قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۵

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۷/۰۵

قیمت بیت کوین، امروز ۵ مهرماه با ۴.۵۹ درصد افزایش نرخ به ۴۴,۱۳۷ دلار معادل ۱,۲۴۶,۸۲۱,۶۹۷ تومان رسید.
کد خبر: ۹۸۹۶۷
بازدید : ۱۶۱۱
۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۸

فرادید| بیت کوین باردیگر در مدار صعودی قرار گرفت. امروز ۵ مهرماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۴.۵۹ درصد به ۴۴۱۳۷ دلار معادل ۱,۲۴۶,۸۲۱,۶۹۷ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۳۲.۰۴ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۸۳ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به جرات می‌توان گفت که بیت کوین طی چند روز گذشته اوقات خوشی را سپری نکرده است. این دارایی تا روز جمعه عملکرد خوبی داشت، ولی از آن زمان، ممنوعیت‌های تازه ابلاغ شده توسط دولت چین آن را به سمت پایین سوق داد. بیت کوین در عرض چند دقیقه از بالای ۴۵۰۰۰ دلار به زیر ۴۱۰۰۰ دلار سقوط کرد.

به گزارش فرادید؛ روز شنبه بیت کوین توانست با اندکی بهبود، ارزش خود را به بالای ۴۳۰۰۰ دلار برساند.

برخی تحلیلگران معتقدند دلیل ریزش بیت کوین این بود که چین در اقدامی ناگهانی سرکوب ارز‌های دیجیتال را تشدید کرد. پیش از این، چین استخراج ارز دیجیتال را در برخی استان‌ها ممنوع کرده بود.

رگولاتور‌ها دلیل نگرانی خود در مورد استخراج ارز‌های دیجیتال را تأثیرات زیست محیطی آن اعلام کردند. همچنین اظهار داشتند، فرایند استخراج یک فعالیت پر مصرف است که به انرژی زیادی که مصرف می‌کند آسیب‌های زیادی به محیط زیست وارد خواهد کرد.

آژانس‌های دولتی چین، بار‌ها نگرانی‌هایی را در این مورد مطرح کرده اند، اما این گمانه زنی‌ها می‌تواند نظم اقتصادی و مالی کشور را که یکی از اولویت‌های اصلی پکن است، بر هم زند. این که چین ارز‌های دیجیتال را تهدیدی برای یوان دیجیتال مستقل خود که در مرحله آزمایشی پیشرفته‌ای قرار دارد می‌داند، کاملاً روشن است. بانک مرکزی چین اعلام نمود که ارز‌های دیجیتال نباید گردش پیدا کنند.

صرافی‌های کریپتو خارج از چین از ارائه خدمات به ساکنان این کشور منع شده اند. همچنین، مؤسسات مالی، شرکت‌های پرداختی و اینترنتی را از تسهیل معاملات ملی کریپتوکارنسی منع کرده اند.

قیمت بیت کوین پیش از جبران این خسارت ۹ درصد دیگر کاهش پیدا کرد. قیمت آن پس از اعلام این خبر تا کمترین سطح ۴۱۹۳۷ دلار سقوط کرد. آلتکوین‌ها نیز به دنبال بیت کوین سقوط قابل توجهی را شاهد بودند. سرکوب ارز‌های دیجیتال در چین بر قیمت کریپتوکارنسی‌ها و سهام شرکت‌های بلاکچینی تأثیر گذاشت. اگرچه، معاملات صبح در آمریکا این ضرر را تا حدودی جبران نمود.

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

 

برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین