هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۴

با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی ایران امروز 14 شهریور در استان های شمالی کشور بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۹۸۰۸۸
بازدید : ۱۸۵۲
۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
فرادید| براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از امروز ۱۴ شهریور ماه و طی دو روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و دامنه‌های شمالی البرز بارش پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید ادامه خواهد داشت.

طی این مدت دریای خزر مواج و طوفانی است و در شمال آذربایجان شرقی نیز بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران در سه روز آینده در ساعات بعدازظهر در شمال و غرب هرمزگان، جنوب فارس و در ارتفاعات زاگرس مرکزی افزایش ابر، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از ظهر سه‌شنبه که جریان‌های شمالی روی سواحل دریای خزر تقویت می‌شود در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد که تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. طی این مدت دریای خزر نیز مواج خواهد بود.

وزش باد شدید با احتمال وقوع گردوخاک تا فردا در استان‌های سمنان، تهران، قم، مرکزی، اصفهان، ایلام و خوزستان وجود دارد همچنین وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در نوار شرقی کشور به‌ویژه در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان تا چهارشنبه (۱۷ شهریور) مورد انتظار است. شمال خلیج فارس طی دو روز آینده نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف، در بعدازظهر همراه با وزش باد و احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه نیز صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۰ و ۲۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین