تصاویر/ حمله گروهی شیر‌ها به یک بوفالو در ماسایی‌مارا

تصاویر/ حمله گروهی شیر‌ها به یک بوفالو در ماسایی‌مارا

بوفالو تلاش می‌کند از شیر‌هایی که تعقیبش می‌کنند فرار کند، اما در محاصره قرار می‌گیرد. برطبق گفته‌های ماری ژاکلین، عکاس، معروف است که گله شیر‌ها می‌توانند بوفالو‌ها را زمین بزنند.
کد خبر: ۹۳۸۸۷
بازدید : ۳۲۴۹۹
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۱
فرادید| تصاویر دلخراش لحظه حمله گله شیر‌ها و زمین زدنِ یک بوفالوی آبی حدوداً ۱ تنی را در کنیا نشان می‌دهد.

به گزارش فرادید، تصاویر نشان می‌دهد که ۱۵‌شیر یک گله آرام و آهسته بوفالو را تعقیب می‌کنند و سپس در یک لحظه پنجه‌ها و دندان‌های تیزشان را در بدن بوفالو فرو می‌کنند.

به نظر می‌رسد که این حیوان عظیم‌الجثه سیاه‌رنگ بعد از حمله شیر‌ها از درد به خود می‌پیچد. او در لحظه حمله تنهاست. بوفالو تلاش می‌کند از شیر‌هایی که تعقیبش می‌کنند فرار کند، اما در محاصره قرار می‌گیرد. برطبق گفته‌های ماری ژاکلین، عکاس، معروف است که گله شیر‌ها می‌توانند بوفالو‌ها را زمین بزنند.

وزن هر کدام از شیر‌ها کمتر از یک‌چهارم وزن بوفالوهاست، ولی آن‌ها در هنگام مبارزه با بوفالو با هم متحد می‌شوند. عکاس می‌گوید، شیر‌ها «با اندکی تلاش» و از طریق «فرو کردنِ دندان‌هایشان در بدن بوفالو» توانستند او را زمین بزنند.

ژاکلین می‌گوید: «بوفالو تقریباً حس کرده بود که در این مبارزه بازنده است و برای همین مقاومت چندانی نکرد.» بوفالو در ظرف کمتر از ۵‌دقیقه کشته شد و شیر‌های گرسنه او را پاره پاره کردند و ظرف ۲۴‌ساعت دیگر چیزی از آن باقی نمانده بود.

بوفالو‌ها معمولاً شکار‌های کوچک‌تر مانند گوزن یال‌دار را می‌پسندند؛ زیرا شکار این قربانیان برایشان راحت‌تر است. اما اگر گله به اندازه کافی بزرگ باشد، می‌تواند یک بوفالو در این وزن را از پا در بیاورد.

این تصاویر دلخراش در پارک ملی ماسایی‌مارا در کنیا و با فاصله ۲۰‌متری ثبت شده است. ژاکلین می‌گوید: «به دلیل تعداد شیر‌های نر گله و اینکه بوفالو خیلی سریع از پا درآمد، فرصت کمی برای ثبت تصاویر داشته، اما تمام تلاشش را کرده تا چند عکس از این لحظه ثبت کند.»

«تمام گله با هم روی بوفالوی بیچاره پریدند و یکی از بوفالو‌ها تلاش کرد که او را خفه کند. بوفالو از درد فریاد می‌زد. درآخر، بوفالو تسلیم حمله‌کنندگان شد.»

«وقتی بوفالو با صورت روی زمین افتاد و بینی‌اش مسدود شد، فقط ۵‌دقیقه طول کشید تا کشته شود. من طبیعت را در برهنه‌ترین حالتش دیدم و این امتیاز بزرگی برایم بود.»

منبع: The Daily Mail
ترجمه: سایت فرادید
برچسب ها: طبیعت عکاسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه