واکنش‌ها به لیست غیر‌رسمی نامزد‌های نهایی
شورای نگهبان هفت نامزد انتخابات را تائید صلاحیت کرد

واکنش‌ها به لیست غیر‌رسمی نامزد‌های نهایی

پیشتر عباسعلی کدخدایی از ارسال نامه اسامی نامزد‌های تائید شده از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور در شب گذشته خبر داده بود.
کد خبر: ۹۴۱۱۰
بازدید : ۸۱۷
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰

 لیست غیر‌رسمی نامزد‌های نهایی

سخنگوی شورای نگهبان از تایید صلاحیت ۷ نفر از کاندیدا‌ها خبر داد. عباسعلی کدخدایی در این باره اظهار کرد: "فقط ۷ نفر از کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورا تایید صلاحیت شدند. "

او در پاسخ به سوالی درباره ادعای برخی رسانه‌ها برای رد یا تایید صلاحیت برخی افراد گفت: «از این موضوع اطلاع ندارم. اسامی را باید وزارت کشور اعلام کند.»

پیشتر عباسعلی کدخدایی از ارسال نامه اسامی نامزد‌های تائید شده از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور در شب گذشته خبر داده بود.

شب گذشته خبرگزاری فارس لیست هفت نفره‌ای منتشر کرد و مدعی شد که این افراد برای انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شده‌اند. براساس لیست فارس "ابراهیم رئیسی، سعید جلیلی، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، محسن مهرعلیزاده، علیرضا زاکانی و امیرحسین قاضی زاده هاشمی" توانسته اند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند.

این فهرست شب گذشته جنجال بزرگی به پا کرد، ردصلاحیت علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری بزرگترین شگفتی لیست شورای نگهبان بود. حتی اصولگرایان هم در شبکه‌های اجتماعی از این ابراز نارضایتی کردند.

بسیاری معتقدند رقابت در این لیست معنایی ندارد. برخی دیگر می‌گویند این لیست در افکار عمومی کاملا به ضرر ابراهیم رئیسی است. عده‌ای هم خواستار توضیح شورای نگهبان درباره معیار‌های معرفی این لیست شده‌اند.

اصلاح‌طلبان عملا در لیست منتشر شده نماینده‌ای ندارند، میانه‌رو‌ها نیز تنها محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی را دارند که البته هر دو چهره‌های سیاسی کاملا خنثی هستند.

در این بین این گمانه مطرح شده است که ممکن است با حکم حکومتی برخی نامزد‌ها تائید صلاحیت شوند. وزارت کشور تاکنون لیست نهایی انتخابات را اعلام نکرده است و این موضوع احتمال رایزنی مقامات ارشد سیاسی را تقویت می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین