هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۲

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ در بیشتر مناطق کشور بارش باران همراه با وزش شدید باد پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۲۱۳۲
بازدید : ۵۷۶۱
۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
فرادید| امروز ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۰، بر اساس آخرین تحلیل نقشه های هواشناسی ایران سامانه بارشی فعال خواهد بود.

به این ترتیب در برخی مناطق لرستان، کرمانشاه، کردستان، ایلام، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، نیمه شمالی خوزستان، غرب اصفهان، جنوب اردبیل و جنوب آذربایجان شرقی رگبار باران، گاهی رعدو برق، وزش شدید بادموقتی و در ارتفاعات البرز بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

روزجمعه در لرستان، چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، نیمه شمالی خوزستان و مناطقی از ایلام، اصفهان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، سمنان، شمالیزد، جنوب خوزستان، شمال خراسان رضوی سامانه بارشی به فعالیت ادامه خواهد داد.

به گزارش فرادید؛ شنبه بارش در شمال شرق، دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و زاگرس جنوبی وبخش‌هایی از مرکز، شمال غرب و شرق کشور ادامه خواهد داشت.

یکشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش رخ خواهد داد. همچنین امروز در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب و نوار شرقی کشور، جمعه در شمال غرب، غرب، مرکز کشور و دامنه‌های البرز مرکزی، شنبه در بیشتر مناطق کشور به جز شمال غرب و یکشنبه در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در برخی مناطق نیمه جنوبی، شرق و مرکز کشور با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

شایان ذکر است از امروز تاجمعه در استان‌های سواحلی دریای خزر و اردبیل دما بین ۷ تا ۱۰ درجه و در شمال شرق بین ۵ تا ۷ درجه افزایش می‌یاید.

شنبه در نیمه غربی و مرکز کشور دما بین ۵ تا ۸ درجه و یکشنبه در شرق و شمال شرق کشور دما بین ۷ تا ۱۰ دجه کاهش می‌یابد.

از شنبه تا دوشنبه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز و دوشنبه دریای عمان مواج خواهد بود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین