنوبی و ارتفاعات کرمان براش پراکنده رخ خواهد داد. پیامد ورود این سامانه به کشور بارش باران و برف، وزش باد شدید، کاهش دما، در ارتفاعات بارش برف، در مناطق جنوبی کشور رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد بود.

شنبه سامانه بارشی جدیدی از مرز‌های غربی وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزرو ارتفاعات البرز مرکزی بارش پیش بینی می‌شود.

طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در غرب و جنوب غرب و چهارشنبه و پنج شنبه علاوه بر این مناطق در مرکز، شرق و شمال شرق وزش باد شدید با سرعت متوسط بین ۶۰ تا ۹۰ کیلومتر برساعت و وزش باد لحظه‌ای شدید موقت با سرعت بیش ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت به صورت نقطه‌ای و محلی پیش بینی می‌شود و در برخی نقاط پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

روز پنجشنبه در نیمه غربی و روز جمعه در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد واین کاهش دما بین ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود. از چهارشنبه تا یکشنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج و افزایش ارتفاع موج ۱ تا ۱/۵ متر و فراساحل تا ۲ متر دیده می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین