برگزاری المپیک توکیو پشت در‌های بسته؟!

برگزاری المپیک توکیو پشت در‌های بسته؟!

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک گفته که عدم حضور تماشاگران باعث کاهش فشار بر سیستم پزشکی کشور می‌شود. به جز در دوران جنگ جهانی، بازی‌های المپیک تاکنون لغو نشده است.
کد خبر: ۹۳۲۵۵
بازدید : ۵۸۹
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۰

المپیک توکیو

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی توکیو گفته که احتمالا این بازی‌ها پشت در‌های بسته و بدون تماشاگر برگزار شود.

سیکو هاشیموتو گفت که این بازی‌ها تنها در صورتی موفقیت‌آمیز خواهند بود که برگزارکنندگان بتوانند از سلامت وزرشکاران و مردم ژاپن "کاملا محافظت کنند".

هاشیموتو گفته: "این احتمال وجود دارد اوضاع به صورتی شود که نتوان به تماشاگران اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را داد. " سفر تماشاگران سایر کشور‌ها به ژاپن برای تماشای این مسابقات ممنوع شده است. تصمیم گیری درباره حضور تماشاگران داخلی هم به دلیل موج جدید کرونا دراین کشور تا ماه ژوئن به تعویق افتاده است. بازی‌های المپیک قرار است در ۲۳ ژوئیه و پارالمپیک یک ماه بعد در روز ۲۴ اوت آغاز شود.

در هفته جاری، کمیته برگزاری مسابقات المپیک مجموعه قوانین سختگیرانه‌ای را برای شرکت کنندگان در این بازی‌ها وضع کرد، از جمله انجام دو تست کووید قبل از سفر به ژاپن. بسیاری از مردم در ژاپن از تاخیر در برگزاری بازی‌ها و یا لغو آن حمایت می‌کنند.

افزایش شمار مبتلایان به کووید در هفته‌های اخیر باعث شد که در توکیو و سایر نقاط کشور وضعیت اضطراری برقرار شود. همه گیری کرونا سیستم پزشکی ژاپن را تحت فشار قرار داده و سازمان دهندگان بازی‌های المپیک به دلیل درخواست برای کارکنان داوطلب بخش پزشکی در طول برگزاری این بازی‌ها، مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

رئیس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک گفته که عدم حضور تماشاگران باعث کاهش فشار بر سیستم پزشکی کشور می‌شود. به جز در دوران جنگ جهانی، بازی‌های المپیک تاکنون لغو نشده و سازمان‌دهندگان اطمینان داده‌اند که هیچ احتمالی برای تاخیر بیشتر در برگزاری این بازی‌ها و یا لغو آن وجود ندارد.
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه