نسخه سفارشی رولرز-رویس فانتوم

نسخه سفارشی رولرز-رویس فانتوم

فانتوم اُریبه حاصل همکاری بین شرکت‌های رولزرویس و ارمس است که در آن طراحان، متخصصان مواد و صنعتگران ماهر در کنار هم به فعالیت پرداخته تا یک نمونه منحصر به فرد از خودرو فانتوم شکل بگیرد.
کد خبر: ۹۴۳۸۸
بازدید : ۳۶۶۴
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
محمد مهدی حیدرپور| شرکت خودروسازی رولزرویس طی همکاری با شرکت ارمس (تولیدکننده محصولات لوکس) یک مدل سفارشی از خودرو فانتوم خود را برای یوساکو مائزاوا، کارآفرین و میلیاردر ژاپنی، ساخته است که به نام فانتوم اُریبه (Phantom Oribe) شناخته می‌شود. این خودرو نتیجه تلاش تیمی متشکل از متخصصان برجسته این دو شرکت معتبر است.

رولزرویس فانتوم اُریبه به نوعی بازتاب دهنده شخصیت و اشتیاق مالک خود است که این خودرو لوکس را به عنوان یک هواپیمای جت زمینی تصور کرده و دوست دارد تجربه سفر هوایی خصوصی را به خیابان‌ها آورد.

به گفته تورستن مولر-اوتواس (Torsten Müller-Otvös)، مدیر عامل رولزرویس، این بیان باشکوه از محصول لوکس و برتر ما نقطه عطفی برای خودرو‌های رولزرویس است که دو شرکت برتر در زمینه معرفی محصولات لوکس با مجموع بیش از سه قرن تجربه در خلق آن نقش داشته اند.
 
فانتوم اُریبه حاصل همکاری بین شرکت‌های رولزرویس و ارمس است که در آن طراحان، متخصصان مواد و صنعتگران ماهر در کنار هم به فعالیت پرداخته تا یک نمونه منحصر به فرد از خودرو فانتوم شکل بگیرد.

در نمای ظاهری، از دو رنگ سبز و کرم برای رنگ آمیزی خودرو فانتوم اُریبه استفاده شده است که این انتخاب با الهام از ظروف سنتی ژاپنی اُریبه صورت گرفته است و به نوعی با علاقه یاسوکا مائزاوا به عنوان یک مجموعه‌دار مرتبط است. بخش اعظم بدنه خودرو به رنگ سبز و سپر‌ها و رکاب‌های جانبی کرم رنگ آمیزی شده اند.
 
 
این رنگ به طور اختصاصی برای این میلیاردر ژاپنی تولید شده است و قرار است برای رنگ آمیزی جت شخصی وی نیز از آن استفاده شود.

در شرایطی که نمای ظاهری فانتوم اُریبه جالب توجه است، اما جادوی واقعی در پشت در‌های این خودرو پنهان شده است. ترکیب دو رنگ در نمای ظاهری خودرو با فضای داخلی آن هماهنگ است که در بیشتر قسمت‌های آن از چرم سبز رنگ ارمس استفاده شده است.
 
به عنوان مثال، از این چرم برای پوشش صندلی‌های عقب، غربیلک فرمان، محل قرار گیری دست سرنشینان، اهرم کنترل، دکمه‌های کنترل سامانه تهویه و ستون‌های داخلی استفاده شده است. ترکیب رنگی خاص این خودرو حتی در قسمت‌هایی که در نگاه اول مشهود نیستند، مانند داخل جعبه دستکش و یخچال خودرو نیز ادامه یافته است.

قسمت‌های دیگر مانند صندلی‌های جلو، فرش‌های پشمی، داشبورد، تکیه گاه‌های دست، پنل‌های در و سقف نیز به رنگ کرم هستند تا با ایجاد کنتراست، تم الهام گرفته شده از ظروف اُریبه حفظ شود.

قطعات چوبی دست ساز در قسمت داخل خودرو یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد فانتوم اُریبه هستند. قسمت‌های چوبی روی در‌ها سوراخ‌دار هستند و بلندگو‌ها را پوشش داده اند. طراحی قطعات چوبی روی داشبورد نیز با الهام از موتیف اسب ارمس شکل گرفته و رنگ آمیزی کل این قطعات با مهارت زیاد و به صورت دستی انجام شده است.

خودرو سفارشی رولزرویس فانتوم اُریبه مظهر ترکیب سه فرهنگ مختلف است که در کنار هم یک اثر هنری باشکوه و چشم نواز را خلق کرده اند.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
رابطه معکوس ورزش با آسیب‌های قلبی
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد

رابطه معکوس ورزش با آسیب‌های قلبی

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز
ماده غذایی بی‌نظیر برای مبارزه با بیماری

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز