روحانی: مسافران به منزل برگردند

روحانی: مسافران به منزل برگردند

حسن روحانی با بیان اینکه با عمل به توصیه قرارگاه عملیاتی ازمردم خواسته شد که از سفر در ایام نوروز خودداری کنند، گفت: هنوز هم توصیه به مردم این است که اولویت آن‌ها سفرنباشد و اگربه هردلیلی اقدام به مسافرت کرده اند سفرخود را کوتاه کنند.
کد خبر: ۹۱۹۷۰
بازدید : ۸۱۶۵
۰۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۷
حسن روحانی
 

نخستین جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا در سال جدید، روز چهارشنبه با حضور رئیس جمهور و روسای کمیته‌های تخصصی برگزار و در این جلسه گزارش کاملی از وضعیت میزان سفر‌های نوروزی، مدیریت بیماری در سراسر کشور براساس طرح نوروزی، وضعیت رنگ بندی شهر‌های کشوروهمچین روند واکسیناسیون، ساخت واکسن داخلی و تامین واکسن خارجی ارائه شد.

براساس گزارش قرارگاه عملیاتی کرونا، افزایش سفر‌های نوروزی و جدی گرفته نشدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب شده که در برخی از شهر‌ها آهنگ رشد ابتلا و بستری به گونه‌ای باشد که رنگ این شهر‌ها از آبی به نارنجی و قرمز تغییر کرده و شاهد افزایش تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز در کشورهستیم که این وضعیت موجب افزایش نگرانی است.

رئیس جمهوربا اشاره به گزارش قرارگاه عملیاتی درمورد افزایش سفر‌های نوروزی به رغم هشدار‌ها و درخواست از مردم برای سفر نکردن، گفت: با توجه به اینکه در پایان اسفند ماه بسیاری از شهر‌ها وضعیت به نسبت آرامی داشتند و رنگ بندی آن‌ها قرمز و نارنجی نبود؛ محدودیتی برای سفر ایجاد نشد، اما توصیه قرارگاه و مسئولین، سفر نکردن به این شهر‌ها بود که مبادا با موج جدیدی مواجه شویم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه با عمل به توصیه قرارگاه عملیاتی ازمردم خواسته شد که از سفر در ایام نوروز خودداری کنند، گفت: هنوز هم توصیه به مردم این است که اولویت آن‌ها سفرنباشد و اگربه هردلیلی اقدام به مسافرت کرده اند سفرخود را کوتاه کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای هفته‌های آینده نیز توصیه اکید به مردم، خودداری از سفر است، افزود: از کسانی که تصمیم به سفر دارند می‌خواهیم در برنامه سفر خود تجدید نظر کنند و اگر به هر دلیلی ناگزیر به سفر هستند، با رعایت حداکثری پروتکل‌ها از تجمع و دورهمی‌ها پرهیز کنند و نگرانی‌ها و هشدار‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

در ادامه این جلسه گزارش روند واکسیناسیون براساس اولویت‌های تعیین شده در سند ملی واکسیناسیون، مراحل تولید واکسن‌های داخلی (برکت، فخرا، رازی و پاستور) و همچنین اقدامات انجام شده برای تهیه و تامین واکسن خارجی از برخی کشور‌ها توسط کمیته بهداشت و درمان ارائه شد.

روحانی با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات انجام شده برای تسریع در تولید واکسن داخلی، اظهار داشت: اینکه توانسته ایم برغم همه مشکلات در تولید واکسن کرونا موفق عمل کرده و به مراحل نهایی نزدیکتر شویم، افتخار آمیز است و این موفقیت‌ها درحالی بدست آمده است که بسیاری از کشور‌های توسعه یافته و پیشرفته درعلم پزشکی هنوز به واکسن مطمئن دست نیافته اند.

رئیس جمهور با ابراز امیدواری به اینکه با تولید واکسن داخلی و تامین واکسن خارجی مطمئن، تا پایان سال ۱۴۰۰ امکان واکسینه شدن کل جامعه وجود داشته باشد، گفت: بی تردید با ادامه روند تلاش ها، میزان همکاری مردم و تلاش دستگاه‌های مسوول، سال ۱۴۰۰، سال غلبه بر کرونا خواهد بود
برچسب ها: سفر نوروزی کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین