تصاویر/ واژگونی اتوبوس سربازان معلم
۵ سرباز جان باختند

تصاویر/ واژگونی اتوبوس سربازان معلم

اتوبوس با ۳۹ سرنشین از مبدا زاهدان به مقصد آباده در حرکت بوده که به علت نقص فنی از ناحیه ترمز با جدول وسط جاده برخورد و در سمت مسیر مقابل واژگون و در این حالت با یک دستگاه تریلی متوقف در مسیر مخالف برخورد و متوقف می‌شود
کد خبر: ۹۵۲۶۱
بازدید : ۱۰۴۷۴
۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۸

واژگونی اتوبوس سربازان معلم

 واژگونی اتوبوس زاهدان – آباده در دهشیر یزد پنج کشته و ۳۳ مصدوم بر جای گذاشت.

این حادثه صبح امروز ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه به دلیل ترمز بریدن اتوبوس و برخورد آن با تریلر گزارش شده که در نهایت با واژگونی اتوبوس ۳۳ مصدوم راهی بیمارستان شده اند.

به گفته رئیس اورژانس یزد، این اتوبوس جمعا ۳۹ مسافر و سرنشین داشته که با راننده تریلی، مصدومین و فوتی‌های این حادثه ۴۰ نفر هستند که از این تعداد متاسفانه ۵ نفر فوت شده و جان خود را از دست داده اند.

احمد دهقان با بیان اینکه امدادرسانی به این حادثه با موفقیت به پایان رسید اظهار کرد: زمان ماموریت تیم‌های امدادی حادثه واژگونی اتوبوس زاهدان _ آباده از لحظه وقوع تا انتقال آخرین مصدومین به بیمارستان ۳ ساعت طول کشید.

وی با بیان اینکه یک نفر مصدوم حادثه از انتقال خودداری کرده و در محل درمان شده افزود: این حادثه با کمک نیرو‌های هلال احمر به موقع امدادرسانی شد و بالگرد و آمبولانس هلال احمر نیز در محل حادثه به کمک اورژانس شتافت.

رئیس اورژانس یزد در خصوص انتقال مصدومان در این عملیات ۳ ساعته عنوان کرد: ۱۲ مصدوم با اتوبوس آمبولانس اورژانس، ۲ مصدوم از طریق بالگرد اورژانس، ۷ مصدوم از طریق بالگرد هلال احمر، ۹ مصدوم با آمبولانس‌های اورژانس و ۳ مصدوم با آمبولانس‌های هلال احمر انتقال یافتند.

وی با بیان اینکه این حادثه دقیقا در مقابل پمپ بنزین دهشیر و در لاین مقابل رخ داده است گفت: مصدومان به بیمارستان‌های شهید بهشتی شهرستان تفت، خاتم الانبیاء شهرستان ابرکوه، شهید صدوقی و شهید رهنمون شهر یزد منتقل شدند.

تمامی سربازان، سربازمعلم بودند

یک منبع آگاه نیز به خبرنگار مهر خبر داد که تمامی سرنشینان این اتوبوس مشمولینی بودند که قرار بود به عنوان سرباز معلم در آموزش و پرورش خدمت کنند. این منبع آگاه گفت که این مشمولین اعزامی‌های امسال بودند که از مهرماه بنا بود به عنوان معلم در محل‌های تعیین شده ادامه خدمت سربازی خود را بگذرانند.

اتوبوس حامل سرباز معلم‌ها که از سیستان و بلوچستان برای فراگیری آموزش نظامی راهی شیراز بود در ساعت ۶:۱۲ صبح دیروز در محور یزد_ دهشیر به علت نقص فنی حادث از ناحیه ترمز با جدول وسط جاده برخورد کرده و در سمت مسیر مقابل واژگون و سپس با یک دستگاه تریلی متوقف برخورد می‌کند که متاسفانه در این حادثه ۵ سرباز معلم جان باخته و ۱۰ نفر دیگر مجروح می‌شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
خواندنی‌ها
چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟
ماجرای خواندنیِ راینهارد هایدریش؛

چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی
چگونه دردهای سینوسی را درمان کنیم؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی

خواص تره
مزایا و خواص تره

خواص تره