تولید صابون حلزونی با قلقلک دادن حلزون‌ها!

تولید صابون حلزونی با قلقلک دادن حلزون‌ها!

جوان ۲۸ ساله برای جمع‌آوری ماده لزج لازم برای تولید صابون، حلزون‌ها را یکی یکی و با مهارت و دقت قلقلک می‌دهد تا ماده مورد نظر تراوش کند.
کد خبر: ۹۳۹۶۸
بازدید : ۱۸۹۶
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۵

صابون حلزون

‌ماده لزجی که از بدن حلزون تراوش می‌کند، در نگاه اول جذابیت خاصی ندارد؛ در نگاه دوم و سوم هم اصلاً چیز جذابی نیست؛ چه رسد به اینکه اینگونه کف هم بکند.

اما یک صنعتگر فرانسوی به نام دمیان دروشه، با کمک این ماده، صابونی تولید می‌کند که می‌گوید خاصیت ترمیم‌کننده پوست دارد. او در حیاط پشت خانه‌اش در شهر وانی، در شهرستان نُر فرانسه، هزاران حلرون نگه می‌دارد.

این جوان ۲۸ ساله برای جمع‌آوری ماده لزج لازم برای تولید صابون، این حلزون‌ها را یکی یکی و با مهارت و دقت قلقلک می‌دهد تا ماده مورد نظر تراوش کند. دروشه حدود ۶۰ هزار حلزون دارد. هر حلزون حدود ۲ گرم ماده لزج تولید می‌کند؛ بنابراین او برای به دست آوردن ۸۰ گرم از این مایع غلیظ، باید ۴۰ حلزون را قلقلک دهد. این مقدار مایع حلزون، برای تولید ۱۵ قالب صابون ۱۰۰ گرمی کافی است.

دروشه می‌گوید اسلایم یا ماده لزج حلزون، دارای پروتئین‌های کلاژن و الاستین است که خواص ضدپیری دارد و باعث ترمیم پوست می‌شود. حلزون‌ها از این ماده برای ترمیم پوست خودشان هم استفاده می‌کنند.

از خاصیت درمانگر حلزون و ماده لزجی که تولید می‌کند، در بعضی سالن‌های زیبایی در شرق آسیا هم استفاده می‌شود؛ با این تفاوت که آن‌ها خود حلزون را بر روی پوست صورت مشتری می‌گذارند.
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین