بالاخره منشا ویروس زامبی در سریال «مردگان متحرک» فاش شد

بالاخره منشا ویروس زامبی در سریال «مردگان متحرک» فاش شد

منشا ویروس زامبی سرانجام در قسمت پایانی The Walking Dead: World Beyond که در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۲۱ پس از دو فصل و ۲۰ قسمت به پایان رسید، فاش شد.

کد خبر : ۱۷۹۹۹۲
بازدید : ۱۷۱

زمانی که رابرت کرکمن، خالق سریال  مردگان متحرک  (The Walking Dead)، برای اولین بار ایده آخرالزمان زامبی ها را مطرح کرد، به این سوال که چگونه و چرا ویروس زامبی ایجاد شده، فکر چندانی نکرده بود.

کرکمن در حین نوشتن مجموعه کتاب های کمیک The Walking Dead که در سال ۱۹۹۳ عرضه شد، عمداً از افشای منشأ ویروس زامبی اجتناب کرده و به شخصیت‌پردازی و معضلات اخلاقی مختلف ناشی از آخرالزمان زامبی ها پرداخته است.

این فلسفه شخصیت‌محور به سریال تلویزیونی محبوب مردگان متحرک هم سرایت کرده که پس از پخش اولین فصل در سال ۲۰۱۰، تا حد زیادی از توضیح مستقیم دلیل علمی آخرالزمان زامبی ها، به ویژه منشاء ویروس، در طول ۱۱ فصل این سریال اجتناب کرد.

با این حال، پس از اجتناب از این موضوع برای بیش از یک دهه، معمای منشأ این ویروس سرانجام در قسمت آخر سریال اسپین‌آف The Walking Dead: World Beyond که در آن مشخص شد ویروس زامبی از یک آزمایشگاه فرانسوی سرچشمه گرفته، حل شد.

در حالی که افشای منشا ویروس زامبی ماندگارترین رمز و راز این فرنچایز را حل کرد، این افشاگری اکنون زمینه ای را برای کاوش بیشتر در مورد منشا ویروس از طریق اسپین‌آف های دیگر ایجاد کرده است.

منشا ویروس زامبی سرانجام در قسمت پایانی The Walking Dead: World Beyond که در تاریخ ۵ دسامبر ۲۰۲۱ پس از دو فصل و ۲۰ قسمت به پایان رسید، فاش شد.

در سکانسی پس از تیتراژ این سریال با عنوان «آخرین نور»، مشخص شد که ویروس از یک مرکز پزشکی در فرانسه با تیم‌های تحقیقاتی Primrose و Violet سرچشمه گرفته است.

این سکانس یک آزمایشگاه متروکه را نشان می دهد و یکی از محققان سابق آزمایشگاه باز می گردد.

او قصد دارد که برای ویروس زامبی درمانی پیدا کند.

پس از روشن کردن لپ‌تاپ، او یک پیام ویدیویی ترسناک از دکتر ادوین جنر، آخرین بازمانده از مرکز کنترل بیماری در آتلانتا که در فصل اول مردگان متحرک خودکشی کرد، تماشا می‌کند.

در حین تماشای این ویدیو که در آن جنر نسبت به امکان یافتن راه درمان ابراز بدبینی می کند، بازمانده دیگری که یک مرد است، وارد آزمایشگاه مخروبه می شود و در حالی که سیگار می کشید، اسلحه را به سمت زن نشانه می گیرد.

مرد سیگاری پس از اطلاع از این که محقق بخشی از تیم ویولت بوده، اعلام می کند که او و همکارانش مسئول اصلی ایجاد این ویروس و متعاقباً تشدید شیوع آن بوده اند.

با این حال، در حالی که مرد سیگاری تیم های Primrose و Violet را تنها مسئول ایجاد ویروس می‌داند، زن به وضوح نشان می‌دهد که مرد نیز در انتشار این ویروس در جهان نقش داشته است.

به نظر می‌رسد که مرد، یا به تنهایی یا به احتمال زیاد به عنوان بخشی از یک گروه، قبلاً با اطلاع از توسعه ویروس مذکور، به این مرکز حمله کرده که پس از کشف در ۱۶ آوریل ۲۰۱۰، به عنوان یک بیماری همه‌گیر اعلام و سپس باعث فروپاشی تمدن مدرن شد.

در حالی که رابرت کرکمن در طول تاریخ این فرنچایز به طور مداوم نسبت به ارائه توضیح واضح برای منشأ ویروس زامبی ابراز تردید کرده، با این وجود، کرکمن در ابتدا توضیح بسیار متفاوتی را برای منشا ویروس ارائه داده بود.

هنگامی که کرکمن برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ ایده مجموعه کتاب های کمیک The Walking Dead را به ناشر ایمیج کامیکس ارائه کرد، تحت فشار برای ایجاد یک قلاب داستانی جدید برای این مجموعه، توضیح داد که آخرالزمان زامبی ها نتیجه تهاجم بیگانگان بوده که از زامبی ها برای تضعیف زیرساخت های زمینی استفاده می کردند.

در سال ۲۰۱۸، کرکمن این ایده که آخرالزمان زامبی‌ها منشأ علمی-تخیلی دارد را به شکلی رمزآلود مطرح کرد.

او در یک توییت در سال ۲۰۲۰ گفت که «هاگ های فضایی» مسئول آخرالزمان زامبی ها هستند، اما این توییت مدتی بعد حذف شد.

در حالی که افشای منشا ویروس زامبی بزرگترین رمز و راز فرانچایز مردگان متحرک را از بین برد و اصل دیرینه رابرت کرکمن مبنی بر توضیح ندادن منشا ویروس را نقض کرد، این افشاگری پایه و اساس یک دوره جدید و جذاب را در این فرنچایز ایجاد کرده است.

اکنون که ظاهراً تمامی مطالب در مجموعه طولانی کمیک‌بوک در دنیای تلویزیونی The Walking Dead به پایان رسیده، کاوش عمیق تر در مورد نحوه ایجاد ویروس و درمان احتمالی آن می تواند این فرنچایز را حداقل برای یک دهه دیگر حفظ کند.

منبع: روزیاتو

۰
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید