درد سرطان سینه چگونه است؟

درد سرطان سینه چگونه است؟

درد سینه به طور کلی یکی از علائم سرطان پستان نیست. همانطور که گفتیم دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است درد سینه را تجربه کنید، اما به احتمال زیاد سرطان سینه یکی از آن‌ها نیست. علائم سرطان سینه، بیشتر وجود توده، خارش یا گرم شدن سینه ها، ضخیم شدن پوست یا قرمزی، التهاب در اطراف پستان، استخوان دنده یا زیر بغل است.
کد خبر: ۹۱۳۹۳
بازدید : ۷۱۸۲
۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

درد سینه به هر ناراحتی، التهاب و دردی در ناحیه سینه و زیر بغل گفته می شود و می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. از مهمترین علل درد در ناحیه سینه می توان به سرطان سینه و ناراحتی قلبی اشاره کرد.

انواع درد سینه

سه نوع درد سینه وجود دارد:

دردهای دوره‌ای

دردهای دوره ای سینه، با منشاء هورمونی هستند و شرایط زیر را دارند:

 • در زمان های قبل و هنگام سیکل قاعدگی اتفاق می افتند.
 • درد به صورت شدید-خفیف است.
 • هر دو سینه درد می گیرد.
 • با نزدیک شدن به زمان پریود ماهیانه، درد شدت میگیرد.
 • بیشتر در دوران PMS اتفاق می‌افتد.

 

دردهای غیر دوره‌ای

این دردها منشاء هورمونی ندارند و شرایط زیر را دارند:

 • همراه با تنگی نفس و سوزش و درد کلی
 • درد به صورت مداوم و متناوب است.
 • معمولاً تنها در یک ناحیه سینه اتفاق می‌افتد.
 • معمولاً در زنان یائسه اتفاق می افتد.

 

دردهای شدید (قفسه سینه)

درد های شدید که به دردهای قفسه سینه نیز شناخته می شوند، به سینه مربوط نیست و به دلایل زیر اتفاق می افتد:

 • آسیب دنده
 • فشار بر ماهیچه های قفسه سینه و شانه
 • التهاب غضروفی

درد سرطان سینه چگونه است؟

درد سرطان سینه

درد سینه به طور کلی یکی از علائم سرطان پستان نیست.

همانطور که گفتیم دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است درد سینه را تجربه کنید، اما به احتمال زیاد سرطان سینه یکی از آن‌ها نیست. علائم سرطان سینه، بیشتر وجود توده، خارش یا گرم شدن سینه ها، ضخیم شدن پوست یا قرمزی، التهاب در اطراف پستان، استخوان دنده یا زیر بغل است.

سرطان پستان ندرتاً باعث درد می‌شود، به طور مثال در تحقیقی که در آمریکا منتشر شد، از ۱ ٪ تا ۵ ٪ موارد سرطان سینه همراه با درد سینه بوده است. علائم این بیماری تهاجمی اغلب به طور ناگهانی بروز می‌کند و به سرعت پیشرفت می‌کند. سرطان سینه با علائم زیر همراه است.
 • قرمز یا بی رنگ شدن پوست سینه
 • احساس ورم یا سنگینی در سینه
 • پوست روی سینه نیز ممکن است ضخیم یا فرورفته شود.

اگر نگران سرطان سینه هستید ، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 

درد سرطان سینه چگونه احساس می‌شود؟

اگر سرطان سینه، دلیل درد در ناحیه سینه باشد ، غالباً این درد فقط در یک پستان وجود دارد. درد سرطان سینه می تواند مداوم و بسیار خاص باشد و معمولاً فقط در یک نقطه احساس می‌شود. اما ، این نوع سرطان می تواند قبل از ایجاد درد در سینه شما وجود داشته باشد. اگر علائم دیگری از سرطان سینه، مانند جمع شدن نوع سینه ، تورم ناگهانی پستان یا تغییرات ناگهانی پوست دارید، برای معاینه بالینی با پزشک خود مشورت کنید.

 

سرطان و درد التهابی سینه

سرطان التهابی سینه می تواند باعث درد پستان شود که معمولاً ارتباطی با دوره قاعدگی شما ندارد و همراه با درد ، قرمزی ، بثورات و خارش شدید مشاهده می‌شود.

درد سرطان سینه چگونه است؟

درد سرطان پستان در مردان

همانند سرطان پستان در زنان ، سرطان پستان در مردان اغلب بدون درد است. به دلیل ساختار بدن مردان، توده سرطانی تمایل دارد با سرعت بیشتری نسبت به تومور در زنان گسترش یابد. علاوه بر این ، درد پستان ناشی از هورمون نیز البته در مردان کمتر اتفاق می افتد. اگر مردی هستید که درد پستان را تجربه می‌کنید، آنرا جدی بگیرید. سرطان پستان در مردان می تواند اتفاق بیافتد و اگرچه از هر 100 سرطان پستان فقط یک مورد در مردان وجود دارد ، اما این موارد هنوز هم تکرار می‌شود.

 

آیا درد سینه خطر سرطان سینه را افزایش می دهد؟

به ندرت اما برخی از بیماری های دردناک پستان وجود دارد که ممکن است خطر را در شما افزایش دهد. جای زخم شعاعی و یا فیبروآدنوم های متعدد یا پیچیده خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهند (تا دو برابر بیشتر). بسیاری از بیماری های پستان که باعث درد می شوند مانند اکتازی مجاری، نکروز چربی، آبسه پستان، فیبروآدنوم ساده و ... فقط به مقدار ناچیزی خطر ابتلا به سرطان پستان را افزایش می دهند.

 

سایر علل درد سینه

برخی از درد‌های سینه، به قفسه سینه و دنده‌ها مربوط می‌شود و با درد سینه اشتباه گرفته می‌شود. به خصوص درد در سینه چپ همواره نگران کننده است.

دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در مطلبی که به علل درد زیر دنده چپ پرداخته است (لینک مقاله)، التهاب طحال، حساسیت غذایی در افرادی که آلرژی به گلوتن، فیبر بالا، فروکتور و لاکتوز دارند، چسبندگی‌های شکمی ایجاد شده پس از جراحی شکمی، انسداد روده، عفونت غضروفی و دنده باشد (سندرم costosternall)، فتق یا ورم کردن دیسک، پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید یا اسپوندیلیت، حمله قلبی، زونا، سرطان پانکراس، کشیدگی یا اسپاسم عضله که موجب پاره شدن دیواره شکم در قسمت قفسه سینه شده است، ضربه به شکم با قفسه سینه، زخم معده و ... را از عواملی دانسته است که می‌تواند در ناحیه زیر دنده و قفسه سینه ایجاد درد کند.

در این مقاله گفته شده است: "درد در زیر دنده چپ می‌تواند از هر عضو در شکم که سمت چپ بالا یا زیر قفسه سینه، ستون فقرات و یا دنده چپ قرار دارد، به وجود آید. در افراد سالم، سوزش طحال و گاز تولید شده در روده بزرگ علل اصلی درد در زیر دنده چپ می‌باشد. این درد می‌تواند منشا روانی مانند درد عصبی قلب نیز داشته باشد. اما معمولا علل فیزیکی آن مشهود‌تر است. "

دکتر آرزو خسروی، متخصص قلب و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی، معتقد است درد‌های تیر کشنده معمولا مربوط به قلب نیست در صورتی که درد با راه رفتن و فعالیت بیشتر میشود، یا طول میکشد، فرد بیمار باید به پزشک قلب مراجعه کند.

وی همچنین بر در مورد درد‌های همراه با تپش قلب، بر انجام نوار قلب در هنگام افزایش ضربان قلب تأکید دارد.
درد سرطان سینه چگونه است؟

دکتر نادر افشاری، متخصص قلب و عروق و عضو انجمن قلب آمریکا نیز درد‌های موجود در ناحیه وسط سینه را ناشی از علل گوارشی و ماهیچه‌ای می‌داند و معتقد است این نوع درد‌ها نگرانی از بابت سرطان سینه یا بیماری قلبی در اکثر موارد ایجاد نمی‌کنند. هرچند معاینه پزشک در هر صورت برای تشخیص صحیح ضروری است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه