(تصاویر) رتبه بندی قدرتمندترین ربات‌های مجموعه فیلم‌های ترمیناتور

(تصاویر) رتبه بندی قدرتمندترین ربات‌های مجموعه فیلم‌های ترمیناتور

در این مقاله به رتبه بندی قدرتمندترین ربات‌های فرانچایز ترمیناتور پرداخته‌ایم که در ادامه لیست را مشاهده خواهید کرد:

کد خبر : ۱۸۳۵۵۷
بازدید : ۸۸

فرانچایز ترمیناتور در زمان خود مضامین مختلفی را مورد بررسی قرار می‌داد، که اغلب از داستان‌ها و کلیشه‌های علمی تخیلی کلاسیک استفاده می‌کرد. این نه تنها منجر به وحشت هوش مصنوعی مانند اسکای نت، بلکه لژیون‌های (گروه) رباتیک اسکای نت شد که برای نابود کردن بشریت یک بار برای همیشه فرستاده شدند. پس از اینکه اسکای نت تمدن را با موشک‌های هسته‌ای نابود کرد، لژیونی از ترمیناتورها را فرستاد تا کار را تمام کنند و تقریباً موفق هم شد.

هر شش فیلم اصلی ترمیناتور دارای انواع ربات‌های قاتل بودند که بیشتر آنها با بشریت خصمانه رفتار می‌کردند، اگرچه چند ترمیناتور مجدد برنامه‌ریزی شده و برای دفاع از بشریت جنگیدند. در طول روایت داستان‌، نابودگرهای انسان‌نما برای ریشه‌کن کردن انسان‌های بازمانده و محو کردن آن‌ها، به دست ترمیناتورهای انسان‌نما افتادند، اگرچه برخی از ترمیناتورهای انسان‌نما پیشرفته‌تر و مرگبارتر از دیگران بودند. برخی ربات‌های قاتل واقعی بودند، در حالی که برخی دیگر بیشتر به عنوان بستر آزمایشی برای فناوری جدید عمل کردند زیرا اسکای نت به طور مداوم این فرمول را اصلاح می‌کرد.

در این مقاله به رتبه بندی قدرتمندترین ربات‌های فرانچایز ترمیناتور پرداخته‌ایم که در ادامه لیست را مشاهده خواهید کرد:

۸. مارکوس رایت، ربات تبدیل شده به انسان که با جان کانر جنگید

00900

حضور در سری Terminator: Salvation

بیشتر ترمیناتورها ربات‌هایی هستند که سعی می‌کنند با لایه‌های بیرونی و گفتار خود از انسان تقلید کنند، اما شخصیت مارکوس رایت اولین سایبورگ واقعی این سری بود، انسانی که تبدیل به یک ماشین شد. در اوایل دهه ۲۰۰۰، دکتر سرنا کوگان او را به عنوان یک ترمیناتور احیا کرد و او در طول جنگ آینده فعال شد.

مارکوس بسیار قوی‌تر و سرسخت‌تر از هر انسان فانی بود، اگرچه از ترمیناتورهای استاندارد آسیب پذیرتر بود، و او را به ضعیف ترین مدل ترمیناتور در فیلم‌ها تبدیل کرد. با این حال، ذهن اصیل انسانی مارکوس او را به کاندیدایی ایده آل برای نفوذ در گروه‌های انسانی و جاسوسی تبدیل کرد. با این حال، مارکوس برای کمک به جان، به اربابانش روی آورد. جالب‌تر از همه، مارکوس هنوز قلب انسانی خود را داشت و آن را برای نجات جان کانر فدا کرد.

۷. ترمیناتورهای T-600 سر سخت بودند اما هیچ انسانی را فریب نمی‌دادند

maxresdefault

حضور در سری Terminator: Salvation

اسکای نت ربات‌های بزرگ‌تری برای جست‌وجوی زمین‌های بایر پسا آخرالزمانی فرستاد تا بازماندگان انسان را ریشه‌کن کنند، اما در برخی از مشاغل به ماشین‌هایی در اندازه انسان مانند T-600 نیاز بود. برخی از ترمیناتورها با بدنه‌های فلزی خود بطور آشکاری نمایان می‌شدند، اما در سری ۶۰۰، اسکای‌ نت می‌خواست بصورت پنهانی آزمایشی انجام دهد که نتایج بدی به همراه داشت.

به گفته کایل ریس، ترمیناتورهای T-600 پوستی لاستیکی داشتند و چیزی بیشتر از مدل‌های قاتل بودند که کسی را فریب نمی‌دادند. سری T-600 برای مقاصد پنهان شکست خورده بودند، اگرچه همچنان در نبردهای خشونت‌آمیز تا حدی مؤثر بودند، همانطور که در برخی از صحنه‌های فیلم Terminator Salvation محصول سال ۲۰۰۸ دیدیم. برخی از مدل‌های T-600 نیز به جای تفنگ پلاسما، مسلسل حمل می‌کردند، که احتمالاً به جای استفاده از عکس‌های لیزری دقیق، برای سرنگونی جمعیت انسان مؤثرتر بود.

۶. ترمیناتورهای T-800 دارای قابلیت‌های مخفی نسبتاً مؤثری بودند

56890

حضور در سری The Terminator

مدل نمادین T-800 ستاره فیلم The Terminator محصول سال ۱۹۸۴ و چندین فیلم این فرانچایز بود. سری T-800 پیروز شد، در حالی که سری T-600 شکست خورد. ربات‌های T-800 به لطف پوشش ارگانیک خود، دارای ویژگی‌های مخفی پیشرفته‌ای بودند. ربات‌های T-800 نیز فشرده‌تر از T-600 بودند، اما قدرت تقریباً مشابهی داشتند. سایز یک T-800 تظاهر به انسان بودن را راحت‌تر می‌کرد، در حالی که T-600 آنقدر بزرگ بودند که نمی‌توانستند خود را به عنوان انسان جا بزنند.

سری T-800 فقط فریب سگ‌ها را می‌خوردند که همیشه با صدای بلند به آنها واکنش نشان می‌دادند. پوشش ارگانیک و گفتار آنها به راحتی انسان‌ها را فریب می‌داد و به آنها اجازه می‌داد زمانی که کسی گارد نداشت، حمله کنند. همانطور که The Terminator نشان داد، این سری می‌تواند از انفجارهای مکرر و شلیک گلوله جان سالم به در ببرد و حتی بدون پا به مبارزه ادامه دهد. نقص اصلی مدل این بود که T-800 در صورت آسیب دیدن پوشش ارگانیکش به راحتی خود را به عنوان یک ربات تسلیم می‌کرد.

۵. T-850 یک پیشرفت جزئی نسبت به سری ۸۰۰ بود

5648

حضور در سری Terminator 3: Rise of the Machines

در ترمیناتور ۳: ظهور ماشین‌ها محصول سال ۲۰۰۳، دو مدل ترمیناتور دیگر نمایش داده شدند که T-850 ضعیف‌تر بود. سری T-850 تا حد زیادی مشابه سری T-800 بود، با یک تفاوت جزئی. T-850 ها دارای سلول‌های قدرت انفجاری هستند که می‌توانند به عنوان آخرین سلاح‌ها عمل کنند، و T-850 حتی می‌تواند از آخرین سلول قدرت خود درست قبل از خاموش شدن استفاده کند.

T-850 در ترمیناتور ۳ این واقعیت را با بیرون انداختن یک سلول برق آسیب دیده و منفجر کردن آن با نیرویی باورنکردنی در مناطق دورافتاده کالیفرنیا نشان داد. سپس، در تاسیسات کریستال پیک، T-850 از آخرین سلول قدرت خود استفاده کرد تا هم T-X و هم خود را منفجر کند تا بقای جان کانر و کیت بروستر را تضمین کند. این باعث شد که T-850 به قوی‌ترین مدل ترمیناتور در فیلم‌ها تبدیل شود. با این حال، مدل T-850 در جای دیگری از فرانچایز ترمیناتور چندان دیده نشده است و پسرعموی آن T-800 نمادین‌ترین مدل ترمیناتور تا به امروز باقی مانده است.

۴. T-1000 به طور کامل از فلز مایع ساخته شده است

T2jd-t1000-film-5_11zon

حضور در Terminator 2: Judgement Day

سری T-800 در ترمیناتور ۲: روز قضاوت محصول سال ۱۹۹۱ به عنوان یک قهرمان دوباره برنامه‌ریزی شده بازگشت و در عین حال یک مدل کاملاً جدید ترمیناتور، یعنی T-1000 فراموش نشدنی را معرفی کرد. T-1000 کاملاً از فلز مایع ساخته شده بود که می‌توانست خود را تغییر شکل دهد، معمولاً به شکل افرادی که لمس می‌کرد، تغییر می‌کرد. همچنین می‌توانست به یک تراوش تبدیل شود تا در فضاهای تنگ پنهان شود یا از آن عبور کند.

T-1000 را می‌توان به قطعه قطعه یا منجمد کرد، اما همیشه برای ادامه جنگ یکی شده و حتی از سری T-800 بادوام‌تر می‌شد. T-1000 همچنین از ویژگی‌های مخفی بهتری برخوردار بود زیرا می‌توانست آسیب‌های جنگی را ترمیم کند و شکل‌های جدیدی را برای نفوذ به هر مکانی به خود بگیرد. در نهایت، T-1000 می‌توانست با بدنه خود نیزه‌ها و تیغه‌هایی ایجاد کند، یعنی هیچ وقت غیرمسلح نبود. نقطه ضعف اصلی T-1000 گرمای شدید بود، مانند فولاد مذاب، که می‌تواند یک T-1000 را تا حد مرگ ذوب کند.

۳. T-X نقطه میانی عالی بین ترمیناتورهای جامد و مایع بود

560-

حضور در Terminator 3: Rise of the Machines

مدل ربات زن ترمیناتور ۳، T-X، بسیار کشنده‌تر از هر چیزی بود که جان کانر در کنار خود داشت. T-X بهترین ویژگی‌های مدل‌های T-800 و T-1000 را با هم ترکیب می‌کرد، و دارای یک اسکلت درونی جامد بود که نه با گوشت، بلکه با فلز مایع و تغییر شکل پوشیده شده بود. این بدان معناست که T-X می‌توانست از هر کسی که می‌بیند تقلید کند و آسیب‌های ناشی از مبارزه را برای حفظ پوشش خود تعمیر کند.

T-X بیش از هر مدل ترمیناتور دیگری، سلاح‌های درونی داشت که زیر پوست فلز مایع‌اش پنهان شده بود. به عنوان مثال، می‌توانست یک بازوی خود را به یک سلاح تخلیه انرژی تبدیل کند که به شدت به دیگر ترمیناتورها آسیب می‌رساند و آنها را بیهوش می‌کرد، و حتی یک شعله‌افکن درونی داشت. T-X همچنین یک اره در بدنش تعبیه شده بود که از آن برای کشتن وحشیانه دوست پسر کیت بروستر قبل از اینکه شبیه او شود استفاده کرد. در نهایت، T-X می‌توانست ماشین‌ها را هک کرده و آنها را کنترل کند تا در هنگام مبارزه از آن پشتیبانی کنند.

۲. جان کانر در یک تایم لاین جدید به T-3000 مرگبار تبدیل شد

456

حضور در Terminator: Genisys

در یک چرخش غم‌انگیز، فیلم Terminator: Genisys محصول سال ۲۰۱۵، قهرمان بشریت، جان کانر، را به تصویر کشید که خود به یک ترمیناتور تبدیل شد. اندکی پس از شکست آشکار اسکای نت، یک ترمیناتور جان را دستگیر و او را به T-3000 تبدیل کرد، مدلی فوق پیشرفته از نانوماشین‌های بی‌شمار. جان در سال ۲۰۱۷ سعی کرد والدینش را فریب دهد، اما زمانی که طرف ترمیناتور او فاش شد، با قدرتی فوق العاده شروع به مبارزه با قهرمانان کرد.

او قوی‌تر و سرسخت‌تر از هر T-800 بود و بدن جان می‌توانست به میل خود، خود را اِرنج کند تا از حملات دشمن یا حمله از زوایای غیرمنتظره جلوگیری کند. در بیشتر نبردها، T-3000 عملاً شکست ناپذیر بود، اما به طور مشخص در برابر آهنرباها آسیب‌پذیر بود چون می‌توانستند او را بی‌حرکت کرده و بدنه نانوماشین‌اش را به طور موقت بشکنند. ترمیناتور Pops از این واقعیت برای ساختن بند برنجی ضد جان در برخی از مبارزات خود به خوبی استفاده کرد.

۱. Rev-9 پیشرفته‌ترین و موثرترین مدل ترمیناتور بود

4089

حضور در Terminator: Dark Fate

ترمیناتور: سرنوشت تاریک محصول سال ۲۰۱۹ قدرتمندترین مدل ترمیناتور، یعنی Rev-9 را معرفی کرد. Rev-9 شرور عملاً می‌توانست هر کاری را در آن فیلم انجام دهد، و باعث می‌شد که احساس کند تمامی مدل‌های ترمیناتور دیگر در یک واحد ترکیب شده‌اند. Rev-9 بهترین مخفی کاری را در بین تمام ترمیناتورها داشت، از تقلید کامل تا مهارت‌های اجتماعی برجسته‌اش با لبخند و شوخی. این فرنچایز یک سری از ترمیناتورها داشت که شوخ هم بودند، اما Rev-9 یک مدل طبیعی بود.

Rev-9، مانند T-X، هم یک ربات جامد و هم یک ماشین فلزی مایع بود، اما برخلاف T-X، می‌توانست بدن خود را به دلخواه بشکافد. Rev-9 می‌توانست پوست مایع خود را جدا کند تا بدن دوم را تشکیل دهد در حالی که اسکلت درونی اصلی آن به طور عادی کار می‌کرد. هیچ ترمیناتور دیگری نمی‌تواند خودش به تنهایی یک تیم باشد. REV-9 مانند T-X می‌توانست وسایل نقلیه و ماشین آلات را از راه دور کنترل کند تا در حین مبارزه به او کمک کنند.

منبع: گیمفا

۱
نظرات بینندگان
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
    سایر رسانه ها
    تازه‌‌ترین عناوین
    پربازدید