گورستانی که راز «اَبَراسب‌های قرون وسطی» را فاش کرد

گورستانی که راز «اَبَراسب‌های قرون وسطی» را فاش کرد

تجزیه و تحلیل باستان‌شناسی یک گورستان حیوانات قرون وسطایی نشان داد اسب‌ها از جایگاه ابرستاره‌های امروزی برخوردار بودند.

کد خبر : ۱۸۲۲۱۷
بازدید : ۶۶۸

فرادید| این بقایا که نزدیک به ۳۰ سال پیش در وِست‌مینستِر کشف شدند، شامل اسب‌هایی می‌شوند که از نظر فیزیکی برگزیده و عالی بودند و برای مسابقات قهرمانی از  خارج وارد شده بودند. 

به گزارش فرادید، دانشمندان دانشگاه اِکستِر از ترکیب دندان‌ها برای ردیابی منشأ اسب‌ها استفاده کردند. نتایج نشان داد آن‌ها از اسکاندیناوی، آلپ، اسپانیا و ایتالیا آمده‌اند. 

1

دانشمندان دندان‌های اسب‌های مدفون‌شده در قرون وسطی و دوران تودور را بررسی کردند

این حیوانات که به طور خاص به دلیل قامت و قدرتشان از سراسر اروپا تهیه شده بودند، در قرون ۱۴، ۱۵ و ۱۶ میلادی نماد مقام و منزلت صاحبان خود بودند. 

سه مورد از بلندقدترین حیوانات شناخته‌شده از انگلستان اواخر قرون وسطی در این گورستان پیدا شد. به گفته محققان، اگرچه آن‌ها بر اساس استانداردهای امروزی کوچک به شمار می‌آیند، اما اسب‌های ۱.۶ متری در روزگار خودشان، شگفت‌انگیز بودند. 

در قرون وسطی، این گورستان خارج از شهر لندن قرار داشت، اما نزدیک مجموعه کاخ سلطنتی در وِست‌مینستِر بود. 

محققان معتقدند بررسی آن‌ها، مقیاس بین‌المللی تجارت اسب در اواخر قرون وسطی و انگلستان تودور را نشان می‌دهد. 

2

سوارکاری با نیزه معروف به ورزش پادشاهان/ در این تصویر، ریچارد دوم را در حال متوقف کردن مبارزه بین دوکهای نورفولک و هِرفوردها میبینید، ۱۳۹۸

محققان ۲۲ دندان آسیاب ۱۵ حیوان را برداشتند و بخش‌هایی از مینای دندان را برای تجزیه و تحلیل ایزوتوپی از دندان جدا کردند. 

محققان با اندازه‌گیری نسبت‌های ایزوتوپ عناصر استرونتیوم، اکسیژن و کربن موجود در دندان‌ها و مقایسه نتایج با محدوده‌های شناخته‌شده در مناطق جغرافیایی مختلف، توانستند منشاء بالقوه هر اسب را شناسایی کنند. 

نتایج با الگوهای پرورشی مزارع ویژه اصلاح ژاد سلطنتی سازگار بود، جایی که اسب‌ها تا سال دوم یا سوم زندگی خود آنجا نگهداری می‌شدند تا آموزش ببینند یا به جای دیگری برای فروش فرستاده شوند. 

تجزیه و تحلیل اسکلت‌ها نشان داد اندازه بسیاری از آن‌ها بسیار بالاتر از حد متوسط بوده و چندین نمونه از مهره‌های سینه و کمر جوش‌خورده نشان‌دهنده تجربه سوارکاری و سخت‌کوشی آن‌ها است. 

4

گودال دفن اسب ۳۰ سال پیش حین حفاری در خیابان اِلوِرتون لندن پیدا شد

دکتر الکس پرایِر میگوید: «اثرات شیمیایی که ما در دندان‌های این اسب‌ها اندازه‌گیری کردیم، بسیار خاص و متفاوت با چیزی بود که انتظار داریم در اسب‌های تربیت‌شده در بریتانیا ببینیم.» 

«این نتایج شواهد مستقیم و بی‌سابقه‌ای از انواع حرکات اسب و شیوه‌های تجارت آن‌ها در قرون وسطی است.» 

«نمایندگان پادشاه و دیگر مقامات لندن قرون وسطی در حال جست‌وجو در بازارهای تجارت اسب در سراسر اروپا بودند تا بهترین اسب‌ها را پیدا کنند و به لندن بیاورند. به احتمال زیاد این اسب‌ها در مسابقاتی که ما می‌دانیم در وست‌مینستر برگزار میشده، نزدیک محل دفن فعلی‌شان، مسابقه می‌دادند.» 

3

سوارکاری با نیزه در وِستمینستِر

پروفسور اُلیور کریتون، متخصص قرون وسطی در دانشگاه اِکستر، می‌گوید بهترین اسب‌های قرون وسطایی در واقع وسایل نقلیه‌ی بسیار گران‌قیمتی بودند که مقام و منزلت مالک خود را نشان می‌دادند. 

بدیهی است اشخاص سرآمد لندن قرون وسطایی در جستجوی اسب‌های باکیفیت در مقیاس اروپایی بودند.

مترجم: زهرا ذوالقدر 

۰
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فرادید هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید