(تصاویر) ویلای 70 متری ژاپنی با معماری خاص و منظرۀ متفاوت

(تصاویر) ویلای 70 متری ژاپنی با معماری خاص و منظرۀ متفاوت

این خانه در روستای تانکاوا در استان نارای ژاپن قرار دارد که در ارتفاع 600 متری از سطح دریا واقع شده و رشته کوه سرسبز اومینه آن را احاطه کرده است. این ویلای تعطیلات متعلق به یک پزشک و همسرش است که عاشق ماهیگیری در رودخانه هستند.

کد خبر : ۱۸۲۱۱۲
بازدید : ۴۶۹۳

فرادید| مشکلی که در طراحی این ویلا بر سر راه معماران وجود داشت این بود درصد زیادی از زمینی که قرار بود ویلا در آن ساخته شود یک شیب تند با طول 17 متری به سمت رودخانه بود و مساحت قسمت مسطح زمین تنها 6 متر مربع بود، بنابراین پس از ایجاد پارکینگ برای دو اتومبیل، دیگر جایی برای ساختمان وجود نداشت.

به گزارش فرادید؛ با توجه به احتمال ریزش ساحل رودخانه با شیب شدید یا بالا آمدن آب رودخانه، نصب ستون بلند در ساحل رودخانه به عنوان تکیه‌گاه می‌توانست کار خطرناکی باشد. راه حل معماران این بود که تقریباً تا سنگ بستر زمین را حفر کنند و ساختمان را با ستون‌هایی مخفی در دل زمین محکم کنند. این کلید ایجاد تعادل در ساختار این ویلا بوده است که حالا بخش زیادی از آن انگار بدون هیچ ستونی بر روی فقضای رودخانه معلق است.

000

پلان داخلی به فضای آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و فضای نشیمن تقسیم شده است و انتهای آن که به سمت بیرون امتداد می یابد به طور گسترده‌ای به سمت جنگل و رودخانه باز است. هر قسمت با درهای کشویی جدا می شود که می توان با باز کردن همۀ آن‌ها، منظرۀ زیبای بیرون را از انتهای خانه مشاهده کرد.

این خانه از سطح جاده قابل رویت نیست زیرا کاملا در زمین فرو رفته و و فقط چمن روی سقف آن از سطح جاده قابل مشاهده است. در زمین فرو رفته است و فقط چمنی که نمای بیرونی سقف را تشکیل می دهد از جاده دیده می شود. بنابراین ویلا تا حد زیادی با محیط اطراف ترکیب شده و به خانه ای تبدیل شده است که حس شناور بودن در طبیعت را القا می کند.

11

07

09

03

04

12

 2.Clif_house_SECTION

۱۲
نظرات بینندگان
تازه‌‌ترین عناوین
پربازدید