به شماره‌های ناشناس خارجی زنگ نزنید
اپراتور‌ها هشدار دادند

به شماره‌های ناشناس خارجی زنگ نزنید

در صورتی‌که قربانی به برقراری تماس مجدد (Call Back) با مهاجم اقدام کند، یک پیام ضبط‌شده برای وی پخش شده و بدون اینکه فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می‌شود.
کد خبر: ۹۲۳۲۲
بازدید : ۴۱۸۸
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
ممنوعیت تماس با شماره های خارجی
 

برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، در صورت مشاهده تماس ازدست‌رفته از مبدا شماره‌های بین‌المللی ناشناس، از برقراری تماس مجدد با این شماره‌ها خودداری کنید.

از سال‌های گذشته مشکلی با نام «Wangiri Fraud» یا «Wangiri Scam» برای اپراتور‌ها به وجود آمده است که در آن مهاجم شماره‌های ویژه یا پرمیوم (premium) تهیه و از آن‌ها به‌صورت رندوم با شماره‌های سراسر دنیا تماس‌هایی برقرار و بلافاصله قطع می‌کند تا یک تماس از دست‌رفته (Missed Call) در گوشی قربانی مشاهده شود.

شماره‌های پرمیوم شماره‌هایی هستند که جهت ارائه سرویس خاصی ایجاد شده‌اند و هزینه تماس با آن‌ها بیش‌تر از حالت معمولی است.
 
تعداد زیادی از مشترکان تلفن‌همراه عادت دارند پس از هر تماس ناموفق، اقدام به برقراری تماس با فرد تماس‌گیرنده کنند؛ به دلیل آنکه این تماس‌ها از سرشماره‌های بین‌المللی برقرار می‌شود، به‌محض تماس هزینه‌های سنگینی به مشترک ایرانی تحمیل می‌شود.

به شماره‌های ناشناس خارجی زنگ نزنید

در صورتی‌که قربانی به برقراری تماس مجدد (Call Back) با مهاجم اقدام کند، یک پیام ضبط‌شده برای وی پخش شده و بدون اینکه فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می‌شود؛ اغلب مهاجمان سعی می‌کنند با طرح موضوعات جذاب مانند برنده‌شدن مشتری در لاتاری و ... قربانی را جهت صحبت بیشتر ترغیب و هزینه بیشتری را به وی تحمیل کنند.

برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری لازم است درصورت مشاهده تماس ازدست‌رفته (missed call) به کد‌های تماس در زمان تماس دقت کنید و در صورتی‌که در زمان تماس روی صفحه گوشی به‌جز کد‌های ۰۰۹۸ یا ۹۸+، کد دیگری شماره‌گیری شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنید.

کاربران باید پس از کلیک روی لینک ناشناس درصورت برقراری تماس خارجی، تماس را قطع کنند و درصورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمایی می‌توانند با مرکز تماس اپراتور خود تماس بگیرند.
 
همچنین اپراتور‌ها هشدار داده‌اند که به‌منظور پرهیز از سوءاستفاده‌های احتمالی، در صورت مشاهده تماس ازدست‌رفته یا تماس «تک‌زنگ» از مبدا شماره‌های بین‌المللی ناشناس، از برقراری تماس مجدد با این شماره‌ها خودداری کنید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین