bato-adv

قیمت آپارتمان ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت در تهران

طبق یافته‌های این مرجع رسمی و آماری بیشترین سهم از معاملات مسکن پس از گروه آپارتمان­‌های نوساز تا پنج ساله، مربوط به گروه سنی ۶ تا ۱۰ سال بوده است که ۳/ ۱۸ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.
کد خبر: ۹۸۲۶۲
بازدید : ۳۸۸۸
۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲

در حال حاضر بیشترین تقاضا از سوی خریداران مسکن برای آپارتمان‌های مسکونی بین ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت وجود دارد. به گفته آن‌ها علت انتخاب این گروه سنی از آپارتمان­‌های مسکونی از طرف خریداران مسکن، قیمت پیشنهادی آنهاست که اصطلاحا به قیمت رسیده هستند و تناسب بیشتری با بودجه خرید آن‌ها دارد.

در حالی که طی سال‌های گذشته و پیش از جهش قیمتی، بیش از نیمی از معاملات منعقد شده آپارتمان‌های مسکونی در شهر تهران طی هر ماه، به واحد‌های مسکونی نوساز تا پنج سال ساخت اختصاص داشت، اما اکنون به دلیل زیاد شدن شکاف میان قیمت پیشنهادی این گروه سنی از آپارتمان­‌ها و قدرت خرید متقاضیان، سهم مربوط به معاملات آپارتمان‌های کمتر از پنج سال ساخت در هر ماه کاهش پیدا کرده و به حدود ۳۳ درصد رسیده است و در مقابل به سهم معاملات واحد‌های مسکونی با عمربنای بیش از ۵ سال افزوده شده است.

در این میان آ‌ن طور که واسطه‌های ملکی عنوان می‌کنند واحد‌های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت طرفداران زیادی دارند.

گزارش رسمی بانک مرکزی مربوط به تحولات بازار مسکن در مرداد ماه نیز این موضوع را تایید می‌کند. طبق یافته‌های این مرجع رسمی و آماری بیشترین سهم از معاملات مسکن پس از گروه آپارتمان­‌های نوساز تا پنج ساله، مربوط به گروه سنی ۶ تا ۱۰ سال بوده است که ۳/ ۱۸ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

در جدول نبض بازار امروز قیمت‌­های پیشنهادی آپارتمان­‌های مسکونی ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت ارائه شده است.
 
قیمت آپارتمان
 
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
bato-adv
پیشنهاد ویژه
bato-adv
bato-adv
bato-adv
bato-adv