قیمت آپارتمان در منطقه یک تهران

قیمت آپارتمان در منطقه یک تهران

بیشینه قیمت هر مترمربع در میان آگهی‌های بررسی شده، ۱۳۵ میلیون تومان و کمینه قیمت ۴۵ میلیون تومان است. همچنین برای یک واحد نوساز در این منطقه حداقل قیمت پیشنهاد شده ۸۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع است.
کد خبر: ۹۸۷۵۱
بازدید : ۳۶۸۸
۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷

رصد فایل‌های فروش در منطقه یک شهر تهران در وب‌سایت‌های عرضه آگهی‌های ملکی نشان می‌دهد تمایل به فروش املاک با سرعت بالایی در حال افزایش است.

شاهد این مدعا ثبت نزدیک به هزار فایل فروش در یکی از موتور‌های جست‌وجوگر ملکی از ابتدای شهریورماه تا بیست و هشتم این ماه در منطقه یک شهر تهران است، در حالی‌که در کل مردادماه تنها ۲۶۷ فایل فروش ثبت شده است و نکته مهم‌تر آنکه تنها حدود ۱۰درصد فروشنده‌ها، قیمت‌هایی بالاتر از میانگین قیمت منطقه پیشنهاد کرده‌اند.

به بیان دیگر نزدیک به ۹۰ درصد املاکی که برای فروش فایل شده‌اند، قیمت‌هایی متناسب و حتی کمتر از میانگین منطقه دارند.

در گران‌ترین منطقه شهری تهران شامل محله‌هایی، چون نیاوران، قیطریه، ولنجک و زعفرانیه هم عطش فروش بالا گرفته و پیشنهاد‌های فروشندگان یکپارچه با رنگ سبز برجسته شده‌اند. رصد فایل‌های فروش در این منطقه شمالی شهر حاکی از رشد چهار برابری تعداد این فایل‌ها در شهریورماه نسبت به مردادماه است و موید این مطلب که دومینوی فروشنده شدن دست‌کم در مناطق شمالی پایتخت با شروع سومین ماه تابستان آغاز شده است.
 
نشان دیگری از کاهش «انتظارات تورمی» در مردادماه که آمار‌های بانک مرکزی درباره افت ۳/ ۰ واحد درصدی «رشد نقدینگی» هم آن را تایید می‌کند.

بررسی بیش از هزار آگهی اینترنتی ثبت شده فروش ملک در منطقه یک تهران حاوی نتایج دیگری هم هست. از جمله اینکه بیشینه قیمت هر مترمربع در میان آگهی‌های بررسی شده، ۱۳۵ میلیون تومان و کمینه قیمت ۴۵ میلیون تومان است. همچنین برای یک واحد نوساز در این منطقه حداقل قیمت پیشنهاد شده ۸۰ میلیون تومان به ازای هر متر مربع است.
 
قیمت آپارتمان
 
برچسب ها: قیمت آپارتمان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین