آمار فوتی‌های کرونا ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

آمار فوتی‌های کرونا ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

بنابر اعلام وزارت بهداشت، امروز ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، آمار فوتی‌های کرونا ۳۱۹ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۲۷۴۵
بازدید : ۴۰۱۹
۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۹ نفر اعلام شد و تعداد باختگان این بیماری در مجموع به ۶۶ هزار و ۳۲۷ نفر رسید.

همچنین از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۳۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۷۶ نفر از آن‌ها بستری شدند؛ بنابراین مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۴۵ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۷۷۲ هزار و ۶۸۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. بنابر اعلام وزارت بهداشت، ۴ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ همچنین تا کنون ۱۴ میلیون و ۲۷۷ هزار و ۷۸۲ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۲۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۵۱ شهر در وضعیت زرد و ۱۱ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت: تا کنون ۳۷۶ هزار و ۶۸۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۲۱ هزار و ۸۰۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۹۸ هزار و ۴۸۷ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۳۰ هزار و ۵۲ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۴۰ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۴۲۵ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۲ هزار و ۵۱۴ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۱۲ هزار و ۷ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۱۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۰۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۷۹ هزار و ۹۴۲ نفر (۸۸۷ نفر)

۲. برزیل ۳۶۹ هزار و ۲۴ نفر (۳ هزار و ۷۰ نفر)

۳. مکزیک ۲۱۱ هزار و ۶۹۳ نفر (۴۸۰ نفر)

۴. هند ۱۷۵ هزار و ۶۷۳ نفر (هزار و ۳۳۸ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۲۲۵ نفر (۳۴ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۶ هزار و ۳۶۶ نفر (۴۲۹ نفر)

۷. روسیه ۱۰۴ هزار و ۷۹۵ نفر (۳۹۷ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۰ هزار و ۴۰۴ نفر (۳۱۳ نفر)

۹. آلمان ۸۰ هزار و ۳۸۷ نفر (۲۴۶ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۶ هزار و ۹۸۱ نفر (۹۹ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین