بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما چقدر قبل از سفر است؟

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما چقدر قبل از سفر است؟

یکی از سؤالات پیش‌آمده در هنگام خرید بلیط هواپیما این است که چند روز قبل از سفر باید نسبت به رزرو بلیط اقدام کرد؟ در ادامه به بررسی شرایط گوناگون و بهترین زمان برای خرید بلیط پرداخته می‌شود تا تصمیم برای مسافران راحت‌تر باشد.

کد خبر : ۱۸۸۰۰۶
بازدید : ۵۱

هر فرد در هنگام تصمیم برای سفر باید به فکر انتخاب وسیله نقلیه و خرید بلیط آن وسیله باشد. در میان ما افرادی وجود دارند که برای تمامی لحظات زندگی خود برنامه‌ریزی می‌کنند و در مقابل کسانی هستند که به دلیل مشغله کاری یا شرایط زندگی‌شان همه کارها را به لحظه آخر موکول می‌کنند.

درهرصورت، برای هر دو گروه از افراد انتخاب هواپیما به عنوان وسیله حمل‌ونقل سبب می‌شود تا سفری سریع همراه با آرامش را تجربه کنند. همچنین افراد دوست دارند در خرید بلیط هزینه کمتری خرج کنند تا بودجه برای بقیه سفر نیز بماند؛ البته لازم به ذکر است که برای داشتن چنین سفری باید برخی از تکنیک‌ها و اصول را رعایت کرد.

با توجه به شرایط فعلی همگی شاهد هستیم که بلیط هواپیما در زمان‌های مختلف شرایط و قیمت‌های متفاوتی دارد. یکی از مواردی که باید در زمان خرید بلیط هواپیما به آن توجه کرد، انتخاب زمان مناسب برای خرید بلیط است تا هم مسافران از لحاظ هزینه ضرر نکنند و هم اینکه استرس جا ماندن از هواپیما را نداشته باشند.

یکی از سؤالات پیش‌آمده در هنگام خرید بلیط هواپیما این است که چند روز قبل از سفر باید نسبت به رزرو بلیط اقدام کرد؟ در ادامه به بررسی شرایط گوناگون و بهترین زمان برای خرید بلیط پرداخته می‌شود تا تصمیم برای مسافران راحت‌تر باشد.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما

برخی از افراد دائم در حال سفر هستند و برخی دیگر هرازگاهی عازم سفر می‌شوند، درهرصورت برای همه بهترین زمان خرید بلیط هواپیما مسئله مهمی است. در این زمینه برخی از عوامل نقش دارند؛ مانند قیمت، میزان شلوغی فرودگاه، تقاضا برای خرید و میزان تأخیری. افراد برای خرید بلیط هواپیما فقط به قیمت آن توجه می‌کنند، درصورتی‌که برای انتخاب درست باید تمامی شرایط را مورد بررسی قرار بدهند تا در نتیجه آن تصمیم درستی بگیرند.

بهترین روز خرید بلیط هواپیما

اگر ضرورتی در تاریخ و روز سفر نباشد، به مسافران پیشنهاد می‌شود تا در اواسط هفته مانند روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنند. طبق آمار شرکت‌های هوایی تقاضای خرید و سفر در اواخر هفته بیشتر می‌شود. البته این مورد در پروازهای داخلی صدق می‌کند، ولی اگر مقصد شهر خارجی باشد احتمالاً روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برای خرید بلیط هواپیما زمان مناسبی است.

40

بهترین ساعت برای خرید بلیط هواپیما

شاید برای مسافران جالب باشد که حتی ساعت خرید بلیط هواپیما نیز نقش زیادی در بهترین زمان رزرو بلیط دارد. معمولاً در ساعات اولیه روز قیمت بلیط پایین‌تر از سایر ساعت‌هاست، بنابراین اگر ساعت رسیدن به مقصد مهم نباشد یا اینکه کسی کار ضروری نداشته باشد، بهتر است این ساعات را برای بلیط خود انتخاب کند.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیمای ارزان

نکات ذکرشده در این متن برای خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب هستند. باید در نظر داشت که نرخ بلیط هواپیما در کشور در حال تغییر است، بنابراین بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیمای داخلی حدوداً یک هفته قبل از سفر است.

همچنین برای داشتن سفر خارجی نیز باید نکاتی را رعایت کرد، برای رفتن به خارج از کشور باید در روزهای خاص سفر نرفت، همچنین نباید خرید بلیط هواپیما را به لحظه‌های آخر موکول کرد. بنابراین بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیمای خارجی حدوداً ۳۰ روز قبل از پرواز است، قبل و بعد از این زمان هزینه بلیط بالاتر می‌شود.

نکات لازم در رابطه با خرید بلیط هواپیما

در هنگام خرید بلیط هواپیما باید توجه داشت که هرچه به روز پرواز نزدیک‌تر باشد، تقاضا برای بلیط نیز بیشتر می‌شود، بر همین اساس قیمت نیز بالا می‌رود. اما اگر زمان سفر در تاریخ عادی است، تا زمان‌های نزدیک پرواز می‌توان صبر نمود و بلیط چارتر و لحظه آخری را با هزینه کمتر پیدا کرد. برای خرید راحت بلیط هواپیما کافی است با تلفن همراه یا لپ‌تاپ به وبسایت سفرمارکت https://safarmarket.com/flights مراجعه کرد و با جستجوی پیشرفته تاریخ و ساعت پروازها انتخاب درستی را انجام داد. همچنین خرید از این طریق سبب می‌شود تا چندین پرواز را به طور همزمان با همدیگر مقایسه کرد.

41

سفر زیارتی و ایام سوگواری

با توجه به اینکه سفرهای زیارتی و ایام خاص و سوگواری با سایر ایام فرق دارند، برای رزرو بلیط هواپیما به مقصد شهرهای مذهبی باید یک الی دو ماه قبل اقدام شود. این روزها بیشتر مردم دوست دارند ایام خاص را در شهرهای مذهبی و زیارتی بگذرانند و همین جهت سبب می‌شود تا در همان یک الی دو روز اول بلیط به پایان برسد و برای روزهای نزدیک سفر جای خالی نماند.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما چارتری یا سیستمی

پرواز چارتری به دلیل قیمت‌ پایین و مناسب خود موردتوجه گردشگران و مسافران زیادی قرار می‌گیرد. درصورتی‌که تور مسافرتی نتواند تمامی بلیط‌ها را به فروش برساند، با نزدیک شدن تاریخ پرواز اقدام به فروش بلیط چارتری می‌کند.

بهترین زمان برای خرید چنین بلیطی لحظه‌های آخر و نزدیک به پرواز است تا باید تا روزهای آخر صبر کرد، البته این مورد می‌تواند ریسک بزرگی باشد و احتمال پیدا نشدن بلیط چارتر در لحظه‌های آخر بسیار بالاست. حال اگر کسی قصد خرید بلیط هواپیمای سیستمی را داشته باشد، بهترین زمان برای رزرو بلیط چند هفته یا یک ماه قبل از پرواز است، زیرا در این صورت با قیمت پایین‌تر مواجه می‌شود و هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر باشد، تقاضا نیز بالا می‌رود.

خرید بلیط هواپیما برای سفرهای تابستانی

با آغاز تعطیلات تابستان و علاقه خیلی از افراد به سفر و گردش درخواست خرید بلیط هواپیما نیز افزایش می‌یابد. در روزهای ابتدایی تابستان قیمت بلیط هواپیما برای شهرهای پرطرف‌دار گران‌تر می‌شود، بنابراین بهتر است قبل از شروع تابستان به فکر خرید بلیط بود تا با چنین مشکلی مواجه نشوند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که در اوایل عرضه بلیط گران‌تر می‌شود، کم‌کم قیمت‌ها ثابت می‌گردند که بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما همین موقع است.

سخن آخر

در هنگام خرید بلیط هواپیما باید با برنامه‌ریزی کامل عمل کرد. اگر تاریخ سفر برای مسافران مهم باشد و باید در روز و ماه خاصی به سفر بروند، به همه مسافران و گردشگران پیشنهاد می‌شود تا چند روز یا چند هفته قبل از روز مورد نظر اقدام به خرید بلیط هواپیما کنند.

اما اگر در مورد تاریخ و زمان سفر جدیت و ضرورتی وجود نداشته باشد، بهتر است منتظر پروازهای چارتری و لحظه آخری بمانند و سپس نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت که خرید بلیط هواپیما شامل شرایط و اصول خاصی است که با مطالعه این متن می‌توان متوجه بهترین زمان برای خرید بلیط شد.

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید