خطر مراجعه دیرهنگام به پزشک؛ فرار سویه‌های جدید کرونا

خطر مراجعه دیرهنگام به پزشک؛ فرار سویه‌های جدید کرونا

دهنادی مقدم، از مردم خواست به محض پیدایش علائم شبیه سرماخوردگی به پزشک با مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند.
کد خبر: ۹۷۷۵۳
بازدید : ۱۹۵۹
۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶

معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه متاسفانه افراد روز‌های بیشتری را در خانه می‌مانند و به محض شروع علائم به پزشک مراجعه نمی‌کنند، یادآور شد: مراجعه دیرهنگام بیماران مبتلا به کرونا به پزشک می‌تواند با خطر و عواقب جدی همراه باشد.

دکتر انوش دهنادی مقدم با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۳۴۰ بیمار جدید کرونایی را در استان گیلان بستری کردیم، گفت: در حال حاضر ۱۹۰۰ بیمار کرونایی بستری داریم.

وی ۲۵۰ بیمار بستری را بدحال دانست و افزود: تفاوت بیماران مراجعه کننده به بیمارستان‌ها در روز‌های اخیر با بستری‌های چند ماه قبل این است که اکنون بیماران با حال عمومی بدتر به بیمارستان‌ها می‌آیند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه متاسفانه افراد روز‌های بیشتری را در خانه می‌مانند و به محض شروع علائم به پزشک مراجعه نمی‌کنند، یادآور شد: مراجعه دیرهنگام بیماران مبتلا به کرونا به پزشک می‌تواند با خطر و عواقب جدی همراه باشد.

دهنادی مقدم، از مردم خواست به محض پیدایش علائم شبیه سرماخوردگی به پزشک با مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند و ادامه داد: متاسفانه در برخی از کشور‌های همسایه سویه جهش یافته لامبدا مشاهده شده و لذا ضروری است که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که واکسن‌های کرونا بر روی انواع جدید و جهش یافته ویروس تاثیر نداشته و حتی از سیستم ایمنی فرار کنند.

معاون علوم پزشکی گیلان، در پایان از تداوم واکسیناسیون دوز دوم در شهرستان رشت خبر داد و اضافه کرد: ۲۰ پایگاه واکسیناسیون را فعال کردیم و مردم می‌توانند مراجعه کنند.
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین